Odpočinek nepotřebuji. Okamura promluvil o vysokém testosteronu i s kým by šel na večeři

Předseda SPD Tomio Okamura ve speciálu 360° na CNN Prima NEWS prozradil, že nepotřebuje odpočívat a ani neplánuje žádnou dovolenou. Údajně je to způsobené tím, že má vysokou hladinu testosteronu, což ho nutí neustále něco dělat. Pokud by měl Okamura jít s někým na večeři, byl by to například Stanislav Berkovec z hnutí ANO. Pokud však jde o vládnoucí strany, nikdo mu tak sympatický není.

„Já bych strašně rád cestoval po světě, ale ta situace ohledně zdražování a hlavně to, že to vláda Petra Fialy (ODS) úplně odmítá řešit, je tak vážná, že já spíš teďka mám rozdělanou práci,“ řekl Okamura a podotkl, že dovolenou vlastně ani nepotřebuje.

„O mně je známo, že chodím spát v půl čtvrté. Před lety jsem se ptal lékaře, proč spím tak málo a proč mám stále tolik energie a dobrou náladu a zjistili, že mám vysokou hladinu testosteronu. To způsobuje, že mám neustále potřebu něco dělat,“ líčil předseda SPD.

Následně se předseda SPD dotkl také své výřečnosti, kterou obecně považuje za dobrou vlastnost pro každého politika. „Nemluvný politik je absolutní katastrofa. Ve Sněmovně jich je poměrně většina. Když se zeptáte lidí venku, jestli vám vyjmenují třeba jména aspoň 30 poslanců, tak si myslím, že většina občanů absolutně nikoho nezná, což je tristní situace,“ řekl Okamura s tím, že on nekalkuluje, mluví od srdce a říká přesně to, co si myslí. „Na rozdíl od takových beztvarých amorfních politiků, kteří, když něco řeknou, tak už za minutu nevíte, co vlastně říkali,“ dodal.

Následně se Okamura nebál zaútočit ani na ty nejtěžší politické váhy současné vládní koalice, když uvedl, že za typický příklad nic neříkajícího politika považuje premiéra Petra Fialu nebo předsedu KDU-ČSL Mariana Jurečku.

Zároveň však odmítl, že by šlo o osobní spory. „Mám rád úplně všechny lidi. I ty, co se mnou nesouhlasí. Jsem člověk, který je zvyklý komunikovat s každým. Kdyby můj největší názorový odpůrce ve Sněmovně šel po ulici a zvrtl si nohu, já bych byl ten první, kdo přijde na pomoc, to je automatika,“ popsal Okamura a potvrdil, že by pomohl i Petru Fialovi. „On mně asi ne, jak ho tak vidím, protože o mně vykládá nesmysly, ale je přece povinnost člověka, že si máme pomáhat nehledě na nějaké názory,“ upřesnil.

Osobní vztahy se Okamura prý snaží udržovat i mimo svou stranu. „Z ostatních stran mám jako letitého kamaráda třeba Standu Berkovce (ANO), je to poslanec za jinou stranu a je velmi příjemný, vycházíme spolu,“ sdělil Okamura. Na druhou stranu z vlády mu prý nikdo není tak sympatický, aby s ním například šel na večeři. „Oni to bohužel tak vyhrotili v osobní rovině, že kdybych šel soukromě, tak si myslím, že by to asi nemělo smysl,“ uvedl Okamura.

Tagy:

Hlavní zprávy

Volit králíka v klobouku nebudeme. Schillerová prozradila, koho v boji o Hrad nepodpoří
360°

Volit králíka v klobouku nebudeme. Schillerová prozradila, koho v boji o Hrad nepodpoří

Hnutí ANO stále vyčkává s oznámením, koho a zda vůbec někoho vyšle do prezidentské volby. Expremiér Andrej Babiš má své definitivní rozhodnutí představit 26. října. Mezi zvažovanými kandidáty figuruje i šéfka poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová. Ta v pořadu 360° na CNN Prima NEWS připomněla prezidenta Miloše Zemana i jeho předchůdce Václava Klause a Václava Havla. Označila je jako těžké váhové kategorie, které veřejnost znala z jejich dlouhodobého působení v politice. Hnutí ANO určitě nepodpoří králíka v klobouku, prohlásila exministryně financí.

Margita zpíval poprvé po smrti Zagorové: Strašně jsem se klepal. Bál jsem se, že to nedám
ShowTime

Margita zpíval poprvé po smrti Zagorové: Strašně jsem se klepal. Bál jsem se, že to nedám

Měsíc po smrti své milované ženy Hany Zagorové vystoupil Štefan Margita poprvé před publikem na koncertě v Mikulově s písní Ave Maria. Jak sám přiznává, byla to pro něj těžká zkouška. V okamžiku, kdy začala hrát hudba, se totiž celý rozklepal a myslel si, že píseň nedozpívá. „Pak jsem ale zavřel oči a začal zpívat. Zpíval jsem pro Haničku,“ řekl v exkluzivním rozhovoru pro redakci Showtime Margita.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
00:03

Nálezy jako v Osvětimi: Rusové Ukrajince pohřbívali zaživa a trhali jim zubní korunky

22:26

Zelenskyj oznámil, že se ukrajinské armádě podařilo osvobodit další tři obce

21:47

Zelenskyj: Základy života v Lymanu byly zníčeny.

21:17

Špatná kvalita výzbroje ruských vojáků je známá věc, po internetu koluje ukázka jejich helmy

Fiala: Středulova demonstrace? Já tam nepůjdu, nebudu podporovat jeho prezidentskou kampaň

Na sobotní demonstraci svolanou odbory nepůjdu. Nebudu podporovat prezidentskou kampaň Josefa Středuly, řekl předseda vlády Petr Fiala (ODS) v pořadu CNN Prima NEWS Co na to premiér. Odmítl tvrzení, že by s odboráři vláda nekomunikovala, naopak s nimi podle jeho slov jedná pravidelně. Stejně tak se ve vysílání ohradil proti hlasům, že se vláda vykašlala na občany České republiky, jak to rámcují organizátoři protivládních protestů.

Fiala prozradil, proč nepředstavil kandidáta na Hrad: Je to rozumné, z boje jsme neutekli

Neutekli jsme z boje, rozhodli jsme ve prospěch odpovědnosti. Další jméno z koalice Spolu by nebylo rozumné, řekl předseda vlády Petr Fiala (ODS) v pořadu Co na to premiér. Ve vysílání CNN Prima NEWS také uvedl, že prezident by měl mít ideálně prozápadní orientaci a musí respektovat ústavní normy. Podle Fialy měli občané obavy z toho, že by do boje o Pražský hrad přišel další kandidát a snížil tak šance jiným osobnostem.

Další děsivá nehoda na Slovensku: Opilý řidič sjel na chodník. Smetl maminku s dětmi

Na Slovensku došlo ve středu odpoledne k další vážné nehodě, kdy řidič vyjel ze silnice a srazil hned několik chodců. Tentokrát v Čadci 37letý muž vjel s autem na chodník, kde smetl ženu se dvěma malými dětmi. Všichni čtyři účastníci nehody skončili v nemocnici. Slovenská policie provedla šoférovi dechovou zkoušku, při které nadýchal téměř 1,8 promile. Jak vážně byly zraněné děti a žena, zatím není zřejmé.

Živě
ON-LINE: Státy EU se shodly na dalších sankcích. Zavedou i cenový strop na ruskou ropu

Ukrajina dál postupuje na jižní i východní frontě a zabírá Ruskem dříve okupovaná území. Obzvlášť se jí v poslední době daří u Chersonu. Prezident Volodymyr Zelenskyj označil ukrajinský postup za rychlý. Státy EU se ve středu shodly na dalším balíčku protiruských sankcí. Řady ruských ozbrojených sil od vyhlášení mobilizace rozšířilo už 200 tisíc lidí, tvrdí ruský ministr obrany Sergej Šojgu. Většina z nich ale zřejmě nemá potřebný výcvik a otázkou je rovněž kvalita vybavení.

Baldwin zažehnal první žalobu. Domluvil se s rodinou zastřelené kameramanky

Americký herec Alec Baldwin a producenti westernu Rust uzavřeli dohodu s rodinou kameramanky Halyny Hutchinsové, kterou Baldwin zastřelil loni v říjnu při natáčení tohoto filmu v Novém Mexiku. Informoval o tom manžel zesnulé kameramanky. Místní prokurátorka později uvedla, že dohoda mezi Baldwinem a rodinou Hutchinsové nebude mít žádný vliv na její případné rozhodnutí, zda v případu zahájí trestní stíhání.

Domácí zpravodajství