Další útok zuřícího medvěda: Napadenému muži potrhal obličej. Starostové chystají protest

Na Slovensku evidují další napadení člověka medvědem. Útok se odehrál na Kremnických vrších na rušné turistické cestě, kde denně projde mnoho lidí. Napadený muž utrpěl vážná zranění obličeje. O incidentu informoval slovenský web Tvnoviny.sk. Starostové oblastí, kde se medvědi vyskytují, chystají protest. Žádají tamní ministerstvo životního prostředí, aby povolilo regulaci počtu těchto chráněných šelem.

Incident se měl odehrát během večerní cesty z práce. Marián Daubner musí šetřit, proto chodí pěšky. Trasa sice vede lesem, jde ale o značenou turistickou stezku nedaleko zástavby a hlavní silnice. Marián popsal, že neslyšel žádné zvuky, podle kterých by předpovídal přítomnost divokého zvířete. Rozzuřená medvědice na něj rovnou zaútočila.

„Skočila mi přímo na hlavu,“ uvedl. Až když začal křičet, tak se šelma lekla a utekla. Napadený muž doplnil, že zahlédl mláďata. Medvědice je pravděpodobně bránila.

Rozprávali sme sa s manželkou muža, ktorý leží v nemocnici po tom, čo naňho zaútočila medvedica. #domace

Posted by Televízne noviny TV Markíza on Monday, June 13, 2022

Marián utrpěl zranění v oblasti hlavy a obličeje. „Byl celý zakrvácený. Nejvíce se mu zakousla do čela nad okem. Ránu měl i na ústech a na temeni hlavy,“ přiblížila v rozhovoru pro Tvnoviny.sk jeho manželka.

Po střetu s divokým zvířetem došel zraněný Marián domů. „Zavolal mi, že ho napadla medvědice, tak mu mám přivolat záchranku. Nevěděla jsem, kde přesně je. Tak jsem mu řekla, aby si ji sám zavolal, ale on raději přišel domů,“ vysvětlila manželka. Poté ho sanitka převezla do Rooseveltovy nemocnice v Banské Bystrici.

Útoky na turistických stezkách

Střety medvěda s člověkem nejsou na Slovensku ojedinělé. „Medvědi se nebojí. Procházejí se dokonce i po asfaltu,“ konstatovala tamní starostka. Okamžitě informovala obyvatele o útoku a vyzvala je k opatrnosti.

Za posledních pár dní jde už o druhý podobný incident. Ve stejném týdnu napadl medvěd staršího muže v Porubě, jak uvedl slovenský web. „Je to nejvyhledávanější místo v obci, protože se tam nachází kaple a léčivý pramen. O víkendu tam chodí stovky lidí,“ zdůraznil starosta. „Ještě se nestalo, aby byl medvěd tak blízko k vesnici,“ dodal znepokojeně.

Starostové z oblastí, kde se medvědi vyskytují, chystají protest. Ten by se měl konat v Banské Bystrici před budovou Státní ochrany přírody. Cílem je povolení k regulaci počtu medvědů. Lesníci na Slovensku dlouhodobě upozorňují na jejich přemnožení. Úřady už v minulosti nechaly v zemi utratit  šelmy, které ztratily plachost a navštěvovaly obydlené oblasti.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vědci otestují vesmírnou obranu Země. Kosmická loď se chystá na srážku s asteroidem
Věda a technologie

Vědci otestují vesmírnou obranu Země. Kosmická loď se chystá na srážku s asteroidem

Kosmická loď americké vesmírné agentury se v pondělí srazí s planetkou o průměru 160 metrů. Plánovaná kolize má vesmírné těleso vychýlit z kurzu a otestovat tak nový systém planetární obrany. Experiment má prokázat, zda by vědci dokázali Zemi ochránit před možným nárazem asteroidu. Ten by totiž mohl představovat výrazné ohrožení pro lidský život. Veřejnost může srážku sledovat živě na internetu.

Infobox
sledujeme živě
21:35

Hnutí spOLečně, ProOlomouc a Piráti chtějí v Olomouci vládnout s ANO

21:14

V druhém plzeňském obvodu vzniká široká koalice čtyř stran bez ANO

20:59

Vítězné Volbě pro Semily se podařilo vyjednat širokou podporu s ANO a Spolu

20:43

V Táboře bude vládnout koalice Tábor 2020, Společně pro Tábor a Piráti

Hádka jako v družině. Jste trapný, vmetl Jurečka Okamurovi. Ne, to jste vy, opáčil šéf SPD

Ostrá slova kvůli Rusku, skákání do řeči i slovní útoky. Diváci povolební Partie Terezie Tománkové v lánském zámku byli svědky několika hádek mezi vládními politiky a šéfem opozičního hnutí SPD Tomiem Okamurou. Zatímco ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečku (KDU-ČSL) osočil ze lži, šéfa Senátu Miloše Vystrčila kritizoval za údajné překrucování slov. Koaliční politici mu ostrá slova vrátili – Okamura si vyslechl, že se chová trapně a že chce vyjednávat s nepřátelským Ruskem ohledně plynu.

Živě
ON-LINE: Piráti a Spolu se zatím na koalici v Praze neshodli. Hřib vypočítal podmínky

Komunální volby v hlavním městě vyhrála koalice Spolu pro Prahu, získala 19 mandátů v zastupitelstvu, které má 65 členů. Druhé skončilo ANO se 14 mandáty. Třetí Piráti budou mít 13 zastupitelů. Mandát v Senátu získal v prvním kole ve volebním obvodu Praha 6 Jiří Růžička (TOP 09), na Bruntálsku Ladislav Václavec (za ANO) a na Orlickoústecku jmenovec premiéra Petr Fiala (za KDU-ČSL). Pražský městský soud mezitím bude pokračovat v projednávání kauzy dotačního podvodu u projektu kongresového areálu Čapí hnízdo.

Vaclík čelí zuřivé Ronaldově armádě: Zabijáku, nehet CR7 má větší cenu než tvoje rodina

Brankářská jednička fotbalové reprezentace Tomáš Vaclík v sobotu příliš nepotěšila české fanoušky. Gólman Olympiakosu Pireus v Lize národů proti Portugalcům pustil z pěti střel směřujících na bránu čtyři za svá záda. A u toho si proti sobě poštval mnoho zahraničních příznivců. Ostře srazil největší personu týmu soupeře Cristiana Ronalda, což způsobilo nechutnou kanonádu na jeho sociálních sítích.

Domácí zpravodajství