reklama

Stovky lidí slavily příchod nového roku v 500 let starém kostele v Essexu. Rozehnala je policie

Tři lidé skončili za mřížemi kvůli nepovolenému novoročnímu večírku a koncertu v anglickém Essexu. Párty se konala v 500 let starém kostele v obci East Horndon a neobešla se bez drog. Nejde přitom o jedinou takovou akci, na které britští policisté v posledních dnech zasahovali.

reklama

Podle informací deníku The Sun večírek v kostele Všech svatých začal v osm hodin večer a byl dobře zorganizovaný. Koncertu se zúčastnilo přibližně 600 lidí a jeden lístek stál 40 liber (necelých 1 200 korun). Nechyběla ani stroboskopická světla.

Když ke kostelu přijela policie, účastníci koncertu zabarikádovali dveře, aby se hlídky nedostaly dovnitř, a házeli po nich lahvemi. Ani to ale policii nezabránilo v zatýkání, v cele skončili tři lidé. Škoda v kostele se vyšplhala na nejméně tisíc liber (necelých 30 tisíc korun).

NYD Rant.... 😡🤬 There must be a lot of proud parents out there after last night’s footage emerges of the scenes in...

Posted by Joe Fryd on Friday, January 1, 2021

Astrid Gillespieová, dobrovolnice z kostelního spolku Přátelé Všech svatých uvedla, že organizátoři akce rozbili okno, aby do něj vložili ventilátor a zapojili zvukové zařízení do pojistkové skříně kostela. „Bylo to profesionální. Měli barovou část, kde jste si museli vyměňovat žetony. Je to tak krásný kostel. Zjistit, že byl poškozen, je zničující,“ sdělila Gillespieová.

Kostel není od roku 1970 využíván k bohoslužbám, ale pravidelně se v něm konají komunitní akce.

Jen na silvestra 58 nepovolených koncertů

List Evening Standard uvedl, že na silvestra byla policie přivolána k 58 nepovoleným hudebním produkcím a vydala 217 oznámení o přestupku. U pěti lidí policisté navrhli při soudním řízení zvážit pokutu 10 tisíc liber (necelých 300 tisíc korun).

27. prosince policisté pokutovali 20 účastníků večírku pořádaného v rozporu s protiepidemickými opatřeními v restauraci na severu Londýna. Policie provedla zátah na základě oznámení o vstupu několika lidí do podniku.

Inspektor Alex Hope-Rollinson z londýnské policie připomněl, že koronavirus už ve Velké Británii zabil na 70 tisíc lidí. „Porušení opatření proti šíření koronaviru jako je toto je sobecké a bezohledné chování, které vážným způsobem ohrožuje bezpečnost a zdraví společnosti. Žádám občany, aby se seznámili s pravidly, jež obsahuje čtvrtý stupeň restrikcí, a neúčastnili se společných akcí, které tato opatření zakazují,“ řekl.

Policie na pořádek dohlížela i v Česku

V České republice policie zaznamenala při silvestrovských oslavách 613 přestupků, většinu z nich ale řešila jen domluvou. Na místě může policie uložit pokutu až 10 tisíc korun. V Praze na pořádek dohlížely stovky policistů, navíc byl v ulicích oproti minulým letům kvůli restriktivním opatřením v souvislosti s pandemií i dvojnásobný počet strážníků.

K tématu

Tagy: policie Velká Británie party oslava koncert kostel večírek škoda koronavirus COVID-19 opatření proti koronaviru

Další hlavní zprávy

Historie

Do wehrmachtu jsem musel v sedmnácti, říká poslední z Čechů v Hitlerově armádě

Do wehrmachtu jsem musel v sedmnácti, říká poslední z Čechů v Hitlerově armádě

Letos v červnu mu bude 94 let. Když v roce 1944 oslavil sedmnácté narozeniny, musel rukovat do wehrmachtu. „Přidělili mě ke kumpanii Jäger-Ersatz-Bataillon 49, to si pořád dobře pamatuji,“ vzpomíná vitální veterán Josef Bialas z Hlučínska exkluzivně pro CNN Prima NEWS. Tohle vyprávění zatím česká média ani dokumentaristé z Paměti národa nezaznamenali, Bialas se totiž celý život snažil válku vytěsnit z paměti: „Nerad o ní mluvím. Hodně vojáků kolem mě popadalo, tam jsem našel ruku, tam zas nohu...“

Odtrhne se Skotsko od Británie? Stoupenci nezávislosti získali v parlamentu většinu
Váleční veteráni dostanou od prezidenta dárek. Musí za něj ale předtím zaplatit
reklama
reklama
Jágr vs. děti. Proč jsi nosil dlouhé vlasy jako holka? ptaly se drsně legendy

Hokej

Domácí zpravodajství

Přijímací zkoušky na střední školy rozdělily Česko. Jsou příliš těžké? Zkuste si je
Sobotní oslava i zmatky v pražské zoo. Počitadlo je matoucí, zoufají si lidé ve frontě
Další články
reklama
reklama