Erika Eliášová: Žena, která pohnula světem módy na internetu

Erika Eliášová začala s online prodejem oblečení před devíti lety. Dnes má na svém kontě přes 600 tisíc prodaných kousků oblečení a kolem 105 tisíc objednávek za rok. O své cestě za svým snem promluvila v pořadu Úspěšní.

Původní plán Eriky Eliášové byl stát se kadeřnicí v Londýně. Z této cesty ale sešlo v momentě, kdy v Londýně nakoupila oblečení a prodala je v Česku svým kamarádkám. „Kadeřnická práce mě limitovala v tom, že tam byl omezený počet zákaznic, které jsem mohla v daný den obsloužit. Chtěla jsem dělat něco, kde není limitované to, co můžu lidem poskytnout,“ dodává s tím, že život v Londýně nebyl pro ní a táhlo ji to zpět do rodné země.

„Byla jsem určitě jedna z prvních prodejců oblečení na Facebooku. Myslím, že je to jedna z mých největších výhod, z které stále dodnes čerpám."

Dříve se Erika o veškerý proces starala sama. Od vyřizování objednávek až po odeslání zásilky. „Na poště mě pošťačky nenáviděly. Když totiž přijdete s deseti taškami, nemáte vyplněné podací lístky, tak se jim to moc nelíbí. Ale vzpomínám na to jako na vtipné záležitosti," dodává s úsměvem.

Majitelka e-shopu si zakládá na dobře nafoceném oblečení. Autorské fotografie každého kousku vnímá jako zásadní pro vytvoření si důvěry s klientkami. „Nechápu, jak si tenkrát mohl ode mě někdo něco koupit. Fotografie byly otřesné a nebylo na nich v zásadě nic vidět,“ vzpomíná. V rozjezdu online prodeje šlo ale podle jejích slov prodat cokoli. "Lidé tenkrát online nakupování moc neznali, a tak kupovali v začátcích mnohem více než dnes. Bylo to něco nového. Dnes naopak ta důvěru k e-shopům příliš není," dodává.

Z Českého Krumlova do Prahy

Erika pochází z Českého Krumlova, kde s prodejem oblečení začala. V průběhu času ji začalo táhnout vetší město, kde by mohla své podnikání rozšířit. Přestěhovala se do Prahy, kde vybudovala kamenný obchod na Vinohradech.

Zboží vybírá zásadně Erika. „Je to největší přidaná hodnota v mojí firmě. Je to to na čem jsem to celé založila. Nějaký můj vkus a směr. Dokud nepřijde někdo a nepřesvědčí mě o tom, že to umí líp než já, tak to ještě budu dělat dlouho,“ říká.

"Kvalitu kontrolujeme při focení. Modelky nám řeknou, jak jim oblečení sedí a nesedí. Vše kontrolujeme přímo na sobě."

Pro Eriku je zásadní, aby s jejím oblečením byly zákaznice spokojené a dopřála jim co největší komfort v zákaznické péče. Vítá, když její zákaznice zboží vracejí. Je to pro ni i určitá forma zpětné vazby. Stejně se věnuje i sociálním sítím, v kterých vidí Erika budoucnost. Nebojí se do marketingu na sítích investovat a věnovat jim hodně času. "Konkrétně TikTok je nyní pro nás platforma číslo jedna," říká.

Sledujte pořad Úspěšní

Poznejte ženy a muže různých profesí, kteří mají jedno společné – silný životní příběh, nezdolnou vůli a touhu uspět. Mnozí z nás se s nimi ztotožňují a prožívají podobně těžké životní situace. Teď se můžeme inspirovat od těch, kteří to nevzdali a dosáhli svého. Všechny díly pořadu najdete ZDE.

Děkujeme Erika Fashion za výpůjčku oblečení pro moderátorku pořadu Úspěšní.

Tagy:

Hlavní zprávy

Trauma z tragédie zůstalo. Dva fanoušci si vzpomněli na Hillsborough a spáchali sebevraždu
Fotbal

Trauma z tragédie zůstalo. Dva fanoušci si vzpomněli na Hillsborough a spáchali sebevraždu

Letošní finále Ligy mistrů mezi Realem Madrid a Liverpoolem začalo s více než půlhodinovým zpožděním. Někteří příznivci totiž bez lístků přelezli ploty pařížského Stade de France, takže zavládl chaos. V útrobách stadionu se mačkali lidé, ve vzduchu visel velký průšvih. Leckomu se vybavila událost z roku 1989 na Hillsborough, kde tlačenice vyústila v 97 obětí. Vzpomněli si i dva přeživší tragédie, které navrácené trauma dovedlo k sebevraždě.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
17:57

Satanismus, změna pohlaví, ale i vlastenectví. Co zaznělo v třaskavém Putinově projevu?

17:38

Do pražských škol chodí 11 630 ukrajinských dětí

17:13

Britský ministr obrany navštívil Kyjev, mluvil o další podpoře Ukrajině

17:06

Zelenskyj podepsal žádost o vstup do NATO

Účast v senátních volbách je zatím bídná. Víc lidí přitáhl jen souboj Vystrčil-Nagyová

Aktualizováno

Druhé kolo senátních voleb provází velmi slabá účast, podobně jako tomu bylo v minulosti. O něco více lidí přichází do volebních místností na Jihlavsku, kde se vede ostře sledovaný souboj mezi šéfem Senátu Milošem Vystrčilem (ODS) a kandidátkou ANO Janou Nagyovou. Celkem voliči rozhodují o 24 z 27 nových senátorů, tři byli zvoleni už minulý týden v prvním kole.

Tajemná Putinova automobilka Aurus představuje luxusní SUV. Má konkurovat Rolls-Roycu

Tajemná Putinova automobilka Aurus vydává světu další důkaz o své schopnosti konkurovat Rolls-Roycu či Maybachu. Alespoň tak to prezentuje. Obří SUV Komendant (velitel) přichází na trh v době, kdy ze strany EU, USA a dalších zemí platí vůči Rusku embargo na dovoz luxusních automobilů. Zda bude Aurus nový model skutečně schopen vyrábět a zda o něj bude mezi oligarchy zájem, je však ve hvězdách. U stávající limuzíny Senat se mu totiž dlouhodobě nedaří ani jedno.

Sledujte Partii s Kupkou a Havlíčkem: Jak výsledky voleb ovlivnila energetická krize?

Česko po volbách. Kdo s kým a proč? V nedělní Partii Terezie Tománkové budou diskutovat ministr dopravy a místopředseda ODS Martin Kupka a místopředseda Sněmovny za hnutí ANO Karel Havlíček. Ve druhé části přijde na řadu velká politická diskuse, jejími aktéry budou: místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková, senátor Zdeněk Hraba a poslanci Aleš Juchelka z ANO a Radim Fiala z SPD.

Vysáváte rozpočet jak pijavice a lidé nemají na energie, řekl Okamura. Lžete, reagoval Kupka

Předseda SPD Tomio Okamura se v pátek v Poslanecké sněmovně tvrdě pustil do vlády v souvislosti s navrhovanou novelou služebního zákona. Vyčítá, že zatímco lidé nemají na energie, chystá se kabinet zřídit neomezený počet politických náměstků na ministerstvech, což považuje za trafiky pro vládní spolustraníky. Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) jeho slova označil za lži.

Rusko i Ukrajina se připravují na dlouhý konflikt. Expert popsal, jaký vliv bude mít zima

Příměří mezi Ukrajinou a Ruskem je aktuálně utopií. Oba státy se i nadále snaží posilovat své řady, pokračují v ostřelování a bojích, a k tomu zahájily přípravy na válku v příštím roce. Vyplývá to z kroků, ke kterým Moskva i Kyjev přistupují. Ukrajinci se však zároveň snaží využít převzaté iniciativy v konfliktu a tlačit na Rusy, co nejvíce to jde.

Domácí zpravodajství

„Zeman nepracuje“. Poslanci chtějí Hradu sebrat 30 milionů a podpořit protialkoholní prevenci

Seberte prezidentské kanceláři 30 milionů korun a dejte je na protidrogovou politiku. S takovým návrhem přišla skupina koaličních poslanců v čele s lidovcem Šimonem Hellerem. Konkrétně jde o sumu určenou na lesní hospodářství. Lánské lesní správě šéfuje Miloš Balák, který ovšem byl pravomocně odsouzen v souvislosti s ovlivňováním jedné ze zakázek. Zmíněných 30 milionů korun by zamířilo na protidrogovou politiku a prevenci závislosti na alkoholu.