Bouzková slaví první titul na okruhu WTA. Na Prague Open deklasovala ruskou soupeřku

Šťastná Marie Bouzková po životním postupu do čtvrtfinále do Wimbledonu.

Bouzková vyhrála Prague Open

Tenistka Marie Bouzková triumfovala na letošním turnaji Livesport Prague Open a připsala si první vítězství na okruhu WTA v kariéře. Nasazená osmička deklasovala v nedělním finále na tvrdém povrchu v areálu pražské Sparty ve Stromovce Rusku Anastasii Potapovovou 6:0, 6:3. Turnajovou sedmičku zdolala po hodině a 11 minutách, v tomto týdnu Bouzková v Praze neztratila ani jeden set.

Čtyřiadvacetiletá Bouzková získala premiérový titul při čtvrté finálové účasti. Navázala na úspěšné vystoupení ve Wimbledonu, kde došla do čtvrtfinále, a celkem vyhrála devátý z deseti z posledních zápasů. O tři roky mladší Potapovovou porazila i ve druhém vzájemném zápase. Ruska ztratila ve finále sedm z osmi servisů.

Rodačka z Prahy a 66. hráčka světa se stala pátou domácí vítězkou pražského turnaje od jeho zařazení na okruh WTA. Jako první uspěla ve Stromovce v roce 2015 Karolína Plíšková. O rok později triumfovala Lucie Šafářová, po ní v roce 2018 Petra Kvitová a vloni Barbora Krejčíková. Ta letos vypadla ve 2. kole, kde nestačila na Japonku Nao Hibinovou.

Bouzková měla výtečný vstup do utkání a díky třem prolomeným servisům se dostala do vedení 5:0. Potapovová několikrát reklamovala nezahlášený aut, během přestávky schovala hlavu do ručníku, hrozbu kanára přesto po odehraných 27 minutách neodvrátila. Ruska ztratila set vůbec poprvé na turnaji.

Před druhou sadou opustila rodačka ze Saratova na několik minut kurt, ani to jí ale nepomohlo. Stále se trápila na podání a ztratila prvních šest míčků. Poté, co 59. hráčka světa ztratila i šesté podání po sobě, prohrávala 2:3. Bouzková následně brejk potvrdila a dotáhla duel k životnímu vítězství. Na lavičce ho s ní později oslavil i její mladší bratr.

tenis Praha Prague Open Marie Bouzková Ženská tenisová asociace Anastasija Potapovová