Brutální bitka v Liberci. Dětský gang ve velké přesile napadl chlapce, útok zachytila kamera

Skupina teenagerů napadla v noci na čtvrtek dvojici chlapců před Severočeským muzeem v Liberci. O situaci informoval náměstek primátora Ivan Langr, který video z incidentu zveřejnil na Facebooku. Podle něj by měla případ urychleně vyřešit policie a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN).

„Gang mladých teenagerů ve věku 15 až 16 let si vybírá z řad obdobně starých dětí své oběti a surově je mlátí,“ napsal náměstek libereckého primátora Ivan Langr, který video ze střetu zveřejnil.

Náměstek video údajně získal od diskrétního zdroje. Gang v Liberci podle Langra řádí už nějakou dobu, nejde tedy o první potyčku. V příspěvku mimo jiné apeloval na rodiče, aby dávali pozor, co jejich děti dělají a kde se pohybují.

Na záběrech je vidět skupina teenagerů, která pronásleduje jednoho nebo dva chlapce. Celé video navíc komentuje dívčí hlas. „To je všechno na dva týpky, já bych ráda zasáhla, ale... Všichni jdou proti dvěma a jsou úplně po*ebaný,“ je slyšet ve videu.

Napadení neustává ani ve chvíli, kdy jeden z chlapců padá na zem. Jednoho z nich měla údajně ošetřit i záchranná služba. Podle Langra je momentálně nejdůležitější, aby se případ vyřešil. „Jako náměstek primátora požaduji, aby Policie České republiky a Vít Rakušan zahájili důsledné vyšetřování,“ vyzval v příspěvku.

❗️POZOR! Gang mladých terorizuje a mlátí děti! Tak do Liberec.cz už to přišlo taky. Gang mladých teenagerů (cca 1️⃣5️⃣...

Posted by Ivan Langr on Thursday, October 27, 2022

Gang předtím údajně popíjel v baru

Svědkyně Lucie Dlasková místem ve čtvrtek o půl hodiny později procházela do práce. „Vyšla jsem ven a byla tu policejní auta, honili tady lidi a někam je odváželi,“ vysvětlila pro CNN Prima NEWS. Podle dalších informací lidí z okolí měl gang teenagerů popíjet v nedalekém baru, který je hned přes ulici od místa činu.

„Nějaké další informace nad rámec toho, co jsem na svém facebookovém profilu zveřejnil, mám, ale ty jsou určené samozřejmě jenom pro policii, protože se jedná o děti ve věku patnáct, šestnáct, sedmnáct let, něco jsem kolem toho nasbíral, otázka je ale ověření, jestli se to všechno zakládá na pravdě,“ dodal Langr. Policie zatím nikoho z ničeho neobvinila.

„Zajišťujeme veškeré důkazní prostředky, po jejichž vyhodnocení bude ve věci dále rozhodnuto. V tomto kontextu přivítáme jakákoliv svědectví z místa události,“ řekl mluvčí libereckých policistů Vojtěch Robovský.

Tagy: