Desítky obětí katastrofálních záplav a sesuvů půdy ve Venezuele Zdroj: CNN
Počet obětí záplav a sesuvů půdy na severu Venezuely zřejmě vystoupá na 100 lidí. Řekl to venezuelský prezident Nicolás Maduro. Podle viceprezidentky Delcy Rodríguezové záchranáři nalezli těla 43 obětí a po dalších více než 50 lidech se stále pátrá, uvedla agentura AFP.
„Očekáváme, že při této tragédii, při této přírodní katastrofě zemřelo zhruba 100 lidí,“ prohlásil v televizi Maduro.
Po pohřešovaných stále pátrají záchranáři a hasiči, kterých je v oblasti několik tisíc, i příbuzní. Podle záchranářů je ale šance, že naleznou pohřešované naživu, malá, řekl jeden z nich agentuře AFP. „Řídíme se pachem (rozkládajících se těl), a dnes (v úterý) jsme tento pach cítili v mnoha domech,“ uvedl jeden z hasičů.
Silné deště zasáhly město Las Tejerías, které se nachází 70 kilometrů od Caracasu, na konci minulého týdne v souvislosti s hurikánem Julia. Způsobily záplavy a sesuvy půdy, které podle úřadů zničily na 300 domů, 15 podnikatelských objektů a jednu školu. Maduro obyvatelům slíbil vládní podporu. „Nenecháme nikoho na holičkách,“ řekl s tím, že by jeho země uvítala mezinárodní pomoc. V ostatních částech Venezuely se pořádají veřejné sbírky na pomoc lidem zasaženým touto katastrofou.