Football Fanatics: Poslední přání před popravou? Ať střílí Tecl. To už neplatí, teď válí

Předlouho čelil útočník Stanislav Tecl všemožným fórkům ze strany české fanouškovské obce. Ve Slavii Praha spíše vysedával na lavičce, když nastoupil, pálil jednu šanci za druhou. Jenže s aktuální sezonou humor pomalu mizí v dáli. Vysmívaný hráč „sešívaných“ se probudil a vládne tabulce ligových střelců. Na jeho formu se podíval pořad Football Fanatics na CNN Prima NEWS.

Od chvíle, co definitivně odešel z Jablonce do Slavie, bylo jeho ligovým maximem šest gólů. Nebylo to tak, že by Tecl nedostal dostatek příležitostí, aby ukázal, že má na víc. Šance měl, ale často i ty z kategorie „nejtutovější“ zůstávaly neproměněné.

„Mezi slávisty koluje takový blbý černý vtip. Vojáci mají popravit vězně. A když se ho ptají na poslední přání, vězeň okamžitě vykřikne: ‚Ať střílí Standa Tecl, já chci ještě dlouho žít.‘ A přece se trefil. Hattrick proti Pardubicím, gól a asistence proti Brnu, dva góly proti Budějovicím i Teplicím. Najednou je z toho kluka s pověstí ‚prý netrefí bránu‘ muž s povolením zabíjet,“ říká moderátor pořadu Football Fanatics Mikoláš Tuček.

V současné době s osmi brankami – po pouhých devíti kolech – vede tabulku střelců v nejvyšší české soutěži. Možná by mohl na jaře překonat svůj osobní rekord v lize, kterým je 18 gólů, a to ještě z dob, kdy oblékal dres Viktorie Plzeň.

Mnoho příznivců českého fotbalu už má vůči 32letému Teclovi averzi. Ale posměšky nyní rapidně ubývají. „Slavia ho na začátku sezony našla v překvapivé střelecké formě. Bude z něj konečně gólová superstar? Já bych to trošku brzdil. V pohárech zatím nic extra a nejslavnější chvíle ročníku zažil proti týmům, u kterých se v některých fázích zápasů spekulovalo, zda si vůbec zvládnou přihrát. Ale zatím válí. A když to nepůjde dál, trenér Jindřich Trpišovský ho za pár zápasů pošle klasicky na pravého beka. Stejně tam jednou skončí všichni útočníci Slavie,“ hodnotí Tuček.

Tagy: