reklama
CNN Prima News Hynek Kmoníček

Hynek Kmoníček

Výpis příspěvků ke štítku „Hynek Kmoníček “

Zeman telefonát s Bidenem zatím neplánuje. Hovorem s Trumpem se přitom často chlubil

Český prezident Miloš Zeman se nechystá v nejbližších měsících navazovat komunikaci s novou hlavou státu USA Joem Bidenem. V rozhovoru pro Rádio Z to sdělil jeho tiskový mluvčí Jiří Ovčáček. Naopak před čtyřmi lety, když byl do čela Spojených států zvolen Donald Trump, si s ním Zeman telefonoval pouhý měsíc po zvolení. Hovorem s Trumpem se později mnohokrát chlubil a tvrdil, že byl pozván do Bílého domu.

Velvyslanec Kmoníček z Washingtonu: Situace je nešťastná, boj jsme očekávali

Velvyslanec České republiky v USA Hynek Kmoníček označil současnou situaci ve Washingtonu za politicky vrcholně nešťastnou. „Ale víceméně podobný zboj jsme všichni tady očekávali. Teď se připravujeme na další zajímavou noc, kdy starostka vyhlásila zákaz nočního vycházení, takže jsme se přednostně starali o bezpečnost zaměstnanců ambasády, aby se nám tu do něčeho nepřimotali,“ vysvětlil Kmoníček v pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

Speciál Trump vs. Biden: Průběžné výsledky voleb i živé vstupy z celých USA

V noci z 3. na 4. listopadu odvysílá CNN Prima NEWS speciální živý přenos věnovaný průběhu a výsledkům amerických prezidentských voleb. Pořad pod názvem Trump vs. Biden: Boj o Bílý dům odstartuje 3. listopadu ve 22 hodin. Po celou noc bude pět reportérů CNN Prima NEWS v USA a tým v Praze ve spolupráci s americkou CNN nepřetržitě přinášet průběžné výsledky voleb, živé vstupy napříč Spojenými státy i reakce odborníků. Od 7. hodiny pak naváže ranní zpravodajský blok Nový den, mimořádně věnovaný americkým volbám. Moderují Libor Bouček, Terezie Tománková a Jaroslav Brousil.

reklama