Ronaldo a Schick skončili v krvi. Fotbalisté prohráli s Portugalskem 0:4 a jsou poslední

Sobotní zápas české fotbalové reprezentace s Portugalskem v Lize národů si vyžádal krvavé zranění v obličeji portugalského hvězdného útočníka Cristiana Ronalda. Krev se o pár minut později objevila také u českého útočníka Patrika Schicka, jemuž přišlápl ruku portugalský obránce. Češi nakonec podlehli Portugalsku vysoko 0:4.

Hrála se 13. minuta, když Portugalci centrovali balon na hranici malého vápna branky Tomáše Vaclíka. Český gólman se rozhodl dojít si pro balon, ale do zakončení se hnal i hvězdný Cristiano Ronaldo. Oba hráči se srazili a skončili na zemi.

Na hřiště byli okamžitě přivoláni lékaři obou týmů. Brankář českého týmu se po chvilce zvedl z trávníku a byl v pořádku. Ronaldo ale stále ležel na zemi a v jeho obličeji se objevila krev. I proto musel být odveden za postranní čáru k ošetření. Po výměně dresu a zalepení krvavého nosu byl ale schopný pokračovat a vrátil se na hřiště.

Zranění v zápase utrpěl o pár minut později také český útočník Patrik Schick. Ten se po centru neúspěšně pokusil o nůžky a jeden z portugalských obránců mu následně přišlápl ruku. I u Schicka se objevila krev a musel se nechat ošetřit. Zápas poté dohrával s obvazem na zápěstí.

Čeští fotbalisté v předposledním z šesti utkání skupiny A2 Ligy národů utrpěli s Portugalskem debakl 0:4 a klesli na poslední místo tabulky. Mistři Evropy z roku 2016 rozhodli už v úvodním dějství, kdy se trefili Diogo Dalot a Bruno Fernandes. Těsně před poločasem neproměnil Patrik Schick penaltu. Po přestávce se podruhé v zápase prosadil Dalot a skóre v 82. minutě uzavřel střídající Diogo Jota.

5. kola skupiny A2 fotbalové Ligy národů:

Česko - Portugalsko 0:4 (0:2)

Branky: 33. a 52. Dalot, 45.+2 Fernandes, 82. Jota. Rozhodčí: Jovanovič - Stojkovič, Mihajlovič (všichni Srb.) - Dankert (video, Něm.). Bez karet. Diváci: 19.322.

Česko: Vaclík - Zima, Brabec (22. Kúdela), Jemelka - Coufal, Souček (77. Kuchta), Král, Zelený (64. Vlkanova) - Barák (63. Ševčík), Hložek (63. Černý) - Schick. Trenér: Šilhavý.

Portugalsko: Costa - Dalot, Dias, Danilo (83. Mário), Rui - Fernandes (77. Nunes), Neves, Carvalho (77. Palhinha) - B. Silva (67. Horta), Ronaldo, Leao (67. Jota). Trenér: Santos.

Portugalsko Cristiano Ronaldo Patrik Schick Česko Tomáš Vaclík Diogo Jota Bruno Fernandes sportovní soutěž Liga národů UEFA Diogo Dalot