Bobošíková: Chování Volného je lepší než Vondráček a jeho hraní na kytaru ve Sněmovně

Bývalá europoslankyně a kandidátka na prezidentku Jana Bobošíková v letošních volbách kandiduje za Volný blok, jehož hlavní tváří je kontroverzní poslanec Lubomír Volný. Jeho chování v Poslanecké sněmovně, kde už dvakrát odmítl odejít z řečniště a odkud ho musela násilím vyvést ochranka, považuje za sympatické. Naproti tomu kritizuje vystoupení šéfa Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) s kytarou přímo v sále Sněmovny. Bobošíková to řekla v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

„Je to odvážný člověk,“ řekla na adresu Volného bývalá europoslankyně. Ke svému značně kontroverznímu stylu chování na půdě Sněmovny podle ní přistoupil kvůli „neuvěřitelnému pokrytectví“ dalších poslanců. „Za odvážné například považuji, že se chytl řečniště a nechal se vynést,“ zdůraznila Bobošíková s tím, že podle ní jde o „běžnou parlamentní obstrukci“.

Volný naposledy takové chování předvedl minulý týden v pátek. Poslanec, který ve Sněmovně dlouhodobě chodí bez roušky či respirátoru, odmítl opustit řečniště a předseda Sněmovny Radek Vondráček na něj po udělení napomenutí a další výzvě k opuštění zavolal ochranku, aby ho vyvedla. Volný mezitím došel přímo na místo, kde sedává řídící schůze, a při následné potyčce s ochrankou zničil pultík s mikrofony. Při podobném incidentu letos v lednu se Volný se svými poslaneckými kolegy dokonce popral. Jeho slovo „flákanec“ se pak stalo součástí nezapomenutelných vystoupení ve Sněmovně.

Bobošíkové je takové chování sympatické. „A je mi to mnohem sympatičtější v porovnání s tím, když šéf Sněmovny slaví přímo v této místnosti narozeniny a hraje tam na kytaru,“ připomněla přešlap nynějšího předsedy dolní komory Vondráčka. Ten společně s kolegou Miloslavem Janulíkem (ANO) hrál svým kolegům a stál při tom právě na pultu šéfa Sněmovny. Mělo k tomu dojít po vítězství hnutí ANO v předešlých sněmovních volbách v roce 2017.

Bývalá kandidátka na prezidentku, která je nyní volební lídryní Volného bloku v Praze pro říjnové volby, se pozastavila nad tím, že Vondráček Volného za jeho chování kritizuje a pohoršuje se, když on sám na daném pultíku „tančil“. Za nepřístojné pak oproti Volného chování Bobošíková považuje také vulgarismy z úst bývalého ministra zahraničí a předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga, stejně tak i jeho občasné spaní během schůze dolní komory.

Bobošíková: Babiš je populista, ochranu ČR nemyslí vážně

Volný blok je pro Bobošíkovou již několikátý politický subjekt, se kterým se snaží uspět ve volbách. V minulosti se jí to podařilo pouze jednou, když se v roce 2004 stala europoslankyní. Jinak několikrát kandidovala do Poslanecké sněmovny, dvakrát na prezidentku a jednou do Senátu, ale úspěch neměla. Nyní je jednou z tváří Volného bloku.

Dlouhodobě vystupuje proti Evropské unii, což zmínila i ve vysílání CNN Prima NEWS. Prosazuje tak vystoupení z unie a zmiňuje přitom problémy EU při řešení uprchlické krize. Podle svých slov má za to, že pokud Česko v unii zůstane, mohla by být pro nás hrozbou migrace. „Pokud budeme součástí Evropské unie, která si s migrací neví rady, tak ano,“ řekla Bobošíková.

Rýpanec si neodpustila ani směrem k nynější předsedkyni Evropské komise Ursule von der Leyenové. „Evropská unie upozorňuje na tolik věcí a říká tolik nesmyslů, že to pro mě vůbec není relevantní. Zejména poslední zahraničněpolitické kroky vypovídají o jediném, a sice aby si von der Leyenová nasadila šaškovskou korunu,“ řekla Bobošíková.

Kritická byla i vůči nynějšímu českému premiérovi Andreji Babišovi. Ten se podle ní chová populisticky a ochranu Česka nemyslí vážně. Bobošíková uvedla, že Babiš nemusel prosazovat či podepisovat „obrovské zadlužovací pakty EU“ či Green Deal. „Nemusel se těchto věcí vůbec zúčastňovat,“ dodala v pořadu K věci.

Tagy:

Hlavní zprávy

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
23:48

Putin podepsal dekrety o uznání nezávislosti ukrajinské Záporožské a Chersonské oblasti

23:37

Nasazení ruských branců skončí strašlivým masakrem, míní Visingr. Proti Kremlu hraje čas

23:04

Pseudoreferenda Ruské federace jsou v rozporu se vším, co by mělo mezinárodní společenství zastávat, řekl Gueterres

22:44

Americký ministr zahraničí: Pseudoreferenda nemohou odrážet vůli Ukrajinců

Primátor Liberce Zámečník bude asi pokračovat. Starostové se dohodli na koalici s ANO

Na vytvoření koalice v Liberci se dohodlo vítězné uskupení Starostové pro Liberecký kraj (SLK), TOP 09 a KDU-ČSL s druhým hnutím ANO. Jejich vyjednávací týmy ve čtvrtek uzavřely dohodu o přípravě koaliční smlouvy. Obě uskupení jsou v čele města i nyní. V 39členném zastupitelstvu budou mít většinu 23 mandátů. Primátorem pravděpodobně zůstane Jaroslav Zámečník, personální obsazení ale není součástí dohody.

Živě
ON-LINE: Záporožská a Chersonská oblast jsou nezávislá území, tvrdí Putin a podepsal dekrety

Vladimir Putin podepsal dekrety o uznání nezávislosti ukrajinské Záporožské a Chersonské oblasti. Ukrajinské jednotky hlásí další úspěch na jihu země. USA oznámily, že Ukrajině poskytnou navazující vojenskou pomoc, včetně 18 raketometů HIMARS. ČR dostane od USA podporu zhruba 2,7 miliardy Kč na modernizaci armády, kompenzaci dodávek na Ukrajinu a kybernetickou ochranu.

Ani boxerského šampiona a poslance nemine válka. Obr Valujev se dočká „boje“ s Kličkem

V začátku války na Ukrajině své služby armádě na napadené straně poskytlo i několik slavných boxerů. Po nedávné částečné mobilizaci hlásí také vojska Vladimira Putina hvězdnou posilu z ringu. Povolávací rozkaz dostal obr Nikolaj Valujev – historicky nejvyšší a nejtěžší světový šampion. S trochou nadsázky se dá říct, že se konečně utká s Vitalijem Kličkem, po čemž během kariéry toužil.

Všeobecná mobilizace by Rusko zničila, míní generál Šedivý. Popsal krajní možnosti Kremlu

Pokud by ruský prezident Vladimir Putin přistoupil k všeobecné mobilizaci, pak by sice dokázal získat pro armádu možná až 30 milionů lidí, ale zničil by tím svoji zemi. Takový názor ve vysílání pořadu K věci na CNN Prima NEWS vyslovil bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR Jiří Šedivý. Armádní generál v záloze zároveň zmínil, že současní branci, kteří mají doplnit ruské síly v rámci částečné mobilizace, mají většinou chabou morálku a jejich nasazení na frontu by nyní nemělo velký význam.

Football Fanatics: Poslední přání před popravou? Ať střílí Tecl. To už neplatí, teď válí

Předlouho čelil útočník Stanislav Tecl všemožným fórkům ze strany české fanouškovské obce. Ve Slavii Praha spíše vysedával na lavičce, když nastoupil, pálil jednu šanci za druhou. Jenže s aktuální sezonou humor pomalu mizí v dáli. Vysmívaný hráč „sešívaných“ se probudil a vládne tabulce ligových střelců. Na jeho formu se podíval pořad Football Fanatics na CNN Prima NEWS.

Pomohla rozbít krvavý byznys se štěňaty. Někteří se báli, stálo mě to hodně nervů, popsala

Plzeňští policisté ukončili krvavý byznys se štěňaty. O případu překupníků psů už Krimi zprávy několikrát informovaly. Štěňata byla nemocná a řada jich do několika dní uhynula. Policisté nyní zveřejnili záběry ze zatýkání. Na starost ho měla zásahová jednotka. Štábu se navíc podařilo promluvit se ženou, která síť překupníků pomohla rozkrýt.

Nové podrobnosti ke střelbě v Ústí: Muž měl zaútočit loveckým nožem, říká státní zástupce

V ústecké čtvrti Střekov ve středu večer postřelil příslušník policejní prvosledové hlídky, která se mimo jiné specializuje na útoky ozbrojených pachatelů, 20letého útočníka, který následně v nemocnici svým vážným zraněním podlehl. Muž měl zasahujícího policistu napadnout skládacím loveckým nožem, říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS náměstek krajského státního zástupce Dan Anděl.

Domácí zpravodajství

Prymula: Chřipková i covidová vlna bude intenzivnější. Chrání očkování před oběma viry?

Díky nošení respirátorů jsme byli více chráněni. Nyní, když už není povinné, se dá předpokládat, že chřipková i covidová vlna bude intenzivnější, varoval v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS Roman Prymula. Epidemiolog popsal, jak v případě nachlazení postupovat a prozradil, zda očkování proti koronaviru předchází i jiným virovým onemocněním.