Další parádní jízda Macíka. Podruhé za sebou vyhrál etapu na slavné Rallye Dakar

Martin Macík slaví na Dakaru druhé vítězství ve dvou dnech

Jedno vítězství v úterý, to druhé hned následující den. Český pilot kamionu Iveco Martin Macík čekal na etapový triumf na slavném Dakaru dlouhých devět let. Teď během 24 hodin získal kýžené prvenství hned ve dvojnásobném množství. Po desáté etapě závodu konajícího se v Saúdské Arábii je stále pátý za krajanem Alešem Lopraisem.

„Bylo zajímavé otevírat celou etapu,“ prohlásil na úvod Macík ve videu na svém Facebooku. Díky úternímu triumfu mohl do terénu vyrazit jako první. „Začalo se v kamení, pak se letělo dál. A já musím říct, že jsme udělali jen pár malých chybiček. Možná párkrát jsme se jen malinko ztratili,“ pokračoval.

31letý Macík musel se svou posádkou na 583 kilometrů dlouhé trati měnit Ivecu jednou pneumatiku. A vyhrál i přes to, že posledních 100 kilometrů dojížděl bez čelního skla. „Docela hustý. Trefili jsme větev, začalo praskat, napřed se drželo. Ale zničehonic prasklo úplně kompletně a vyvalilo se na nás. Takže ho kluci museli vykopnout za jízdy,“ poznamenal pilot týmu Big Shock! Racing.

STAGE 10 // 1. place GENERAL // 5. place 🇨🇿 Shrnutí z cíle 10. etapy Dakaru 2021 💪 🇬🇧 Summary from the finish line of...

Posted by Martin Macík Jr. on Wednesday, January 13, 2021

V úterý se Macík stal teprve čtvrtým Čechem, který dokázal na Dakaru vyhrát etapu a hned dokázal na životní výsledek navázat. Až na jednu výjimku byl nejrychlejší na všech kontrolních bodech.

V čele průběžného pořadí se stále drží Sotnikov. Na pomyslných stupních vítězů jej doplňují týmoví kolegové a krajané z Kamazu Anton Šibalov a Airat Mardějev. Čtvrtý je pak Aleš Loprais z Pragy, přičemž na něj Macík ztrácí před posledními dvěma etapami necelých 12 minut. Celkově pak už ve svém voze během deseti závodních dní strávil 42 hodin a 33 minut.