reklama

Charlieho andílek Drew Barrymore: Adoptovaní psi mě učí pokoře

Drew Barrymore a její adoptovaný pes (Zdroj: Pinterest.com)
Foto:

Představujeme vám další hereckou hvězdu, kterou polapil zvířecí svět. Když se řekne „pomáhat zvířatům", dá se pod tím představit opravdu leccos. Někdo se z lásky stane vegetariánem, někdo chodí venčit nebo přispívat do útulků, ale pak jsou tu ti, kteří bez zvířat opravdu nemohou žít, a i když je jejich životní styl skutečně náročný, tak s mazlíčky sdílí střechu nad hlavou.

reklama

Jednou z těch, která si neumí představit život bez psího štěkotu, je Drew Barrymore. Copatá holčička Gertie, která se kamarádila s E.T. – Mimozemšťanem a pár let nato honila zločince v Charlieho andílcích. Možná že propadla němým tvářím právě díky své popularitě, která jí hned zpočátku herecké kariéry moc štěstí nepřinesla. Pocházela z herecké rodiny a jejím kmotrem byl sám velký Spielberg. Nebylo tak divu, že už v 7 letech ztvárnila právě Gertie, která ji pomyslně vystřelila. Následovala role ve filmu Irreconcilable Differences, za kterou byla nominována na Zlatý glóbus v kategorii nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli. V devíti letech docela úlet, co říkáte?

Jenže právě v tomto věku začala kouřit, rok nato pít alkohol a ve 13 skončila na odvykačce kvůli šňupání kokainu. Rok nato se do ní vrátila kvůli pokusu o sebevraždu. Ve dvaceti fotila pro Playboy a už za sebou měla neúspěšné manželství, které nevydrželo ani rok. Vypadalo to, že paradoxně filmové role ji o pár let později opět vrátily do normálního života.

/ fotografií

Jenže ona sama potvrdila, že do normy ji vrátila zvířata, konkrétně psi. „Zvířata mě naučila pokoře a laskavosti a bránila krutosti,“ potvrdila při své řeči na charitativní akci americké organizace na záchranu a ochranu zvířat ASPCA. Dnes je adoptivní mámou devíti psů a dvou koček. Vytvořila dokonce i módní značku, pro kterou pózuje právě se svými útulkáři. „Chtěla jsem, aby mé děti (dvě dcery) vyrůstaly se zvířaty. Život je lepší se psy, život je rozhodně lepší se zachráněnými psy.“ Drew se proto stala velkou propagátorkou adopce psů z útulků, pomáhá i ve své show The Drew Barrymore Show, kde představuje psy hledající domov. O tom, že útulky podporuje i finančně, nepochybujeme. Nebrání se ale ani koním, kuřatům, ptákům nebo třeba myším.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Majitel pohřební služby: Tolik zemřelých jako letos v říjnu jsme nikdy neměli

Majitel pohřební služby: Tolik zemřelých jako letos v říjnu jsme nikdy neměli

„Posledních patnáct let měla firma kolem 20 až 25 zemřelých za měsíc, v říjnu nám přes pohřební službu prošlo 42 zemřelých. Takové počty jsem během téměř dvaceti let nezažil,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Michal Žoudlík, který má spolu s otcem a bratrem pohřební službu v Jindřichově Hradci. Pohřebnictví je jedno z odvětví, na které stát zapomněl, a tak Žoudlíkovi do ochranných hygienických prostředků investovali během pandemie už téměř padesát tisíc. Vládní restrikce je však naučily dělat on-line přenosy ze smutečních obřadů.

Koronavirus

Za středu přibylo téměř 5000 nakažených koronavirem. Číslo R nebezpečně roste

Za středu přibylo téměř 5000 nakažených koronavirem. Číslo R nebezpečně roste

Ve středu přibylo v Česku 4 931 potvrzených případů koronaviru, asi o 600 méně než před týdnem ve středu. Oproti úterý je nárůst nižší zhruba o 900 případů. Vyplývá to z aktuálních dat na webu ministerstva zdravotnictví. Údaje za středu ministerstvo zveřejnilo kvůli technickým problémům až krátce před 08:00, obvykle jsou data aktualizována kolem 01:00 v noci.

Fotbal

Sledujte ŽIVĚ: Speciál k úmrtí Diega Maradony. Proč se stal fotbalovou legendou?

Sledujte ŽIVĚ: Speciál k úmrtí Diega Maradony. Proč se stal fotbalovou legendou?

Ve středu se fotbalová komunita ponořila do smutku. Diego Maradona, který nedávno oslavil 60. narozeniny, podlehl srdeční zástavě. Některými lidmi je považován za nejlepšího hráče historie, proslulý byl ale také svojí láskou k drogám, alkoholu a svým přátelstvím s neapolskou mafií. Jak na argentinskou legendu pohlíží experti z tuzemského prostředí? Sledujte speciální vysílání CNN Prima NEWS.

reklama
Sledujte ŽIVĚ: Poslanci proberou spotřební daň pivovarů i bezpečnostní prověrky
Kdo urazí majestát, jde na 15 let za mříže. Thajský král se brání revoluci po svém
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Energošmejdi, třeste se. Poslanci zpřísní podomní prodej elektřiny. Jak nenaletět?
Nastavená pravidla jsou absurdní. Některé školy je nedokážou splnit, říká Sekyrka
reklama
reklama
ŽIVĚ: Šílenství kvůli Maradonovi. Rozzuřený dav v Argentině prolamuje zátarasy

Fotbal

Domácí zpravodajství

Blatný: Zemře až 10 tisíc nakažených. Covid je nyní příčinou u 40 procent z nich
Další články
reklama
reklama