reklama

Andělská křídla: Když kvůli rohlíkům labutě nemohou létat

Krmení labutí a kachen pečivem patří mezi zažité zvyklosti. V tomto případě ale platí, že ne všechny „tradice“ jsou správné. Pečivo totiž pro vodní ptactvo představuje pouze prázdné kalorie. Zasytí je, ale nedodá jim potřebné živiny. To může vést k vývojovým vadám, zdravotním potížím i smrti.

reklama

„U tohohle labuťátka nám začíná problém, kterému se říká andělské křidýlko. V téhle růstové fázi, kdy je křídlo hodně těžké a labuť nebyla správně živená –⁠ což je v Praze poměrně běžné, protože každý krmí rohlíky, tak osifikace závěsného aparátu zaostává za vývojem a růstem hmoty a křídlo se začíná vytáčet,“ názorně ukazuje ve videu veterinářka Pavlína Hájková, která pečuje o zraněné a nemocné živočichy ze Záchranné stanice hl. m. Prahy. Pokud se to včas nepodchytí a labuti se nedostane odborné pomoci, už nikdy nebude moci létat.

SALÁT 🥬NAD ROHLÍK 🥐! Slunečné a teplé počasí přímo vybízí k procházkám a ty často vedou k vodním plochám. Na rybnících a...

Posted by Záchranná stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy on Wednesday, June 5, 2019

Podle Luboše Vaňka, vedoucího Záchranné stanice na Huslíku, není přikrmování vodního ptactva vůbec potřeba. Své přirozené potravy mají totiž dostatek. Ale pokud budete přece jen chtít labutím a kachnám přilepšit, můžete sáhnout například po čerstvém listovém salátu, kukuřici nebo třeba speciálních granulích pro vrubozobé ptáky.

Nestihli jste poslední díl našeho pořadu Prima Mazlíček? Pak si nenechte ujít náš Facebook stejně jako SOUTĚŽ s naším partnerem Fitmin, ve které můžete vyhrát krmivo pro vašeho chlupáče na celý život.

K tématu

Tagy: labutě krmení zvířat záchranná stanice volně žijící živočichové vodní ptactvo

Další hlavní zprávy

Volby 2021

Němcová: Jsme v zahřívacím kole, Babiš vytahuje pitomosti. Kampaň se teprve rozjede

Němcová: Jsme v zahřívacím kole, Babiš vytahuje pitomosti. Kampaň se teprve rozjede

Aktuální ostrá kampaň, kterou rozjel premiér Andrej Babiš (ANO) proti Pirátům, je podle zkušené političky ODS Miroslavy Němcové pouze zahřívací kolo. Finále očekává až měsíc před volbami. Útoky na Piráty ze strany Babiše chápe. Vyhodnotil si podle ní to, že koalice Pirátů a STAN je jeho nejsilnější soupeř, a snaží se ho pošpinit. Na koalici Spolu Babiš zatím nijak výrazněji neútočí.

EURO 2021

Česká superstar Schick: Z Ďolíčku až na miliardovou posilu. Pak ho zachránilo Německo

Česká superstar Schick: Z Ďolíčku až na miliardovou posilu. Pak ho zachránilo Německo

Prozatímní hvězda probíhajícího Eura? Patrik Schick. Tři góly na mistrovství Evropy má v tuto chvíli jen Cristiano Ronaldo. Ale hlavně – nikdo jiný se netrefil tak parádně jako český útočník proti Skotsku. V duelu s Chorvatskem pak zase ukázal pevné nervy, když si vzal i s krvácejícím nosem po direktu loktem od Dejana Lovrena míč a proměnil penaltu. Připomeňme si, jaká byla dosavadní fotbalová cesta zářícího 25letého muže.

Policie v Teplicích drsně zasáhla proti muži, který měl být zdrogovaný. V sanitce zemřel
Poklekávání nevadí, duhová páska ano? Neuer podpořil LGBT a UEFA chce trestat
Královna zveřejnila dojemný snímek s milovanými muži. Fanoušky chytil za srdce
Tenistce ruply nervy. Ve frustraci se poškrábala na krku tak, že ji museli ošetřit
reklama
reklama
Pospíšil: Prezident svými výroky o Vrběticích úmyslně nahrává ruské propagandě

Partie

Domácí zpravodajství

Asfalt jako horká kaše aneb Z dějin české Sahary 1911 a 1947, kdy vedra zabíjela
Další články
reklama
reklama