Vousatá dáma se cítí sexy jako nikdy dřív. Porost přestala skrývat a hrdě nosí bradku

Nebinární umělkyně Dakota Cooke z Las Vegas trpí od mládí růstem vousů, přestože se narodila jako žena. Až donedávna se snažila svou vadu skrývat, nakonec si ale nechala narůst bradku a je na ni náležitě pyšná. Údajně se nikdy dřív necítila „tak moc přitažlivá“.

Žena z Las Vegas, kterou lidé nyní nazývají zájmenem „ona“ nebo „oni“, si ve 13 letech všimla, že jí na bradě roste chmýří. Otec ji proto vzal k lékařům. Ti nikdy nepřišli na to, co přesně růst vousů u Dakoty vyvolává, s největší pravděpodobností ale za to může nadměrná produkce testosteronu.

Dívka se proto od mládí dvakrát denně holila a svou léčebnou kúru prokládala také voskovou depilací a dalšími mechanismy, které ji měly zbavit tohoto u žen nezvyklého atributu. List Daily Mail při informování o jejím příběhu napsal, že se kvůli tomu roky utápěla ve spirále úzkosti a nepohodlí.

„Vyrostla jsem v době, kdy vousy u žen byly stigmatem. Kadeřnice mi říkaly, že by dívky neměly mít vousy. Tak jsem chodila na voskové terapie a skrývala svou tvář na fotkách. Holila jsem si bradu dvakrát denně a obličej jsem měla pořád rudý a plný škrábanců,“ vzpomíná Dakota.

Ve svých třiceti letech se ale rozhodla přestat bojovat s genetikou a naopak začala dávat své anomálie na odiv, a to zejména na sociálních sítích. Přiměl ji k tomu rozhovor s kamarádem, který jí vyprávěl o práci v cirkuse.

„Tehdy jsem začala mít ráda sama sebe a své vousy. Teď si říkám Dakota, vousatá dáma. Moje rodina mě na mojí cestě moc podporuje, stejně tak moji fanoušci,“ uzavřela Dakota.

Tagy: