Boj „trpaslíka s obrem“. Ukrajinský výsadkář zničil ruský tank z bezprostřední blízkosti

Ukrajinská armáda zveřejnila video, na kterém jeden z výsadkářů zasáhl ruský tank T-80 z bezprostřední blízkosti pomocí řízené střely. Další snímky pak ukazují zničení dvou muničních vozů. O incidentech informoval britský web Daily Mail.

Po sociálních sítích se šíří video, které sdílela 95. výsadková brigáda ukrajinských vzdušných sil. Na záběrech z dronu je vidět moderní ruský tank T-80, který projíždí po bahnité cestě. Tu lemují husté keře a stromy, v nichž se ukrývají ukrajinští vojáci. Krátce poté, co kolem jejich úkrytu bojové vozidlo projede, vyskočí jeden z výsadkářů a z bezprostřední blízkosti vypálí na tank řízenou střelu.

Střela zasáhne obrněné vozidlo, které následně exploduje. „Vojáci ozbrojených sil každý den nasazují své životy, prokazují odvahu a hrdinství a krok za krokem osvobozují naši zemi od ruských útočníků,“ uvedla výsadková brigáda u videa. Informoval o tom britský web Daily Mail.

Spolu s videem se objevily fotografie, podle kterých jiní vojáci vyhodili do povětří dva ruské muniční vozy a žertovali, že „dostaly pokutu“ za špatné parkování. Snímky zveřejnila 93. samostatná mechanizovaná brigáda Cholodnyj Jar ukrajinských pozemních sil. „93. brigáda zničila sklady s ruskou municí v oblasti Bachmut. Mechanizovaný prapor vojáků Cholodnyj Jar ‚udělil pokutu‘ dvěma nepřátelským vozidlům s municí za nesprávné parkování,“ napsala brigáda k snímkům.

Tagy: