Další smutná slova k Schumacherovi. Co o legendě řekl jeho první šéf ve formuli 1?

Eddie Jordan je mužem, který může říct: „Pomohl jsem stvořit šampiona.“ V roce 1991 dal Michaelu Schumacherovi premiérovou šanci ve formuli 1. Němec se stal v dalších letech hned sedminásobným mistrem světa a legendou svého sportu. I 74letému byznysmenovi se tak těžko mluví o tom, jak se jeho nejslavnějšímu jezdci daří. Nezastírá, že ne příliš dobře.

Jordan se pro britskou sázecí platformu OLBG rozpovídal na mnoho témat týkajících se formule 1, ve které měl vlastní stáj mezi lety 1991 až 2005. Pozastavil se i u Michaela Schumachera a jeho syna Micka.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Trpícího Schumachera chtěl zradit blízký přítel. Média mají s rodinou jasnou dohodu

„Nenechává mě to v klidu. Rozhodně to musí být těžké, když víte, že váš táta není schopný být plnohodnotnou součástí rodiny. Je tady, ale zároveň není,“ poznamenal Jordan k následkům těžké nehody na lyžích, kterou Schumacher utrpěl v prosinci 2013. Absolvoval několik operací hlavy, dlouho byl v kómatu. Cesta za návratem do normálního života se podle kusých informací zdá být nezdolatelná.

„Mám vlastní vhled, který nechci zveřejňovat, ale řekl bych, že Mick projevil velkou dávku empatie, když mluvil o svém otci,“ pokračoval muž z Irska známý jako EJ.

Micka čeká další boj

Osobně se ho dotklo, že Mick po dvou sezonách v F1 skončil jako jeden z 20 jezdců. V týmu Haas ho nahradil zkušený pilot Nico Hülkenberg, mladý Schumacher se musí spokojit s pozicí rezervního pilota ve stájích Mercedes a McLaren. „Byl vyřazen kvůli někomu jinému, což je těžké strávit. Čeká ho další boj, aby se vrátil, vyšplhal znovu po žebříku. Jsem si docela jistý, že to zvládne. Možná to byla správná věc, ale dotklo se mě to, protože mi na Michaelovi opravdu záleželo. Udělal jsem první poslední proto, abych ho přivedl do F1,“ řekl Jordan.

Představit světu budoucího hegemona motorsportu se mu povedlo v roce 1991. Jeden z Jordanových jezdců – Bertrand Gachot – byl v létě toho roku odsouzen k trestu vězení za to, že v incidentu s taxikářem použil nelegální plyn C2. Zájem o uvolněný post byl enormní, hlásili se i zkušení borci.

Nicméně šanci dostal tehdy 22letý Němec. V kvalifikaci na Velkou cenu Belgie oslnil sedmým místem, překonal i otřískanějšího týmového kolegu Andreu de Cesarisa. Samotný závod skončil fiaskem kvůli technické závadě, ale bylo jasné, že Schumacher má v královně motorsportu budoucnost. Jen v jiných barvách. Velký talent už v další Grand Prix usedl do Benettonu.

Tagy: