reklama

Ariana Grande: Zpěvačka, které adoptovaní psi pomáhají s depresemi

Ariana Grande a její adoptovaný pes

Sedmadvacetiletá floridská herečka a zpěvačka Ariana Grande má za svůj mladý život na kontě mnohá ocenění. Získala Grammy Award, Billboard Music Award, ale i American Music Award, její jmění se odhaduje na 150 miliónů dolarů a mnoho z nás by řeklo, že vlastně nemůže mít žádné starosti. Mladá, krásná, talentovaná, podle Forbes mezi stovkou nejlépe placených celebrit, co víc si přát? Arianu ale sužují deprese – a to na základě posttraumatického syndromu. S těmi jí pomáhají adoptovaní psí přátelé.

reklama

Během jejího koncertu v roce 2017 v Manchesteru byl spáchán sebevražedný útok, při němž přišlo o život 22 obětí. Vzhledem k věku zpěvačky a jejímu publiku nemusíme asi dodávat, že to byly velmi mladé oběti. „Hudba by měla být tou nejbezpečnější věcí na světě. Myslím, že proto mě to každý den tíží na srdci,“ svěřila se populární zpěvačka po útoku pro Times magazín.

Zpěvačka se snaží z tragédie vzpamatovat, ale zanechala na ní velké následky právě v psychické oblasti. Ariana není lhostejná k utrpení jiných a navštěvovala některé zraněné a jejich rodiny v nemocnici. Uspořádala i charitativní koncert One Love Manchester, který se uskutečnil necelé dva týdny po tragédii.

Ariana a Toulous/Instagram
Ariana a Toulous/Instagram

Často ji ale přepadnou úzkosti. Z těchto problémů jí pomáhají právě zvířata. S tím se svěřila mnohokrát. Má celkem 9 psů a nečekejte žádné papírové buldočky a čivavy. Ariana si své „terapeuty“ vybírá po útulcích. Jejich péči se nezdráhá obětovat balíky peněz a často ji doprovázejí na koncertech a jejích cestách do zahraničí. Vždy jim dopřává tu nejlepší péči, což v kontrastu toho, že jsou to nalezenci z ulice, trochu připomíná film Cesta do Ameriky, kde se z bezdomovce díky sázce stal milionář. Létají soukromými tryskáči a na hotelích bydlí v soukromých apartmá. Ariana je tak odměňuje za to, jak moc jí pomáhají být „v klidu“.

Ariana Grande a pes Toulous na titulce časopisu/ Pinterest
Ariana Grande a pes Toulous na titulce časopisu/ Pinterest

Už se stalo, že musela například zrušit setkání s fanoušky kvůli úzkostem, a to jsou právě ty chvíle, kdy jí její mazlíčci pomáhají. Pes Myron patřil původně bývalému partnerovi, rapperovi Macu Millerovi, který minulý rok zemřel a Ariana neváhala pejska ihned adoptovat. S dalším adopťáčem Toulousem se objevila i na titulní stránce módní bible.

Společně s dalšími umělci, jako například Leonardem Di Capriem nebo Justinem Bieberem, se zapojila do písně, která po vzoru Michaela Jacksona apeluje na záchranu Země. A své sociální sítě, kde má 207 miliónů sledujících, využívá ke sdílení zvířat, která hledají domov.

I když bychom mohli říct, že láska ke zvířatům u této zpěvačky pramení z toho, že zvířata vlastně pomáhají jí, je důležité, že šíří díky své popularitě význam adopcí. A ukazuje, že i velmi bohatá celebrita, která by si mohla pořídit jakékoli plemeno světa, dá přednost chlupáčům z útulku.

Ariana a Myron/Instagram
Ariana a Myron/Instagram

K tématu

Tagy: adopce psa z útulku adopce pes slavné osobnosti
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Zdravotnictví

Kubek: Vláda není schopná zajistit vakcíny. Zdravotníci o ně přitom mají zájem

Kubek: Vláda není schopná zajistit vakcíny. Zdravotníci o ně přitom mají zájem

V Česku bylo zatím naočkováno přes 80 tisíc zdravotníků. I když podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) většina nemocnic zaznamenala zájem svých zaměstnanců o očkování, přibývá zdravotníků, kteří vakcínu odmítají. Podle Milana Kubka je zájem zdravotníků dostatečný. Šéf České lékařské komory vidí problém spíš v nedostatku dávek vakcíny, za což viní vládu.

Boj Navalného s Putinem pokračuje. Natočil a ukázal prezidentův palác za 29 miliard
Turistka bloudila po Krušných horách v sandálech. Mám ponožky s membránou, bránila se
PŘEHLEDNĚ: Vědci odhalili šest rozdílných průběhů covidu. Jaké jsou jejich příznaky?
reklama
reklama
Kvóty na potraviny jsou nesmysl, říká najednou Babiš. Poslanci ANO je ale podpořili

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Zemřela pražská zastupitelka ODS Jaroslava Janderová. Podlehla covidu, bylo jí 70 let
Podívejte se, jak bude vypadat modernizovaná železnice z Prahy do Kladna
Další články
reklama
reklama