Politiky detailně informuje o své menstruaci. Žena svérázně protestuje proti zákazu potratů

Republikáni v Americe chtějí omezit právo na potrat. Mnohým lidem se to ale nelíbí, a tak se rozhodli bojovat po svém. Například bývalá kandidátka do Kongresu Dara Fayeová republikánům volá a informuje je o své menstruaci a gynekologických obtížích. Vysvětluje, že když politici hodlají zasahovat do života žen, budou mít jistě potřebné lékařské vzdělání.

Vše začalo, když se Dara Fayeová 26. října připojila na sociální síť TikTok a sdílela video, na kterém volá do kanceláře republikánského kongresmana Mikea Garcii z 25. kalifornského obvodu. Hovor ale skončí v hlasové schránce, a tak se Fayeová rozhodne zanechat vzkaz. „Ahoj, jmenuji se Dara. Volám, protože jsem chtěla nahlásit nesrovnalosti v mé menstruaci. Také jsem měla křeče během ovulace. Co se děje?“ ptala se kongresmana.

Mike Garcia je totiž jedním z podporovatelů zákona s názvem Life at Conception, který by deklaroval, že ústavou zaručené právo na život začíná okamžikem početí. Fakticky by tak omezil právo žen rozhodovat o svém těle, tudíž i o potratech. „Nevím, jestli je (Garcia) certifikovaný gynekolog, ale předpokládám, že pokud tento zákon podporuje, má spoustu znalostí a nevím, jestli bych se měla znepokojovat, nebo ne,“ pokračovala Fayeová ve videu a dodala, že by se jí někdo mohl ozvat a probrat s ní její menstruační cyklus a ovulační křeče.

Video sdílela také na Twitteru, kde vyvolalo mnoho reakcí a vidělo jej přes 360 tisíc lidí. Uživatelé sociálních sítí Fayeovou chválili za to, že upozornila na chování politických představitelů, kteří se zapojují do diskuzí týkajících se zdraví žen, přestože nemají žádné lékařské vzdělání. „Miliony žen po celé zemi by měly zanechat podobné vzkazy svým republikánským zástupcům, kteří nepodporují právo ženy rozhodovat o svém těle,“ napsal jeden z uživatelů pod videem.

Zavolat Garciovi se Fayeová podle webu The Independent rozhodla poté, co viděla televizní debatu s lékařem Mehmetem Ozem, který je zároveň republikánským kandidátem na senátora za Pensylvánii. „Potraty by měly být záležitostí ženy, jejího lékaře a místních politických představitelů,“ řekl lékař během debaty. Jeho výrok Fayeová glosovala v dalším videu. „Pokaždé, když jsme se s manželem rozhodli mít dítě, zavolali jsme našim místním politikům, abychom mohli probrat můj porodní plán,“ vtipkovala.

Tagy: