Nic hrané nebylo. Promotér Clash of the Stars popsal, jak to bylo s útokem „psychopata“ Bejra

Kontroverzní internetová osobnost Aleš Bejr, přezdívaný „psychopat“, napadl na tiskové konferenci jednoho z organizátorů divácky oblíbených zápasů celebrit Clash of the Stars. „Bejrovi se nelíbil jeden můj výrok. Zase vybuchl, nebyla to součást kampaně,“ vysvětlil incident promotér Tomáš Linh Le Sy. Bejr na konferenci zničehonic smetl v záchvatu vzteku ze stolu sklenici s vodou a začal s Tomášem Le Sym divoce cloumat. Dvojici od sebe muselo odtrhnout několik zaměstnanců ostrahy.

Někteří diváci zpochybňují věrohodnost celého výstupu a napadení podle nich bylo předem domluvené. Sám organizátor se však proti těmto spekulacím ohrazuje: „Nestalo se mi naštěstí nic. Vzal mě za mikinu a trochu se mnou ‚poškubal‘. Nebyla to součást kampaně. Vybuchl, začal běsnit a řvát.“

Provokace od Grznára

Bejr měl ztratit chladnou hlavu právě kvůli komentářům o jeho vznětlivosti. Do „psychopata“ si na tiskové konferenci nejdříve rýpl jeho neméně kontroverzní soupeř Filip Grznár, kulturista a youtuber. „Jsem zvědavý, co tady dneska Aleš předvede. Vždyť ho znáte, už to v něm vře, podívejte se na něj,“ snažil se vyprovokovat svého protivníka.

„Já se musím přidat na stranu Filipa. Věřím, Aleši, že dnes budeš v pohodě a uděláme to, co máme. Vydrž tady s námi až do konce,“ pokusil se Le Sy uklidnit situaci. Ihned nato však Bejr po organizátorovi vystartoval a několik vteřin s ním cloumal. Vyhrocená příhoda se obešla bez zranění.

Cholerický „psychopat“ měl přitom podle Le Syho slibovat klidný průběh konference: „Řešili jsme, že tentokrát to udělá v klidu. Sedne si s námi, odpoví na otázky a bude to v pohodě. Odkýval mi to, ale bylo vidět, že mu to moc nevoní.“

Kontroverzní událost i zápasníci

Koncept zápasů internetových celebrit má v zahraničí i v Česku četné kritiky. Někteří profesionální sportovci si myslí, že podobné souboje degradují disciplínu bojových sportů. „Je to jen exhibice, jde jenom o peníze,“ zhodnotil zahraniční boxerské zápasy celebrit několikanásobný světový šampion Saúl „Canelo“ Álvarez. Na druhou stranu podle boxerské legendy Mika Tysona podobné události zachránily umírající sport, informoval deník California Aggie.

Situace v Česku se podle sportovního moderátora Tomáše Vzorka pomalu mění: „Když přišel první galavečer zápasů celebrit, chytala se většina profesionálů za hlavu. Na poslední galavečer se ale byli podívat i někteří bojovníci. I Karlos Vémola prohlásil, že je to vlastně zábava. Svoje publikum si to našlo.“ Zároveň je podle něj zajímavé, že i lidé bez zkušeností s bojovými sporty dokážou veřejnosti předvést, co je možné se naučit za krátkou dobu tréninku.

Bojovník hlavního souboje sobotního galavečera Clash of the Stars Filip Grznár čelil veřejné kritice za své vyjádření, že se „těší, až vypukne v České republice válka“. Minulý rok pak kulturistovi soud uložil pokutu 15 tisíc korun za výroky z videa, v němž schvaloval vraždu Roma v Chomutově. Ve videu zároveň prohlásil, že pokud budou tamní Romové proti vraždě protestovat, tak si „pro ně přijde a vyvraždí je“.

Tagy:
YouTube youtuber celebrity napadení zápas Filip Grznár Influencer Clash of the Stars Aleš Bejr