Detaily masakru na Šumpersku: Oběť měla desítky ran, vrah útočil i s prostřelenýma rukama

Kriminalisté v pondělí zveřejnili podrobnosti k vraždě ve Velkých Losinách, která se odehrála minulý týden ze čtvrtka na pátek. Zuřivý 18letý útočník zavraždil svého o rok mladšího kamaráda. Následně měl i s prostřelenýma rukama napadnout policisty. Po cestě do nemocnice nakonec zemřel.

Vražda jako z hororu – tak popisují kriminalisté události z bytovky na okraji Velkých Losin. Policisté byli na místo původně přivolaní kvůli narušování občanského soužití. Když ale hlídka vešla do domu, viděla něco skutečně děsivého.

„Zjistila, že uvnitř je obrovské množství krve a z prvního patra se ozývá křik a rány. Uviděla muže, který byl kompletně celý od krve a naprosto zběsile a nekontrolovaně útočil na osobu ležící na zemi. Bodal do ní nožem a mlátil ji tyčí,“ uvedl pro CNN Prima NEWS vedoucí odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Olomouc Jan Lisický.

Policisté útočníka několikrát vyzvali, aby se vzdal. Když se rozeběhl i proti nim, padl výstřel. Muže ale nezastavila ani prostřelená ruka a jako smyslů zbavený pokračoval v běsnění. Policisté ho pak postřelili ještě do druhé ruky. Zuřivý mladík měl útočit i s prostřelenýma rukama. Mezitím na místo přijela druhá hlídka. Pětice policistů měla co dělat, aby muže zpacifikovala.

„S vypětím všech sil se jim to nakonec povedlo,  jakmile ho zpacifikovali, okamžitě mu poskytli první pomoc a přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Muž i při nakládání do sanitky dále útočil a vzpouzel se. Po cestě do nemocnice i on zemřel,“ upřesnil Lisický. Podle jedné z obyvatelek Velkých Losic byl s pachatelem problém už před půl rokem. „By to takový zvláštní chlapec. Nevím, jestli jel v drogách nebo v alkoholu. Už jednou měl incident, před půl rokem tady lítal s nožem. A nic se s tím nedělalo,“ popsala.

Útočníkův kamarád podle kriminalistů absolutně neměl šanci přežít. „Předběžným ohledáním na místě činu můžeme konstatovat, že utrpěl nejméně 50 bodných ran, a to především do horní části hrudníku, obličejové části, do hlavy a také krku, zad a nohou. Zranění byla jednoznačně neslučitelná se životem,“ doplnil Lisický.

Vzhledem k tomu, že vrah zemřel, kriminalisté případ odloží. Policisté ještě prověřují zákrok svých kolegů. Podle šéfa olomoucké kriminálky se ale zachovali přesně podle předpisů.

Tagy: