reklama

Fífablog: Jak jsem si našla práci snů

Jmenuji se Fifina, jsem prý kříženec něčeho s dlouhým tělem, s něčím s krátkýma nohama, s něčím bílým a něčím flekatým, moje panička se jmenuje Marcela a už vám o mně psala. Kdysi jsem bývala psí bezdomovec, dneska jsem pes terapeut. No fakt, nekecám.

reklama

Jmenuji se Fifina, jsem prý kříženec něčeho s dlouhým tělem, s něčím s krátkýma nohama, s něčím bílým a něčím flekatým, moje panička se jmenuje Marcela a už vám o mně psala. Kdysi jsem bývala psí bezdomovec, dneska jsem pes terapeut. No fakt, nekecám.

Mám pár speciálních dovedností, které jsem pilovala prakticky celý život a které teď ve svém novém povolání jako když najdu. Třeba jako fakt bystrý nos, díky kterému mi neunikne žádný piškot, svačina ani drobek pod stolem. Místo předních nohou mám namakané pružinky, na kterých se umím odrazit tak vysoko, že jedním skokem naslintám komukoliv do ucha, nosu i uší. A to jako vím lidi, že vy máte moc rádi, takže to dělám často. A ze spaní chrápu, mručím, štěkám a prdím, ale to s mou prací nemá moc společného. To vám říkám jen tak.

Složila jsem prvně zkoušky. Abych mohla být ten canisterapeut a nosit žlutou vestičku. Ty teda, nebudu kecat, stály pěkně za psí prd. Buřty žádné, zato hromada lidí, co mě tahala, ječela, házela se mnou, fakt jako zabitý den, to sem radši mohla sbírat na zahradě kuřince a ořechy.  Pak ale sem zjistila, k čemu mi ty zkoušky vlastně jsou.

Jedno ráno mě Marcela před odchodem do práce nenasoukala do klece, ale naopak mně a Feliz narazila postroje a naládovala nás do auta. To většinou značí pěkný průser – veterinu. Jeli jsme ale jiným směrem. Pak zastavili u velkého barevného baráku. A pak si toho Marcela všimla. No jo, moje další specialitka je válení se v kuřincích. Moc hezky to voní. Lepší jak ten Marcelin Koko Šále číslo 16. Marceli to nevoní, popadl ji amok. Bába hysterická, boha, to sem si měla vybrat paničku. Začala mě šmrdlat ubrouskama na dětské prdýlky a nadávala u toho jak hladový špaček. Na závěr ještě postříkala něčím, co smrdělo jako dětský pudr, připla mě i Feliz na vodítka a pořád nadávala.

Uaaaaaaaaaa!!! Plná třída malých lidských mláďat. A všechny jsou pro mě?

Feliz se tváří jak plyšové štěně z výlohy hračkářství. Celé dny vlastně nic jiného nedělá. Nosí se jak bublina a všichni ji milují. Che, já umím být také roztomilá a když si někdo myslí, že nejsem tak roztomilá jako Feliz, tak ji předběhnu a zalehnu. Děti! Děti! Pusťte mě na ně! Pustila mě, Marcela. Hledám největší skupinu, rychle běžím, běžím, v běhu dělám kotoul a plácnu sebou rovnou před ty děcka na záda. Tak a odsud už mě nedostaneš. Pupek do luftu, drbejte mě, člověčata.

Marcela tam hodinu něco blábolí o tom, jak se mají děcka chovat, aby je nikdy nepokousal pes, si myslí, že ju ty mláďata poslouchají. Vůbec. Když náhodou si všimnou, že jim tam něco říká, tak si lehnu na břicho doprostřed třídy, natáhnu nohy za sebe a začnu cvakat zubama. To zabere vždycky na 100 % a mláďata už sou zase jenom má.

Na závěr hodiny nás ještě nacpou piškotama k prasknutí. Vysbírám drobky z koberce a zpod lavic. Rozdám hodně slin a chlupů na památku a mám odpracováno.

Tak tohle je má nová práce. Prej že dělám radost dětem? Marcela to říká. Nevím, co si o tom mám myslet, já tam nejezdím, abych někomu dělala radost, já tam jezdím, páč mě nikdo pořádně nepodrbe jak je rok dlouhý a ty piškoty, pokud mi je ti lidští prcci nezfutrují a to se teda bohužel stává často, jsou taky supr.

Mám zakázáno válet se a žrát kuřince, než někam jedem. To je trochu nevýhoda. Ale asi mi to za to stojí. Mám fakt dobrou práci. Skoro tak dobrou, jako profesionální ochutnávač buřtů.

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Hospodští plánují velkou rebelii. Kde všude bude v sobotu otevřeno?
Praha má problém: Soud zrušil kolaudaci velké části tunelu Blanka
Cheb volá o pomoc. Nemocnici došli lidé, covid pacienty přepravují vrtulníky až na Vysočinu
reklama
reklama
Bitka a pěsti ve Sněmovně. Poslanci se porvali kvůli rouškám

Sněmovna

Domácí zpravodajství

Hořejší: Nevěřím, že se děti vrátí v únoru do škol. Situaci komplikuje britská mutace
Kubek: Zahráváme si se čtvrtou vlnou. Neopakujme chybu s rozvolňováním z prosince
Další články
reklama
reklama