reklama

Další parádní jízda Macíka. Podruhé za sebou vyhrál etapu na slavné Rallye Dakar

Jedno vítězství v úterý, to druhé hned následující den. Český pilot kamionu Iveco Martin Macík čekal na etapový triumf na slavném Dakaru dlouhých devět let. Teď během 24 hodin získal kýžené prvenství hned ve dvojnásobném množství. Po desáté etapě závodu konajícího se v Saúdské Arábii je stále pátý za krajanem Alešem Lopraisem.

reklama

„Bylo zajímavé otevírat celou etapu,“ prohlásil na úvod Macík ve videu na svém Facebooku. Díky úternímu triumfu mohl do terénu vyrazit jako první. „Začalo se v kamení, pak se letělo dál. A já musím říct, že jsme udělali jen pár malých chybiček. Možná párkrát jsme se jen malinko ztratili,“ pokračoval.

31letý Macík musel se svou posádkou na 583 kilometrů dlouhé trati měnit Ivecu jednou pneumatiku. A vyhrál i přes to, že posledních 100 kilometrů dojížděl bez čelního skla. „Docela hustý. Trefili jsme větev, začalo praskat, napřed se drželo. Ale zničehonic prasklo úplně kompletně a vyvalilo se na nás. Takže ho kluci museli vykopnout za jízdy,“ poznamenal pilot týmu Big Shock! Racing.

V úterý se Macík stal teprve čtvrtým Čechem, který dokázal na Dakaru vyhrát etapu a hned dokázal na životní výsledek navázat. Až na jednu výjimku byl nejrychlejší na všech kontrolních bodech.

V čele průběžného pořadí se stále drží Sotnikov. Na pomyslných stupních vítězů jej doplňují týmoví kolegové a krajané z Kamazu Anton Šibalov a Airat Mardějev. Čtvrtý je pak Aleš Loprais z Pragy, přičemž na něj Macík ztrácí před posledními dvěma etapami necelých 12 minut. Celkově pak už ve svém voze během deseti závodních dní strávil 42 hodin a 33 minut.

K tématu

Tagy: Iveco Rallye Dakar Martin Macík motorismus sport Aleš Loprais Saudská Arábie

Další hlavní zprávy

Slovensko

Do práce jen s negativním výsledkem. Slovensko čeká další plošné testování

Do práce jen s negativním výsledkem. Slovensko čeká další plošné testování

Slovenská vláda prodloužila kvůli koronavirové krizi stávající zákaz vycházení o dva týdny, tedy do 7. února. Nařízení obsahuje několik výjimek. Země bude také podobně jako loni na podzim znovu plošně testovat obyvatele na koronavirus. Bez negativního výsledku testu lidé od 27. ledna nebudou moci v zemi například chodit do práce. Novinářům to po nedělním jednání kabinetu řekl ministr zdravotnictví Marek Krajčí.

Kolik vakcín přijde příští týden, Babiš neví. Očkování druhé dávky chce odložit
Navalnyj se s chotí vrátil do Moskvy. Hned po příletu ho na letišti zatkli
Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům u nás praskaly obušky
reklama
reklama
Jsme v pandemické válce. Začněte pracovat a přestaňte kritizovat, tepe Havlíček opozici

Partie

Domácí zpravodajství

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí
Další články
reklama
reklama