reklama

Česká baseballová extraliga začne po koronavirové pauze jako první v Evropě

Čeští baseballisté se jako první v Evropě dočkají po odeznění pandemie koronaviru nejvyšší soutěže. Úvodní zápasy extraligy jsou na pořadu v pátek a soutěž s minimem cizinců ukáže sílu domácí základny. Titul obhajuje Ostrava, nový mistr by měl být znám nejpozději 20. září.

reklama

Aktuálně se hraje baseball jen na Tchaj-wanu, v Koreji a Nikaragui. Nezačala ani zámořská MLB, ve Francii a v Nizozemsku baseballové soutěže zrušili.

Česká extraliga měla začít před více než měsícem, ale kvůli šíření nemoci COVID-19 byla jako většina sportovních akcí odložena. Na úvod se v pátek 22. května od 19.00 hodin utkají Arrows Ostrava s jednadvacetinásobnými mistry Draky Brno, Olympia Blansko nastoupí proti Technice Brno a v Praze se odehraje duel Eagles s nováčkem ze SaBaTu.

Další hlavní zprávy

Soudy

Za diskriminaci křesťanů se divadla omlouvat nemusí. Duka s Němcem u soudu nepochodili

Za diskriminaci křesťanů se divadla omlouvat nemusí. Duka s Němcem u soudu nepochodili

Nejvyšší soud (NS) zamítl dovolání kardinála Dominika Duky a právníka Ronalda Němce ve sporu s brněnskými divadly. Neúspěšně žádali omluvu za zásah do svých osobnostních práv, údajně způsobený uvedením dvou her na festivalu Divadelní svět Brno. Obě hry provokativní formou zobrazovaly některé křesťanské symboly a kritizovaly římskokatolickou církev a západní pohled na muslimský svět. Podle rozsudku však nešlo o diskriminaci křesťanů ani zásah do práva na svobodu vyznání.

Koronavirus

V Chebu do kina, ve Zlíně ani do obchodu. Jak by se rozvolňovalo regionálně

V Chebu do kina, ve Zlíně ani do obchodu. Jak by se rozvolňovalo regionálně

Přestože epidemie nemoci COVID-19 postupně ustupuje a celoplošně dochází k rozvolňování vládních opatření, mezi jednotlivými regiony stále existují propastné rozdíly. Jak by tedy vypadalo rozvolňování, kdyby se rozhodovalo podle jednotlivých krajů? Zatímco v Karlovarském by se život vrátil skoro do normálu, Zlínský by nadále zůstával v tvrdém lockdownu.

Visí přežití Francie na vlásku? Vojáci opět píšou Macronovi, hrozí občanskou válkou
Končí sčítání lidu. Chybí statisíce formulářů, nesečteným hrozí pokuta
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Otvírají se obchody, roušky nejsou venku povinné. Co se od pondělí mění?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Poválečný odsun Němců dodnes přímo ovlivňuje politickou mapu Sudet, tvrdí vědec
Klidně budu zpívat v roušce, hlavně ať už hrajeme, přeje si Malátný z Chinaski
Další články
reklama
reklama