Football Fanatics: Chcete Cristiana? Teď byl u špatných majitelů, kteří ho mučili

Chcete Cristiana?

Jeden z nejlepších fotbalistů historie Cristiano Ronaldo možná nebude pokračovat v Manchesteru United, ačkoliv mu smlouva velí, že by u „rudých ďáblů“ měl vydržet ještě další sezonu. Pořad Football Fanatics na CNN Prima NEWS se podíval na to, proč by kluby měly mít zájem o pětinásobného vítěze Zlatého míče.

Podle zpráv z Britských ostrovů Ronaldo požádal Manchester United o to, aby mu nebránil v odchodu. Portugalského hráče zklamala poslední sezona, ve které tradiční celek Premier League často tápal, v tabulce skončil až na šestém místě a mine ho tak účast v Lize mistrů.

Bude nakonec CR7 přece jen pokračovat na Old Trafford, nebo si stále luxusní fotbalové zboží pořídí někdo jiný? Pořad Football Fanatics s moderátorem Mikolášem Tučkem dal dohromady všechny potřebné informace pro zájemce v rubrice „Chcete mě?“.

Je hodně náročný na obživu a na gel

„Zdravím vás, přátelé. Dnes tu mám psího fotbalistu. Je skoro v důchodu, ale je miloučký a pořád dokáže dát nějaký ten gól. A celkově miluje honit míč. Určitě se nebude honit za obránci, na presink ho moc neužije. Jmenuje se Cristiano, je mu 37 let a v životě už toho zažil opravdu hodně. Teď byl u špatných majitelů v Manchesteru United, kde ho mučili špatnými výsledky a nekoncepčním systémem,“ poznamenává Tuček.

„Cristiano už nechce být v Manchesteru a hledá si bohaté majitele. Chtěl by výběh do Ligy mistrů, ve které nechyběl už dlouhých 19 let. Když mu dáte spoluhráče, kteří nejsou úplná kopyta, pořád se s nimi může postarat o hodně zábavy. Umí kopat pravou i levou nožičkou, skvěle to umí hlavičkou. Ale pozor, přátelé, je hodně náročný na obživu a gel,“ pokračuje inzerát.

O staršího „psíka“ už se zajímaly jeho bývalé kluby Real Madrid nebo Chelsea. Ale nikdo zatím nechce dát požadovaných 30 milionů eur. „Pozor, Cristianek nechce dopadnout jako Lionel Messi, kterého adoptovali pařížští šejci jako akčního dobrmana, ale za rok je z něj něžný, neškodný a apatický kocourek bez paciček,“ zaznívá rovněž ve Football Fanatics.

Novým domovem pro Ronalda by teoreticky mohla být i exotická adresa. Dostal totiž nabídku od jednoho nejmenovaného saúdskoarabského klubu, díky které by si za dvě sezony mohl vydělat v přepočtu 6,1 miliardy korun. Kdyby ji přijal, musel by se smířit s tím, že si stejně jako v Manchesteru United Ligu mistrů nezahraje. A to nejen v nadcházejícím ročníku.

Celou nejnovější epizodu Football Fanatics si můžete pustit zde:

Tagy:
Saúdská Arábie Cristiano Ronaldo Manchester United přestup fotbal sport Mikoláš Tuček Football Fanatics