Agresivní pes na Plzeňsku napadl malé sestry na dětském hřišti. Obě skončily v nemocnici

Případem napadení dvou děvčátek bulteriérem, se zabývají rokycanští policisté. Incident se stal na dětském hřišti v Přívěticích. Pětileté holčičce útočil pes na obličej. Naštěstí se ho podařilo odrhnout a událost se tak obešla bez vážnějších zranění. Během krátké doby jde ale na Plzeňsku o druhý případ, kdy pes utekl při venčení a někoho napadl.

Okamžiky, které dlouho nevymažou z paměti, prožily v Přívěticích na Rokycansku dvě sestry – pětiletá Zoe a devítiletá Beáta. „Nejdřív napadl starší dítě, kterému skákal po zádech. Když to viděla ta mladší, tak seskočila z houpačky a běžela k sousedce,“ popisuje maminka dětí Zdena Hrabíková.

Útěk se ale druhé holčičce nevyplatil. „Jak ségra slezla z houpačky, tak pes uviděl menší kořist, vyběhl za ní a začal ji tahat za vlasy,“ pokračuje ve vyprávění Beáta.

Bulteriér se muži vyvlékl z kšírů a utíkal asi 150 metrů až na dětské hřiště, kde si obě sestry hrály na houpačkách. Sousedka se snažila psa odtáhnout a on jí prokousl palec. Teprve v tu chvíli přiběhl venčící muž a strhával psa z dívek dolů. Všechny tři napadené skončily v rokycanské nemocnici. Ošetření u dětí se obešlo bez šití, žena má steh na palci.

„Věc evidujeme jako přestupek proti občanskému soužití. Za tento přestupek může správní orgán uložit pokutu v řádech tisíců korun,“ sdělila pro CNN Prima NEWS policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Doga zakousla čivavu

Podobný postih hrozí majitelce argentinské dogy, která jí utekla při venčení v Dýšině na Plzeňsku a zakousla cizí čivavu. „Pes vlítnul mezi mě a kočárek, ve kterém jsem měl malého syna. Pes se okamžitě zakousnul do našeho psa. Já jsem sáhl po kočáru, který už v tu chvíli byl na zemi a malý vykutálený venku na silnici,“ popisuje příběh majitel menšího psa Martin Krejčík.

Majitelka dogy celou situaci popisuje trochu jinak. „Můj pes ten kočárek nepřevrátil. A čivava najednou ležela na druhé straně ulice mrtvá. Což nechápu, jak se mohlo stát. Ať zemřela na infarkt, nebo ji můj pes zakousl, je mi to hrozně líto.

Podle místních starší žena psa prý nezvládá. V dubnu její doga napadla psa, který měl po incidentu skoro dvě desítky stehů. Případy z Přívětic i Dýšiny mají stejného jmenovatele – lidé si pořídí psa, kterého pak nezvládají.

Tagy:
pes Plzeňský kraj houpačka dětské hřiště Policie České republiky okres Rokycany Dýšina Rokycanská nemocnice, a.s.