Dost kaše a zeleniny, chceme k obědu burger. Žáci z Ostravy sepsali petici, jak pochodili?

Dost bylo krupicové kaše, omáček nebo zeleninových jídel. Chceme k obědu hamburger, shodli se školáci z Ostravy. Třeťáci ZŠ Ostrčilova proto sepsali petici, se kterou oběhli celou školu a nakonec ji odnesli do ředitelny. Jejich prosba byla vyslyšena.

„Milá paní kuchařko, jednou bychom si přáli mít na oběd burger a hranolky,“ stojí v neobvyklé petici, která vznikla ve 3. A. Svůj podpis přidali žáci i z jiných tříd. „Mám rád jídla, jako je pizza nebo hamburger. V petici jsem se podepsal proto, že chci v naší jídelně dostávat něco speciálního, co dá té jídelně šmak,“ řekl Vašek, žák 3. B. „Mám ráda hamburger. Je v něm dobré maso, salát a houska,“ podpořila petici také jeho spolužačka Johanka.

Vedení školy vzalo petici vážně, stejně jako kuchařky. Byla to pro ně ale výzva. Během tří hodin totiž musely připravit téměř 800 hamburgerů. Na pomoc si proto přizvaly specialistu, kuchaře Davida Valíčka. Aby vše zvládli načas, museli zvolit dobrou organizaci. „Je to fenomén. Lidé burgery milují a ani ve škole ten mýtus nikdy nezboříme,“ řekl Valíček CNN Prima NEWS.

Jejich snaha se nakonec vyplatila, děti si na burgerech pochutnaly. „Je to výborné. Fakt dobré,“ pochvalovaly si.

„Snažíme se jim vyhovět, aby věděly, že i petice mají v životě smysl,“ uvedla ředitelka školy Lenka Lednická. Děti si tak ze středečního oběda odnesly gurmánský zážitek, který je navíc utvrdil v tom, že bojovat za svůj názor stojí za to.

Tagy: