Janeček nevěděl, o kolik zdražila hladká mouka. Nechodím moc nakupovat, přiznává

Matematik a miliardář Karel Janeček, který jako jeden z prvních zveřejnil, že se bude ucházet o křeslo hlavy státu, neočekává, že by expremiér Andrej Babiš ohlásil kandidaturu na Hrad. Podle něj šéf hnutí ANO moc dobře ví, že by ve druhém kole prezidentských voleb neuspěl. Janeček to řekl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS, kde také promluvil o soupeřích.

„Soupeře tolik neřeším. Vnímám pouze dva lidi, kteří mohou být mými rivaly, a to generála Petra Pavla a Danuši Nerudovou,“ zmínil český miliardář Karel Janeček, který prezidentskou kandidaturu oznámil začátkem letošního roku. Nyní už sbírá podpisy. „Jsme na tom dobře a vše běží podle plánu. Uzávěrka je 8. listopadu. Spočítali jsme to tak, aby nám to hezky vyšlo a měli jsme o něco více než 60 tisíc podpisů,“ říká Janeček.

Na otázku, zda očekává, že si to Andrej Babiš s kandidaturou na Hrad nakonec rozmyslí, odpověděl, že nikoli. „Neočekávám to. Ví, že by ve druhém kole neměl šanci,“ domnívá se Janeček. V Novém dni promluvil také o své prezidentské kampani a zhodnotil některé vládní kroky.

V závěru rozhovoru se ho pak moderátoři Nového dne zeptali, zda ví, o kolik za poslední rok zdražil kilogram hladké mouky. „Přesná čísla vám neřeknu, ale nějaké přehledy mám. Odhaduji, že o 21 procent,“ uvedl Janeček. Podle moderátorů však mouka zdražila až o 104 procent. „Já moc nakupovat nechodím, to musím přiznat,“ uzavřel Janeček.

Celý rozhovor s prezidentským kandidátem Karlem Janečkem najdete v úvodním videu nebo si ho poslechněte jako podcast:

Tagy: