Babiš o svém vztahu k astrologii: Zajímá mě horoskop, jsem čistá, urputná, pracovitá Panna

Andrej Babiš se podle svých slov zajímá o horoskopy, sám je „čistou a urputnou Pannou“. Sdělil to v prezidentské debatě deníku Blesk. Bývalý premiér prý není věřící, ale do kostela chodí, když má příležitost. Na druhou stranu však věří v účinky Pražského Jezulátka, které u sebe údajně stále nosí. Jeho protikandidát Petr Pavel se označil za „technicky“ nepraktikujícího křesťana.

„Mě zajímá horoskop,“ reagoval Andrej Babiš v debatě deníku Blesk na dotaz, zda se nevylučuje pozitivní vztah k astrologii s katolickou vírou. Prezidentský kandidát totiž tvrdil, že již delší dobu navštěvuje kostel Panny Marie Vítězné, v němž se nachází Pražské Jezulátko. Sám prý zmenšeninu sošky Ježíška nosí u sebe a věří v její účinky, dva takové „talismany“ si přinesl i do debaty. „Kdybych byl prezidentem a setkal se se světovými politiky, říkal bych jim, že Pražské Jezulátko funguje. Chodím k němu pravidelně a dávám mu vzkazy,“ prohlásil Babiš.

Svou důvěru v sílu Jezulátka vysvětlil tím, že něčemu musí věřit. „Nejsem věřící, že bych chodil stále do kostela, ale pokud mám příležitost, chodím tam. Věřím, že existuje něco, nějaká spravedlnost, která postupem času vyhraje. Pravda zatím nevítězí, ale láska vítězí, a ta je důležitá,“ shrnul svůj duchovní život.

„Jsem čistá, urputná a pracovitá Panna. Petr Pavel je Štír, nevím, jaké je to znamení,“ rozvedl bývalý premiér téma zvěrokruhu. K astrologii se vyjádřil již v roce 2020 ve svém pravidelném pořadu Čau, lidi. „Pokud jste si nikdy nedali udělat horoskop na základě data, místa a hodiny narození, doporučuju. Nerozhoduju se samozřejmě podle astrologů, ale zajímá mě to,“ uvedl tehdy na Facebooku.

Pavel: Náhlý příklon k víře z nikoho lepšího člověka neudělá

Babišův protikandidát Petr Pavel se prý do kostela vydá pouze jako do místa klidu či kvůli architektuře. „Jsem pokřtěný, ale celý život nepraktikující. Z pohledu odborníků jsem tedy nepraktikující křesťan,“ vysvětlil svůj postoj k náboženství generál ve výslužbě.

„Nenosím u sebe žádné talismany ani fetiše,“ reagoval pak na téma Babišova Jezulátka. Jako demokrat podle svých slov respektuje svobodu vyznání každého člověka, ovšem „ani náhlý příklon k víře z nikoho lepšího člověka neudělá“.

Tagy: