reklama

Vojáci v KLDR proráželi hlavou cihly a mlátili se palicí. Jsou neporazitelní, smál se Kim

Severokorejský režim uspořádal netradiční vojenskou přehlídku k příležitosti oslav 76. výročí vlády Korejské strany práce. Vojáci v rámci ní prováděli nesmírně bolestivé exhibice, rozbíjeli hlavami cihly nebo se mlátili obrovskými palicemi. Lídr KLDR Kim Čong-un byl potěšen a mluvil o vzniku neporazitelné armády.

reklama

Vypadalo to jako záběry z akčního filmu, jen bolest ve tváři severokorejských vojáků byla skutečná. Mnozí muži ve zbrani se v rámci exhibice svlékli do půl těla, aby čelili brutálním výpadům svých druhů.

Někteří vojáci přeráželi hlavou betonové kvádry, jiní nechávali ostatní, ať je o ně rozbíjejí. Další se nechávali mlátit palicemi a holemi a ukazovali svému vůdci, jak jsou zdatní.

Ti nejodvážnější se pak rozhodli výše popsané aktivity spojit – položili na cihlu ruku, do které jiný voják udeřil palicí a rozbil tak kvádr, který se pod končetinou nacházel.

Brutálnímu vojenskému cvičení přihlížel mezi jinými také vůdce KLDR Čong-un, který většinu bolestivých výjevů odměnil smíchem. V rámci oslav výročí vlády Korejské strany práce si KLDR dloubla do Spojených států, které podle ní destabilizují asijský region.

Mimoto se Severní Korea opět pochlubila svým vojenským arzenálem a pohrozila nukleárními raketami. Kim Čong-un navíc oznámil, že vzniká armáda, která bude „neporazitelná“. Natočil rovněž propagandistické video, ve kterém se prochází po červeném koberci mezi vojenskými vozy s nákladem raket.

Tagy:

Hlavní zprávy

Objevila se nová zákeřná mutace covidu. Neodhalí ji dokonce ani PCR testy
Koronavirus

Objevila se nová zákeřná mutace covidu. Neodhalí ji dokonce ani PCR testy

Brazílie vyhlásila stav nejvyšší pohotovosti. Ve městě Belém se objevila nová podvarianta covidové mutace delta známá jako AY.33. Nedokáží ji rozpoznat rychlotesty ani PCR testy. Lékaři odhalili její přítomnost až poté, co zaslali na sekvenování 166 vzorků pacientů z hlavního města státu Pará, ležícího na severu této latinskoamerické země.

Rozjetého Schicka zabrzdily vazy v kotníku. Jeho zranění může pocítit i reprezentace

Fotbalový útočník Patrik Schick naskočil do nové sezony ve velkém stylu. Po výtečném představení na Euru střílel góly také v bundesligovém Bayeru Leverkusen. V Bundeslize šlape na paty hvězdnému Erlingu Haalandovi a Robertu Lewandowskému. Nyní ale na několik týdnů z boje o krále střelců německé soutěže vypadává. Mohou za to poraněné vazy v kotníku, které straší i reprezentačního trenéra Jaroslava Šilhavého.

Odcházející vláda se dál hašteří. Schillerová ztrhala návrh Maláčové na minimální mzdy

Odcházející vláda bude o zvýšení minimální mzdy jednat za týden, oznámila ministryně financí Alena Schillerová (ANO). Růst na 18 tisíc korun, který navrhuje ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) označila za naprosto nereálný. Připomněla, že na minimální mzdu je v Česku navázána mzda zaručená a její navýšení by mohlo být pro některé menší a střední zaměstnavatele neúnosné.

Neočkovaní učitelé musí mít při výuce respirátor. Ruší se izolace po návratu z ciziny

Neočkovaní učitelé budou od listopadu muset nosit respirátory při výuce. Výjimku budou mít učitelé ve školkách. Po pondělním vládním zasedání to oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Sdělil také, že neočkovaní už nebudou muset po příjezdu z rizikových zemí na mapě cestovatele nastoupit do samoizolace. Zachována bude povinnost testu a do té doby bude muset dotyčná osoby nosit na veřejnosti respirátor.

reklama

Domácí zpravodajství

Nejzajímavější reality show z celého světa. Televize Prima spouští nový program

Skupina Prima rozšiřuje programovou nabídku a v pondělí 25. října odpoledne spustí jedenáctý televizní kanál! Prima SHOW se ve svém programovém schématu zaměří na reality show. Přinese druhou sérii české show LIKE HOUSE s Agátou Hanychovou v čele nové party influencerů a představí premiérový denní formát Královny butiků, který je mixem napětí, soutěžení, nákupů, stylingu a módních tipů předního českého stylisty Filipa Vaňka. Nebudou chybět ani ty nejlepší zahraniční show – Krásky a šprti, Ostrov pokušení, Výměna manželek USA nebo Slunce, sex a rodiče v patách.

Flegr: Hromadné akce se měly dávno omezit. Máme výhodu, že Češi jsou bonzáci

Je potřeba co nejvíce testovat. Jde o alternativu k lockdownům a ostatním protikoronavirovým opatřením. CNN Prima NEWS to řekl evoluční biolog Jaroslav Flegr. Podle něho není problém provést stovky tisíc PCR testů denně. Zároveň Flegr uvedl, že počet účastníků na hromadných akcích se měl dávno omezit. Výhodou podle něj je, že Češi jsou „bonzáci“, kteří rádi spolupracovníky porušující opatření nahlásí.

reklama