Kde mám peníze? Fotbalista Limberský má být obviněn z vydírání, hrozí mu osmiletý trest

Karlovarští kriminalisté obvinili čtyři muže z vydírání, podle informací CNN Prima NEWS je jedním z nich český fotbalista David Limberský. Čtveřice podle policistů před několika dny přijela do Karlových Varů a vymáhala tam peníze od 32letého muže. Má jít o několik milionů korun, které mu poskytli s vidinou zisku z kryptoměn. Muže měli následně napadnout a zranit. Policisté je stíhají na svobodě, hrozí jim osmileté tresty.

„Na konci srpna letošního roku měl obviněný 39letý muž požadovat po 32letém muži uhrazení finančních prostředků, které mu sám měl v minulosti poskytnout na nákup výpočetní techniky k těžení kryptoměn s dohodnutým cílovým výtěžkem,“ vysvětlil pro CNN Prima NEWS mluvčí Policie ČR Jakub Kopřiva. Peníze chtěl vrátit kvůli tomu, že nebyl spokojen s aktuálním výsledkem těžby. Muž ale podle policie vrácení peněz odmítl s tím, že si jeho věřitel může převzít veškerou zakoupenou výpočetní techniku.

Poté se ve druhé polovině září čtveřice obviněných mužů, z nichž jeden měl být právě devětatřicetiletý Limberský, měla sejít se svým „obchodním partnerem“ v jedné z kaváren v Karlových Varech a požadovat po něm do určeného termínu vrácení finančních prostředků. Mladší muž ale opět nabídl pouze předání koupené techniky. „Do sporu se poté měl vložit 37letý muž, který měl 32letému muži vulgárně nadávat a vyhrožovat střelnou zbraní a následně ho ní udeřit do horní poloviny těla,“ dodal Kopřiva.

Televize CNN Prima NEWS žádala Davida Limberského o vyjádření, ten ale situaci nechtěl nijak komentovat.

Tagy:
peníze Karlovy Vary David Limberský kryptoměna Policie České republiky