reklama

Zatímco kočka zachraňovala své majitele, pes spal

Hrdina osobně!

Máte kočky za sobecké bytosti, které zajímá jen záchod, jídlo a čištění vlastního kožichu? Podle Kanaďana, jehož kočka ho probudila, když se u něj doma schylovalo ke katastrofě, je to nesmysl.

reklama

Scott White z Portugal Cove – St. Philip's v provincii Newfoundland a Labrador si šel i se snoubenkou lehnou někdy kolem půlnoci. Ještě předtím ale dal do pomalého hrnce zeleninu, protože se chystal druhý den udělat džem. O několik hodin později se začala Whiteova kočka jménem Joey chovat divně.

„Joey nás v noci nikdy neotravuje, ale tentokrát jsem cítil, jak pořád pochoduje po posteli, a pak když jsem se úplně probral, měl tlapku na mém obličeji,“ vylíčil neobvyklou situaci White pro HuffPost.

Majitel kočky z chování zvířete vycítil, že něco není v pořádku. Když vstal a šel do kuchyně, byla plná kouře, který se valil z pomalého hrnce. „Pořád to ale nebylo dost kouře na to, aby se spustil požární alarm vzdálený asi 20 stop,“ popisuje.

Joey si tím samozřejmě zajistil post největšího hrdiny v okolí a White se svou snoubenkou mu od té doby věnují zvláštní pozornost. Navíc se o kočičím hrdinství dozvědělo celé město. Ale to není všechno!

Joey kromě svých majitelů zachránil i desetiměsíční štěně. „Pes byl vždycky v okně a vrčel na kolemjdoucí, tak jsme ho považovali za dobrého hlídače,“ říká White. Místo toho ale celý začátek potenciální katastrofy prospal. „Takže skutečným hrdinou je opravdu naše kočka, doplňuje White.

Tagy: pes kočka požár domácí mazlíček
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Politika

Ústavní ochrana vody by umožnila zaplavovat obce, varuje šéfka sněmovního výboru

Ústavní ochrana vody by umožnila zaplavovat obce, varuje šéfka sněmovního výboru

Návrh na ústavní ochranu vody, který dokončuje ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD), se zatím nesetkal s velkou podporou. Poslancům například vadí, že ministr zákon nepředloží za vládu, nýbrž jako poslaneckou novelu. Poslankyně za Piráty a šéfka výboru pro životní prostředí Dana Balcarová CNN Prima NEWS řekla, že chystaný návrh umožní zaplavovat některé obce.

USA

Nová videa ukazují, jak se odehrál celý policejní zásah před smrtí George Floyda

Nová videa ukazují, jak se odehrál celý policejní zásah před smrtí George Floyda

Kolem smrti Afroameričana George Floyda se stále vznáší mnoho otazníků. Nikdo zatím nebyl odsouzen a demonstranti dál demolují města a domáhají se spravedlnosti. První záběry natočené na mobilní telefon náhodným kolemjdoucím, kde Floydovi klečí na krku bělošský policista, hrály v celé kauze velkou roli. Další tři nově publikovaná videa teď ukazují, jak se odehrál celý policejní zásah.

reklama
Tučné odškodné pro zakázané kožešinové farmy napočítal sám farmář. Poslanci to nevěděli
Liberecká zoo slaví. Letos vypustila do přírody už čtrnáct mláďat orlosupa bradatého
reklama
reklama
Clooney: Rasismus je pandemií Ameriky, proti které jsme stále nenašli vakcínu

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama