reklama

Lopraisův průšvih na Dakaru. Je to smutné a trapné, zlobí se otec urážené dívky

Neblahé důsledky může mít konverzace mezi českým závodníkem Alešem Lopraisem a jeho posádkou před šestou etapou letošního Dakaru. Slavná motoristická pouť po poušti obnáší mnoho stresu a aktéři občas potřebují napjatou atmosféru propíchnout odlehčenou poznámkou. V Lopraisově kamionu Praga se to však s oním odlehčováním přehnalo.

reklama

Napřed při předzávodní diskusi zazní přímo z úst Lopraise: „Mně už potřetí stojí ocas.“ To ale není ona problematická část. Pak totiž pronese větu, která s odstupem způsobila větší rozruch. „Hele, černoška z Roudnice jde vpravo.“ Palubní mechanik Petr Pokora reaguje: „Jedna je plochá a sjízdná, ta druhá moc ne.“

Řeč byla o Yasmeen a Aliyyah Kolocových pohybujících se v prostoru startu, dcerách dvojnásobného evropského šampióna v závodech tahačů Martina Koloce. Ten má na Dakaru svůj tým s českými kořeny s názvem Buggyra Racing. Na vytrvalostní závod přijela 16letá dvojčata okoukat, co možná za dva roky využijí. Tou dobou budou plnoleté, tím pádem budou mít cestu na Dakar otevřenou. Netypická jména mají sestry proto, že si Koloc vzal ženu ze Seychel.

Paradoxem je, že o kontroverzních „chlapských“ slovech by se nikdo nedozvěděl, nebýt toho, že samotný Lopraisův tým Praga umístil video z kabiny na své vlastní webové stránky. „Takhle mluvit o mé dceři, tak ti dojdu nafackovat! A cestou vezmu i toho, kdo to video zveřejnil! Myslela jsem, že jsi profík,“ stálo v jednom z příspěvků.

„Holky se s podobným chováním v České republice setkávají poměrně často. A vzhledem k tomu, že jsme v roce 2021, tak mi to připadá normálně smutné a trapné,“ poznamenal pro CNN Prima NEWS Koloc.

Lopraisovi – synovci Karla Lopraise, který vyhrál Dakar hned šestkrát – patří po středeční 583 kilometrů dlouhé etapě do AlUla celkové čtvrté místo. Do konce velké události motorsportu zbývají poslední dva díly, v pátek dojede karavana do města Džidda. Je otázkou, zda Lopraise a jeho posádku nečeká za sexistické poznámky dodatečný trest.

K tématu

Tagy: Rallye Dakar Martin Koloc motorismus sport sexismus Aleš Loprais Buggyra Racing Instaforex Loprais Praga

Další hlavní zprávy

360°

Odborníci: Neočkujme děti, nejsou ohrožené covidem. Pravděpodobnější je, že se utopí

Odborníci: Neočkujme děti, nejsou ohrožené covidem. Pravděpodobnější je, že se utopí

Děti pod 12 let nejsou ohrožené koronavirem, neočkujme je, shodli se v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS biochemik Zdeněk Hostomský a chirurg Šimon Reich. Ten zdůraznil, že větší pravděpodobnost je, že se dítě utopí nebo zemře při autonehodě, než že se stane obětí nemoci COVID-19. Odborníci si také myslí, že by mladým mezi 16 a 18 lety měli dávat souhlas s vakcinací rodiče.

Anglie nedokázala vyzrát na Skoty. Díky ostrovní plichtě Češi nadále vedou skupinu
Dva mrtví po úniku nebezpečné látky z plzeňské čističky. Další dva jsou ve vážném stavu
Krvácející Schick opět udeřil. Proti Chorvatům vystřelil remízu, osmifinále je blízko
reklama
reklama
Nech se očkovat, vyzval Zeman Klause. Proti pofidérní nemoci ne, reagoval exprezident

Václav Klaus

Domácí zpravodajství

Dlouho jsi nebyl v Chile, řekl prezident Zeman a daroval Klausovi pero
Další články
reklama
reklama