reklama

Kritička jídla přišla kvůli koronaviru o práci. Otevřela si restauraci pro veverky

Veverčí restaurace

Angela English Hansbergerová, obyvatelka americké Georgie, nemůže během pandemie koronaviru vykonávat svou práci. Věnuje se totiž gastronomii. Jako kritička restaurací působila dlouhá léta, teď byla její kariéra v oboru pozastavena. Angela se ale nevzdala a vtipným způsobem se rozhodla v tomto odvětví zůstat.

reklama

Nápad na „veverčí restauraci vznikl náhodou, její strýc jí poslal miniaturní piknikový stůl, který měl být umístěn na strom pro veverky. Angela ho místo toho dala na svou verandu a začala každý den servírovat veverčí pokrmy. Prvním menu byly vlašské ořechy a za malou chvíli přišel první chlupatý zákazník.

„Když jsem tu veverku poprvé viděla, bylo to neuvěřitelné. Seděla za stolem jako opravdový člověk. Ořechy hned zpráskala, a tak sem jí donesla další. Až jsem ji začala krmit každý den,“ svěřila se Angela pro New York Post.

Tak moc si svého hosta oblíbila, že pro něho vytvořila opravdu luxusní restauraci s ubrusem, koktejlovým deštníkem i vázou a často rekvizity obměňuje. Jak můžete na fotkách vidět, Angela při své práci nasbírala opravdu mnoho inspirace a za takové menu by se nemusela stydět žádná restaurace.

/ fotografií

Veverka už chodí dvakrát denně v pravidelných intervalech, a dostala dokonce jméno: Thelonious Munk.

Nejčastěji chodí v devět ráno a pak v jednu hodinu odpoledne a prý klidně čeká u prázdného stolu, než se menu naservíruje. „Munk někdy vyleze na stůl, většinu dní ale sedí jako slušný host,“ vysvětlila. „Jeho etiketa je však poznamenána kleptomanií a často krade mísy, sklenice a příležitostné dekorace,“ směje se hostitelka. Veverčí restaurace a její stálý host Angele podle jejích slov velmi zpříjemnili koronavirové dny, které z počátku nesla těžce.

Restauraci pro zvířata si můžete pořídit i vy a záleží jen na vás, jak moc stylová bude. Zda budete vyřezávat dřevěný stůl, nebo zůstanete u krmítka. Každopádně i ve městech vám na ořechy a slunečnicová semínka veverka přijde. Důležité je být vytrvalý. Krom toho veverky i pijí a potřebují misky s vodou, stejně jako ptáci. Obzvlášť v zimě a mrazech, kdy se nemají kde napít, jim čerstvá voda přijde vhod. Nepohrdnou ani mrkví nebo jablkem, ale pečlivě nakrájenými na kolečka, aby se jim dobře okusovaly. Dbejte na čistotu krmítka, misek a čerstvost potravin.

K tématu

Tagy: volně žijící živočichové veverka Pandemie koronaviru restaurace pro zvířata
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Názory

Komentář: Flákanec Volný není nejostřejší tužka v penále. I tak se jeho ubohosti tleská

Komentář: Flákanec Volný není nejostřejší tužka v penále. I tak se jeho ubohosti tleská

Známý intelektuální velikán a nezařazený poslanec Lubomír Volný se ve čtvrtek ve Sněmovně znovu postaral o nebývalý rozruch. Přímo v jednacím sále, kam vyrazil ve vytahaném triku a bez roušky, profackoval pár svých kolegů, protože mu nedovolili mluvit. Nejen slovy „jestli tady pudeš, dostaneš flákanec“ opět prokázal, že by tak složitou disciplínu, jakou je mluvené slovo, měl přenechat jiným. Mnohem více pozornosti než samotný incident si zaslouží fakt, že i Volný reprezentuje jistou část české společnosti, která podobnému chování tleská.

Vláda

Sledujte ŽIVĚ: Blatný představí nového PSA. Jaká opatření od února navrhuje?

Sledujte ŽIVĚ: Blatný představí nového PSA. Jaká opatření od února navrhuje?

Prodlouží se nouzový stav a protiepidemická opatření? Vláda bude v pátek mimořádně jednat formou videokonference. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) chce navíc představit aktualizovanou tabulku opatření navázaných na protiepidemický systém PES. Bude navrhovat, aby platila od 1. února. Sledujte tiskovou konferenci živě v tomto článku. Začátek je plánovaný na 8:30.

Nechceme Trumpa za souseda. Lidé z Palm Beach se ho snaží vyštípat z jeho rezidence
Blatný: Pokud kvůli britské mutaci všechno selže, musí přijít nestandardní zásah
Pomáháme umělcům pouze přežít, hned tak se z toho nevyhrabeme, řekl Zaorálek
reklama
reklama
Bitka a pěsti ve Sněmovně. Poslanci se porvali kvůli rouškám

Sněmovna

Domácí zpravodajství

Dám ti facku, opičáku! Čeští poslanci si rozbíjejí nosy od konce 19. století
Další články
reklama
reklama