reklama

Gazdík: Vláda je tragická. Tuhle agonii by ukončily jedině předčasné volby

Poslanec a bývalý předseda hnutí STAN Petr Gazdík považuje konání nynější vlády za tragické. Nejlepším řešením by podle něj bylo uspořádat předčasné volby. Prohlásil to v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS. Předčasné volby se však zcela jistě neprosadí bez podpory poslanců z řad hnutí ANO.

reklama

„Za mě by předčasné volby byly řešením. Pokud by se uskutečnily ještě na konci června, to by bylo nejlepší řešení konce této agonie, kdy jsme nejhorší na světě a premiér to nezvládá,“ prohlásil ve vysílání CNN Prima NEWS Gazdík.

K tématu

Zároveň si však uvědomuje, že je téměř nemožné je uspořádat bez podpory poslanců hnutí ANO. Pro prosazení předčasných voleb je totiž potřeba, aby pro ně zvedlo ruku 120 ze 200 poslanců, přičemž hnutí ANO má ve Sněmovně 78 poslanců. „Měly by se o tom vést politické debaty. Bez hnutí ANO ale nebudou úspěšné,“ dodal Gazdík.

S řešením předčasných voleb by souhlasil i jeho opoziční kolega a předseda poslaneckého klubu TOP 09 Vlastimil Válek. „Já bych je určitě podpořil. Tady nejde o preference politických subjektů, ale aby tato země začala znovu trochu fungovat,“ řekl Válek v pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

Pravidelné volby do Poslanecké sněmovny jsou v plánu letos 8. a 9. října.

Válek: Blatný byl vyhozen jako prašivý pes, je to nedůstojné

Gazdík s Válkem ve vysílání CNN Prima NEWS rovněž debatovali o výměně na postu ministra zdravotnictví, kdy Jana Blatného vystřídal Petr Arenberger (za ANO). Podle Válka si Blatný, který ještě v úterý podle svých slov o svém odvolání nevěděl, zasluhoval od premiéra Andreje Babiše (ANO) lepší způsob jak skončit ve funkci. „Způsob vyhazování ministra jako prašivého psa mi přijde naprosto nedůstojné a to si docent Blatný nezasloužil,“ řekl svůj názor Válek.

K Blatného odvolání navíc podle něj byly daleko lepší příležitosti než nyní, kdy se přírůstky nakažených pravidelně snižují a ubývá i pacientů s koronavirem v nemocnicích. Válek řekl, že se tak dalo učinit v lednu po předvánočním rozvolnění opatření, které vedlo ke zhoršení situace, nebo když nefungoval systém registrace k očkování. „Tehdy se mohlo říct: Ano, ministr Blatný to nezvládá,“ dodal šéf poslanců TOP 09.

Podle Gazdíka by nejlepším ministrem – ať už na postu šéfa resortu zdravotnictví či školství – byl člověk, který má oporu v hnutí ANO a zároveň dokáže komunikovat s opozicí. To však podle něj v Babišově vládě nejde. „Andrej Babiš to má jako one man show, jede na PR a ani ho tak nezajímá co se děje,“ řekl Gazdík s tím, že Babiše nezajímá ani jestli lidé umírají, mají zdravotní problémy či krachují. „Jestli by měl někdo odejít, tak premiér. Ne ministr zdravotnictví,“ zakončil Gazdík.

K tématu

Další hlavní zprávy

Reportáž

Rusáci mi dluží milion, říká farmářka z Vrbětic. Odškodnění od Putina chtějí i další

Rusáci mi dluží milion, říká farmářka z Vrbětic. Odškodnění od Putina chtějí i další

Téměř sedm let čekali lidé z Vlachovic-Vrbětic, až vyšetřovatelé najdou viníka výbuchů v muničních skladech za obcí. „Teď už ho konečně máme, tak ať platí. Rusáci mi dluží nejméně milion, a to jen za ztracené dotace na naše pole,“ rozčiluje se farmářka Renata Pekařová. Podnikatel v lesnictví Dalibor Olšák zase v areálu muničních skladů koupil 117 hektarů lesa, škody jdou do desítek milionů. „Rád bych, aby stát s Ruskem nějaké odškodnění vyjednal, ale půjde to těžko. Tohle je příliš velká hra s globálními rozměry,“ přemítá.

Proč zůstalo Rusko v tendru na Dukovany? Vláda měla o Vrběticích vědět už v březnu
Stát ani po letech neví, jak Česku pomohly investiční pobídky, tvrdí kontrolní úřad
Do normálu se nevrátíme ani v roce 2023, varuje Pollert. Odborníci sází na červenec
reklama
reklama
Záhada na Philipově pohřbu. Královna nechala na rakvi vzkaz, v Anglii řeší zvláštní podpis

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Uspořádejme velké koncerty, vychytáme tím infikované, vyzývá Flegr
Babiš: Za týden rozvolníme, priorita jsou děti a sport. Začnou se očkovat i lidé 60 plus
Přebalování, polohování a převlékání. Co musí vědět dobrovolníci ve zdravotnictví?
Další články
reklama
reklama