reklama

Zvíře v autě: Jak postupovat při jeho záchraně?

Léto je v plném proudu a teploty šplhají na maxima. Stále se najdou lidé, kteří si neuvědomují, že v tomto počasí prostě nesmí nechat zvíře ani dítě v autě. Pokud se někdy dostanete do situace, že v rozpáleném zavřeném autě vidíte zvíře, tady je mazlíčkovské desatero na správný postup.

reklama

Jak postupovat při záchraně zvířete z auta

 1. Zachovejte klid.
 2. Zavolejte MĚSTSKOU POLICII (156) a situaci jim popište. Městská policie disponuje odchytovými vozy a pokud zavoláte státní, jen ztratíte čas. Až na místo dorazí, stejně povolají „měšťáky“.
 3. Opište si SPZ a pokud můžete, vše vyfoťte tak, aby bylo vidět, kde se zvíře nachází.
 4. Pokuste se sehnat majitele.
 5. U nákupních center nechte vyhlásit jeho SPZ s tím, že se o případ už zajímá policie.
 6. V případě krajní nouze je možné rozbít okénko -v případě, že je pes opravdu ve špatném stavu.
 7. Pokud vyhodnotíte situaci jako krajní nouzi, najděte si svědka.
 8. Opět kontaktujte policii s tím, že už nemůžete čekat a popište, co se chystáte udělat a že vám to dosvědčí svědek.
 9. Vyberte si to nejmenší okénko.
 10. Nebuďte lhostejní.

Pokud zvíře zemře nebo bude mít kvůli této situaci trvalé následky, dopustil se dotyčný trestného činu týrání zvířete

Jak poznáte přehřátí u psa

 1. Pes dýchá velmi usilovně, rychle, břichem, je vidět, že dýchání ho stojí velké úsilí, skutečně pumpuje většinou v rozepřeném postoji.
 2. Suchý horký čenich, ve vyšším stádiu slinění, jasně červené dásně, jazyk a sliznice.
 3. Zvíře má zarudlé spojivky, vyvalené oči, vyplazený jazyk, slintá.
 4. Pes je neklidný a nervózní (první fáze), později je pes spíš dezorientovaný, má skelný pohled.
 5. Postupně nastupuje stav snížené aktivity, když už pes nemůže.

Psa nikdy nechlaďte tím, že ho polijete studenou vodou nebo ho pokropíte hadicí. Nikdy také psa neponořujte do studené vody, šok by mohl způsobit ještě horší stav. Přeneste ho na chladnější místo. Postupně ho ochlazujte tím, že zabalíte tlapky do studené (ne ledové) vody. Pokud je při vědomí dejte mu čerstvou vodu v malých dávkách (velké způsobí zvracení, což nechceme). Vlažnou vodou můžete pomalu ochlazovat zbytek těla. Po stabilizaci ho odvezte k veterináři.

Tagy:

Hlavní zprávy

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost
Politika

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost

Počet křesťanů hlásících se ke katolické církvi se za posledních deset let snížil o 340 tisíc, vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. V pondělí v podvečer na to upozornil pražský pirátský radní pro bydlení Adam Zábranský s tím, že to není špatná zpráva. Katolická církev v Česku pod vedením kardinála Dominika Duky má podle něj na společnost negativní vliv.

Nechá se Djokovič očkovat? Pokud ne, bude mít utrum také na Roland Garros
Tenis

Nechá se Djokovič očkovat? Pokud ne, bude mít utrum také na Roland Garros

Loni Novak Djokovič vyhrál Australian Open a při další grandslamové zastávce v Paříži si přivlastnil Pohár mušketýrů. Jisté je, že letos v australském Melbourne trůn přenechá někomu jinému. A zdá se, že ani na Roland Garros nebude mít možnost obhajovat titul z roku 2021. Francie totiž zpřísnila protikoronavirová opatření, kvůli kterým neočkovaní nemohou prakticky nic.

Záhadná nemoc postihuje mladé lidi v Kanadě. Experti netuší, co vážné potíže způsobuje

Kanadu znepokojuje záhadná nemoc, která postihuje především mladé lidi. Jde o neurologickou chorobu, která se projevuje nespavostí, halucinacemi nebo problémy s myšlením. Oficiální počet nemocných je 48, podle zdrojů webu The Guardian jich ale může být až 150. Experti se přou, co nemoc způsobuje. Podle některých informací se však úřady chystají oznámit, že za vším stála špatná diagnostika.

Farský je vlastizrádce. Jeho stáž v USA je protistátní činnost, zdůrazňuje Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura se znovu ostře pustil do poslance Jana Farského (STAN) za jeho osmiměsíční stáž na americké univerzitě v Oregonu. Podle něj politik svým odjezdem, o kterém věděl již před loňskými říjnovými volbami, podvedl voliče. Vzhledem k tomu, co bude Farský v USA studovat, Okamura neváhal v souvislosti s ním použít pojem „vlastizrádce“.

reklama

Domácí zpravodajství

Zemřela zpěvačka Horká, měla se úmyslně nakazit koronavirem. Jste odpad, vzkazuje syn

Ve věku 57 let zemřela zpěvačka folkové kapely Asonance Hana Horká. I když příčinu úmrtí kapela nezveřejnila, na sociálních sítích se množí spekulace, že s ním mohl souviset covid, který nedávno prodělala. Koronavirem se měla nakazit úmyslně, což nepřímo potvrdil i její syn. „Sebrali jste mi maminku, která si na vašem základě stavěla veškeré svoje argumenty,“ napsal v komentáři, kde označil některé odborníky, kteří se vyjadřovali k pandemii.

reklama