Dojemná vzpomínka na zemřelého bubeníka. Zpěvák slavné skupiny při písničce propukl v pláč

Legendární americká rocková kapela Foo Fighters v sobotu vystoupila na londýnském stadionu Wembley. Šlo o první koncert od březnového úmrtí bubeníka kapely Taylora Hawkinse. Frontman a zakladatel Foo Fighters Dave Grohl se při jedné z písní rozplakal.

Americká rocková kapela Foo Fighters v sobotu vystoupila v Londýně na stadionu Wembley. Šlo o první koncert od doby, kdy v březnu zemřel bubeník Taylor Hawkins. K Foo Fighters se na pódiu připojili i členové kapel Metallica, Queen, AC/DC, kytarista Neil Rodgers, hudebník Liam Gallagher či Paul McCartney, zpěvák a baskytarista The Beatles, informoval web Deadline.

Při zpěvu písně Times Like These se Dave Grohl zastavil a začal plakat. „V takových chvílích se znovu učíš milovat,“ pokračoval text hitu. Během koncertu se v kapele vystřídalo několik známých bubeníků. Mezi nimi například Travis Barker, Rufus Tiger Taylor, ale také Hawkinsův syn Shane, který vystoupil při písni s názvem My Hero.

Dave Grohl vzdal Hawkinsovi na pódiu hold a nazval ho svým „drahým přítelem, spoluhráčem a bratrem“. „Nikdo jiný vás nedokázal rozesmát, roztančit nebo rozezpívat tak jako on,“ vzpomínal frontman Foo Fighters. „Tedy zpívejte, tancujte, smějte se, plačte, křičte a dělejte hluk, aby nás teď slyšel,“ vyzval fanoušky.

Podobný koncert se uskuteční ještě 27. září v Los Angeles. Výtěžek z prodeje vstupenek z obou koncertů půjde na charitativní organizace spojené s hudbou, které vybrala Hawkinsova rodina.

Tagy:
hudba koncert Paul McCartney hudební skupina Wembley Queen The Beatles Foo Fighters Dave Grohl Taylor Hawkins Travis Barker Metallica