reklama

Gottová poprvé od smrti manžela promluvila na veřejnosti. Co na premiéře filmu řekla?

V Plzni měl v sobotu předpremiéru dokument Olgy Malířové Špátové Karel, který autenticky zachycuje poslední měsíce života Karla Gotta. Té se zúčastnila i manželka zesnulého zpěváka Ivana.

reklama

První klapka k dokumentu Karel padla 22. října 2018. Cíl byl jasný – zachytit autenticky Karla Gotta jako fenoménálního zpěváka, malíře a zároveň milujícího manžela a otce svých dětí. Samotné natáčení probíhalo v posledním roce života několikanásobného vítěze Českého slavíka. „Jsem moc ráda, že tady večer mohu být,“ řekla před uvedením dokumentu Gottová.

Milí Karlovi příznivci, věřím, že se už stejně jako celý náš tvůrčí tým těšíte na premiéru dokumentárního filmu KAREL....

Posted by Karel Gott on Thursday, September 2, 2021

Vdova po zpěvákovi od jeho smrti před dvěma lety promluvila před publikem vůbec poprvé. Aktivní je ale na sociálních sítích, kde sdílí informace pro zpěvákovy fanoušky. Ačkoliv se sama veřejnosti spíše straní, ukázala se například na posledním rozloučení se zpěvačkou Evou Pilarovou.

Přípitek na život

„Přála bych si, aby vás film zahřál u srdce a věřím, že se vám bude líbit. Děkuji, že předpremiéra se koná právě tady, v manželově rodném městě. Věřím, že i on by měl velkou radost. Jak s oblibou říkal, když jsme si připíjeli: ‚Na život,‘ a věřím, že nás nahoře vidí,“ dodala u přípitku s ostatními Gottová.

Po ročním vynuceném odkladu kvůli koronaviru bude snímek slavnostně uveden do kin na začátku října. „Přála bych si, aby dal lidem sílu a naději a lidé se smáli, protože Karel toužil po tom, aby se lidé smáli. Když jsem Ivanku s Karlem pozorovala, tak se mi na jejich vztahu nejvíce líbilo, že se pořád smáli, i když to nebylo jednoduché,“ sdělila režisérka filmu Malířová Špátová.

Tagy:

Hlavní zprávy

Baldwin cvičil tasení zbraně v kostele, pak zazněla rána. Asistent měl problém už dříve
Zahraničí

Baldwin cvičil tasení zbraně v kostele, pak zazněla rána. Asistent měl problém už dříve

Asistent režie Dave Halls, který minulý týden podal herci Alecu Baldwinovi nabitou zbraň, byl již dříve propuštěn z jiné produkční společnosti kvůli podobnému incidentu. V roce 2019 měl zranit „nečekaným výstřelem“ člena zvukařského štábu, uvedla americká stanice CNN s odkazem na prohlášení firmy Rocket Soul Studios. Baldwin omylem zastřelil kameramanku, když trénoval tasení zbraně v kostele.

Vondra: Snížení DPH na energie je zářez do rozpočtu. Babiš chystá past pro další vládu
360°

Vondra: Snížení DPH na energie je zářez do rozpočtu. Babiš chystá past pro další vládu

Kvůli zdražujícím energiím a krachu společnosti Bohemia Energy čeká několik stovek tisíc Čechů krušné období. Ceny plynu a elektřiny rostou i trojnásobně. Vláda navrhla odpustit v tomto sektoru na celý příští rok DPH. Europoslanec Alexandr Vondra (ODS) v pořadu 360° kabinet Andreje Babiše za tento krok ostře zkritizoval a varoval před dalším „zářezem“ do rozpočtu.

USA se otevřou cestovatelům z Evropy. I očkovaní ale budou muset mít test
Cestování

USA se otevřou cestovatelům z Evropy. I očkovaní ale budou muset mít test

Americký prezident Joe Biden podepsal v pondělí příkaz, kterým od 8. listopadu zrušil omezení cest do USA z většiny evropských zemí včetně České republiky. Zároveň však stanovil nutnost prokázat před odletem naočkování proti covidu pro téměř všechny zahraniční cestující, kteří do země směřují. Tento požadavek se nicméně nebude týkat osob mladších 18 let.

Nutit lidi k „dobrovolnému očkování“ je absurdní. Vláda cílí na špatné skupiny, říká Dostál

Podle experta na zdravotní právo Ondřeje Dostála (Piráti) je pro nastavení opatření proti šíření koronaviru klíčové, zda neočkovaný člověk ohrožuje společnost více než očkovaný. Řekl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Reagoval tak na dotaz, zda není na čase uznávat hladinu protilátek. Zároveň podotkl, že nutit občany k dobrovolnému očkování je absurdní a opatření prý cílí na špatné skupiny obyvatel.

Herci nechápou Baldwinovu tragédii. Ten se mezitím setkal s rodinou kameramanky

Zákaz pravých zbraní při filmovém natáčení. Takové hlasy se ozývají po tragické smrti hollywoodské kameramanky Halyny Hutchinsové. Herec a producent Alec Baldwin trénoval právě tasení zbraně směrem ke kameře, když vyšel výstřel. Režisér snímku, který byl také zraněn, vypověděl, že před zkouškou byli všichni ujištěni, že zbraň není nabitá. Kamera v okamžiku výstřelu nenatáčela.

Univerzita nemůže být apolitická, ale neměla by být jednostranná, říká nová rektorka UK

Karlovu Univerzitu poprvé v historii povede žena. Milena Králíčková se od příštího roku stane rektorkou a hodlá nejstarší českou vysokou školu modernizovat. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS přiznala, že univerzita nemůže být apolitická. Podle ní ale nesmí být jen na jedné straně. „Ze své podstaty je univerzita nositelka hodnot a musí promlouvat do veřejného prostoru,“ zmínila.

reklama

Domácí zpravodajství

Nejzajímavější reality show z celého světa. Televize Prima spouští nový program

Skupina Prima rozšiřuje programovou nabídku a v pondělí 25. října odpoledne spustí jedenáctý televizní kanál! Prima SHOW se ve svém programovém schématu zaměří na reality show. Přinese druhou sérii české show LIKE HOUSE s Agátou Hanychovou v čele nové party influencerů a představí premiérový denní formát Královny butiků, který je mixem napětí, soutěžení, nákupů, stylingu a módních tipů předního českého stylisty Filipa Vaňka. Nebudou chybět ani ty nejlepší zahraniční show – Krásky a šprti, Ostrov pokušení, Výměna manželek USA nebo Slunce, sex a rodiče v patách.

Odcházející vláda se dál hašteří. Schillerová ztrhala návrh Maláčové na minimální mzdy

Odcházející vláda bude o zvýšení minimální mzdy jednat za týden, oznámila ministryně financí Alena Schillerová (ANO). Růst na 18 tisíc korun, který navrhuje ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) označila za naprosto nereálný. Připomněla, že na minimální mzdu je v Česku navázána mzda zaručená a její navýšení by mohlo být pro některé menší a střední zaměstnavatele neúnosné.

reklama