reklama

Lopraisův průšvih na Dakaru. Je to smutné a trapné, zlobí se otec urážené dívky

Neblahé důsledky může mít konverzace mezi českým závodníkem Alešem Lopraisem a jeho posádkou před šestou etapou letošního Dakaru. Slavná motoristická pouť po poušti obnáší mnoho stresu a aktéři občas potřebují napjatou atmosféru propíchnout odlehčenou poznámkou. V Lopraisově kamionu Praga se to však s oním odlehčováním přehnalo.

reklama

Napřed při předzávodní diskusi zazní přímo z úst Lopraise: „Mně už potřetí stojí ocas.“ To ale není ona problematická část. Pak totiž pronese větu, která s odstupem způsobila větší rozruch. „Hele, černoška z Roudnice jde vpravo.“ Palubní mechanik Petr Pokora reaguje: „Jedna je plochá a sjízdná, ta druhá moc ne.“

Řeč byla o Yasmeen a Aliyyah Kolocových pohybujících se v prostoru startu, dcerách dvojnásobného evropského šampióna v závodech tahačů Martina Koloce. Ten má na Dakaru svůj tým s českými kořeny s názvem Buggyra Racing. Na vytrvalostní závod přijela 16letá dvojčata okoukat, co možná za dva roky využijí. Tou dobou budou plnoleté, tím pádem budou mít cestu na Dakar otevřenou. Netypická jména mají sestry proto, že si Koloc vzal ženu ze Seychel.

Paradoxem je, že o kontroverzních „chlapských“ slovech by se nikdo nedozvěděl, nebýt toho, že samotný Lopraisův tým Praga umístil video z kabiny na své vlastní webové stránky. „Takhle mluvit o mé dceři, tak ti dojdu nafackovat! A cestou vezmu i toho, kdo to video zveřejnil! Myslela jsem, že jsi profík,“ stálo v jednom z příspěvků.

„Holky se s podobným chováním v České republice setkávají poměrně často. A vzhledem k tomu, že jsme v roce 2021, tak mi to připadá normálně smutné a trapné,“ poznamenal pro CNN Prima NEWS Koloc.

Lopraisovi – synovci Karla Lopraise, který vyhrál Dakar hned šestkrát – patří po středeční 583 kilometrů dlouhé etapě do AlUla celkové čtvrté místo. Do konce velké události motorsportu zbývají poslední dva díly, v pátek dojede karavana do města Džidda. Je otázkou, zda Lopraise a jeho posádku nečeká za sexistické poznámky dodatečný trest.

K tématu

Tagy: Rallye Dakar Martin Koloc motorismus sport sexismus Aleš Loprais Buggyra Racing Instaforex Loprais Praga

Další hlavní zprávy

Rozhovor

Flegr: Vydržme lockdown tři týdny, jinak je vše zbytečné a lékaři se zblázní

Flegr: Vydržme lockdown tři týdny, jinak je vše zbytečné a lékaři se zblázní

Česko musí ještě tři týdny zůstat ve tvrdém lockdownu, řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS evoluční biolog Jaroslav Flegr s tím, že je třeba se dostat maximálně na 2000 nakažených denně. V březnu podle něj přijde čtvrtá vlna koronaviru a pokud nebudou dostatečně prázdné nemocnice, lékaři se se z toho zblázní. Zdůraznil také, že za úbytek nakažených může vysoký počet zemřelých.

V EU by se mohlo očkovat i vakcínami z Ruska a Číny. Stav nouze nejspíš KSČM podpoří
Do Česka pronikne teplý vzduch z jihu, bude až 7 °C. Ráno komplikovalo dopravu náledí
Česká módní značka Pietro Filipi propustí všechny zaměstnance. Nemá na výplaty
Šíření covidu zrychluje, Česko pokořilo další hranici. Vzrostlo i skóre PES
Pence upřednostní inauguraci Bidena. Ani další republikáni se s Trumpem nerozloučí
Přepište dějiny. Půjčky na bydlení opět zlevnily a Češi vytvořili hypoteční rekord
reklama
reklama
Topolánek pochválil Kalouska: Byl bys dobrý premiér i prezident

360°

Domácí zpravodajství

Průzkum: Naočkovat už by se nechala téměř polovina Čechů. Větší zájem mají muži
Praktičtí lékaři budou očkovat bez ohledu na rezervace. Každý 10 pacientů denně
Distribuce vakcín je nespravedlivá, tvrdí kraje. Praha a Brno mají přes polovinu
Další články
reklama
reklama