reklama

Dopravní nehoda vše změnila. Damiánka oživovali 18 minut, teď je roční chlapec v kómatu

Eva, Ondra a jejich děti Damiánek a Sofinka jsou krásná mladá rodinka. V listopadu však celá rodina zažila autonehodu, při které došlo k čelnímu střetu dvou automobilů. Rodiče a Sofinka jsou mimo ohrožení života, teprve 10měsíční Damiánek musel být dlouhých osmnáct minut oživován. Usměvavý chlapec má přerušenou míchu a je v kómatu. Rodina a přátelé nyní prosí o pomoc.

reklama

Donedávna žila čtyřčlenná mladá rodina jako mnozí jiní. Vše však změnila listopadová tragická dopravní nehoda. Při čelní srážce dvou osobních aut se jim zastavil svět. Maminka Eva, tatínek Ondra a jejich dcera Sofinka jsou mimo ohrožení života, syna Damiánka však museli záchranáři dlouhých osmnáct minut oživovat: Naštěstí se jim to podařilo, desetiměsíční chlapec je bohužel v kómatu.

Po několika dnech lékaři Evě sdělili, že její syn má přerušenou míchu. Naděje ale nevyhasínají a rodina i přátelé se nadále modlí a věří v zázrak. Damiánek se měl učit chodit, mluvit a dělat další běžné věci jako každé jiné dítě v jeho věku. Kvůli tragédii však sám nedýchá a nereaguje.

Přátelé a rodina nyní prosí o pomoc veřejnost. Na stránkách Donio.cz založili výzvu, jejíž prostřednictvím se snaží sehnat potřebné finance na případnou léčbu a rehabilitaci. K té však dojde jen v případě, že se Damiánkův zdravotní stav zlepší. Rodina tomu nadále věří a za péči zdravotníků o malého bojovníka je velmi vděčná. Peníze by mohly putovat například na léčbu kmenovými buňkami, kterou pojišťovny nehradí.

Damiánek v pátek 14. ledna oslavil první narozeniny. Malý chlapec má za sebou vyšetření magnetickou rezonancí. „Výsledky zatím neukázaly žádné změny. I přesto nic nevzdáváme a věříme, že se náš brouček brzy probudí a bude moci začít s případnou léčbou,“ doplnila v den jeho narozenin rodina.

„Pořád věříme, že se Damiánek zlepší a bude moci podstoupit léčbu. Nechceme to vzdávat a ani nebudeme,“ napsala rodina a přátelé. Dosud se na pomoc Damiánkovi podařilo díky solidaritě lidí a přátel vybrat více než 850 tisíc. Pokud i vy chcete rodinu finančně podpořit, můžete tak učinit ZDE.

Tagy:

Hlavní zprávy

Občas dobrý sluha, většinou ale zlý pán. Kdo je a odkud se bere démon zvaný inflace
Finance

Občas dobrý sluha, většinou ale zlý pán. Kdo je a odkud se bere démon zvaný inflace

Inflace v Česku je nejvyšší od roku 2008. Inflace znehodnocuje úspory a snižuje kupní sílu mezd. Rozumně vysoká inflace je pro ekonomiku zdravá. Inflace je přijatelnější než deflace, ale zase se nesmí vymknout kontrole. O inflaci koluje celá řada omylů, polopravd a mýtů, a tak je třeba uvést různá tvrzení na pravou míru. Co je její příčinou, kdy vadí a kdy naopak může prospívat?

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi

Potěším vás, začal jsem chodit. S pomocí hole v levé ruce a bodyguardem, který mě drží za pravou ruku. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to prozradil prezident Miloš Zeman s tím, že je nadále na vozíku, ale udělá alespoň několik kroků. Ve svém vyjádření si však neodpustil kritiku na účet předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) kvůli jejímu výroku o Viktoru Orbánovi.

Ohlasy z fotobanky, provozovatel v Záhřebu. Hřib se pochlubil oceněním od pochybného webu

Zdeněk Hřib (Piráti) to schytal od kritiků i vtipálků poté, co se na sociálních sítích pochlubil oceněním v žebříčku nejlepších evropských primátorů. Cenu mu udělila stránka Mayors of Europe (Starostové Evropy), jejíž pozadí ale vzbuzuje nemalé pochybnosti. Není například zřejmé, kdo za ní stojí, podle databází by ji měl spravovat chorvatský neziskový think tank. Samotná stránka navíc není příliš zabezpečená a v sekci s ohlasy používá fotky lidí z fotobank. Hřib se po kritice už k ocenění nevyjádřil, reagoval pouze jeho poradce.

Konec testů. Bez očkování nebudou smět Francouzi ani do kina, ani do vlaku

Francouzský parlament v neděli schválil zákon, který znemožní neočkovaným lidem vstup do restaurací, kulturních a sportovních zařízení či dálkových dopravních spojů. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury. Ve Francii se nyní šíří vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron, za uplynulý den přibylo v této zemi se 67 miliony obyvatel 278 129 nových případů infekce.

reklama

Domácí zpravodajství

Ryby měly spálené bělmo a pěnu u úst. Rybáři vytáhli z Labe stovky mrtvých zvířat

Na Labi pod výtokem z papíren Mondi ve Štětí na Litoměřicku zaznamenali rybáři hromadný úhyn ryb, včetně trofejních kusů. Z řeky už jich vytáhli stovky kil. Přímo na místě Česká inspekce životního prostředí odebrala vzorky vody, ze kterých se bude zjišťovat, jaká látka a odkud ryby otrávila. Výsledky by měly být známé příští týden. Rybáři předpokládají, že další uhynulé kusy se nacházejí dál po proudu.

Protesty proti opatřením v Plzni: Odpůrci zaplnili půlku náměstí, demonstrovali i lékaři

Odpůrci opatření proti šíření covidu a povinného očkování vybraných profesí a lidí nad 60 let v neděli odpoledne zaplnili téměř polovinu plzeňského náměstí Republiky. Akce s názvem „Devět kroků ke svobodě. Probudíme Plzeň?“ začala před 14:00. Policie dosud nezaznamenala narušení veřejného pořádku. Akci pořádala iniciativa Chcípl PES, která organizuje demonstrace po celém Česku.

reklama