Kolářová: Kdo se nechce očkovat a onemocní covidem, měl by si zdravotní péči platit sám

Kdo se nechce očkovat a onemocní covidem, měl by si zdravotní péči platit sám. V pořadu Interview na CNN Prima NEWS to řekla česká herečka Daniela Kolářová.

„Jsem pro očkování. Sama jsem třikrát očkovaná,“ uvedla známá herečka. „Pan Cyril Höschl to vyjádřil velice pregnantně. Chápu, že jsou odmítači očkování, ale kdyby se jim to přihodilo a prošli si těžkou covidovou variantou, tak by si léčbu měli zaplatit. Náš systém je však nastaven na solidárním principu a máme péči zaručenou, tak či onak. A to je nefér. Když odmítají být solidární, tak by si to měli platit sami,“ konstatovala.

Takový návrh už přitom našel své uplatnění v Singapuru. Začátkem tohoto týdne tento městský stát oznámil, že přestane platit covidovou zdravotní péči lidem, kteří se dobrovolně nedali očkovat. Podle tamní vlády zatěžují místní nemocnice ve většině právě nevakcinovaní lidé. Vládní výjimku dostali děti a lidé, kteří se nemohou očkovat ze zdravotních důvodů.

Kolářová se v pořadu Interview rozpovídala také o lockdownu a omezeních, která v té době platila. „Omezení byla nejen v kultuře, ale ve všech společenských sférách. Přijde mi zvláštní, že některým lidem vadí, že by je měli kontrolovat v restauracích na bezinfekčnost. Ty podniky byly zavřené, přece tohle je lepší varianta,“ podivila se Kolářová. „Ta nesvoboda nás postihla tak jako za komunismu,“ dodala.

Příroda je pro mě kostel

Kolářová se stejně jako i mnozí herci vrátila na divadelní prkna po několikaměsíční pauze. A prý jí to dalo zabrat. „Bez divadla jsme byli rok a půl. Ztrácí se rytmus. Učíte se odznova. Děláme oprašovací zkoušky, ale večer máme stejně trému jako na premiéře. Zapomněla jsem i jak se mám líčit. Ta pauza nás všechny vyhodila z rytmu,“ uvedla Kolářová v pořadu Interview.

Lockdown podle ní trval až moc dlouho. „Bylo to k nepřežití,“ uvedla. Volný čas trávila herečka na venkově. „Odjela jsem z Prahy a chodila na procházky. Čas jsem zkrátka trávila v přírodě. Příroda je pro mě kostel, moje modlitba,“ řekla.

Herečka se naplno vrátila ke své práci. Po dvou letech se chystá na obnovení představení v Divadle U Valšů Drahá Matylda. Na filmovém plátně si pak opět zahraje manželku Zdeňka Svěráka. Tentokrát v chystaném filmu, který vyjde v příštím roce na jaře, Betlémské světlo. „Není to vůbec vánoční příběh, ale má úžasnou pointu,“ prozradila. Roli Svěrákovy manželky nehraje poprvé. Po jeho boku si zahrála už ve filmu Vratné láhve či Na samotě u lesa. Blízcí přátelé prý ale nejsou. „Jsme spíše kolegiální přátelé, ale myslím si, že si jako lidé dobře rozumíme, takže je to vždycky fajn,“ uvedla.

Tagy:

Hlavní zprávy

Rusové v Chersonu postupují proti veškeré logice. Měli by se stáhnout, myslí si odborníci
Ukrajina

Rusové v Chersonu postupují proti veškeré logice. Měli by se stáhnout, myslí si odborníci

Útoky ukrajinské armády provedené prostřednictvím raketometů HIMARS likvidují ruská velící střediska, což ztěžuje koordinaci ruských vojsk na západ od Dněpru. Zničené mosty navíc znemožňují zásobování. Vojenští analytici, které oslovil The Kyiv Independent, se shodli, že nejefektivnějším krokem pro ruskou stranu by bylo stáhnutí se na východní břeh Dněpru, kde by si vybudovala obranné pozice.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
21:36

Turecku může podle Erdogana důvěřovat Rusko i Ukrajina

20:49

Sergej Šojgu by se měl zastřelit, vyřizuje představitel ruské okupační správy v Chersonu

20:01

Válka na Ukrajině podle Macrona skončí mírem za podmínek určených Ukrajinci

18:52

Evropská unie schválila rozšíření protiruských sankcí

Babiš se sešel s Orbánem. Je to nejzkušenější politik v EU, reagoval expremiér na kritiku

V rámci dvoudenního pražského summitu Evropského politického společenství (EPC) do české metropole přicestovali představitelé ze zemí EU i dalších států. Toho využil i lídr opozice a šéf hnutí ANO Andrej Babiš, který se ve čtvrtek setkal s maďarským premiérem Viktorem Orbánem. Kritika z řad odpůrců směřování Budapešti na sebe nenechala dlouho čekat. Někteří čeští politici v čele s TOP 09 poukazují například na Orbánův chladný postoj k Ukrajině.

Energetika, petrolejářství i doly. Vláda chce zdanit mimořádně zisky, aby pokryla kompenzace

Ministerstvo financí navrhne daň z mimořádných zisků od ledna 2023 na dobu tří let pro společnosti z energetiky, bankovnictví, petrolejářství a těžby fosilních paliv. Zvláštní daň bude fungovat jako 60procentní daňová přirážka aplikovaná na nadměrný zisk těchto firem stanovený jako rozdíl mezi základem daně a průměrem nákladů základu daně za poslední čtyři roky navýšeným o 20 procent. Na tiskové konferenci to oznámil ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).

Sušení prádla nebo vytápění bazénu. Krypta ukazuje, jak jsou těžaři bitcoinu kreativní

Kryptoměnová těžba – to nejsou krumpáče a lopaty, ale nablýskaná datacentra za miliony korun. Kvůli velké energetické spotřebě těžebních strojů se těžaři snaží šetřit, kde se dá. Pomocí zbytkového tepla si tak někteří z nich suší ovoce nebo vytápějí vodu v bazénu. O energetické náročnosti bitcoinu se v Kryptě rozmluvil ekonom Lukáš Kovanda. Pořad můžete sledovat každý týden ve čtvrtek ve 14:40 na CNN Prima NEWS.

Otec dětí, které srazil opilý řidič, poslal srdcervoucí vzkaz. Michal ukázal i drsné fotky

Otec dívky, kterou srazil opilý řidič v Čadci na severu Slovenska, zveřejnil na Facebooku srdcervoucí vzkaz. V příspěvku nedokázal skrýt hněv a popsal, že je paralyzovaný bezmocností a strachem. Při nehodě nikdo nezemřel, matka s dcerou však skončily v nemocnici. Michal nicméně upozornil, že o život přišel jejich milovaný pes, se kterým šla matka s dcerami k veterináři.

Sledujte Partii s Pekarovou a Dostálovou: Poradí si vláda s energetickou krizí?

Těžká zima před námi, drahé energie a lidé demonstrující na náměstích. Poradí si s tím vláda? Partie nabídne názorový duel dvou výrazných političek – předsedkyně Poslanecké sněmovny a TOP 09 Markéty Pekarové Adamové a Kláry Dostálové z hnutí ANO. Ve druhé části bude pokračovat velká politická diskuze s poslankyní Evou Decroix z ODS, místopředsedou poslaneckého klubu STAN Janem Lacinou, poslancem Patrikem Nacherem za ANO a hejtmanem Martinem Netolickým z ČSSD. Sledujte Partii na Primě a CNN Prima NEWS v neděli od 11:00.

Domácí zpravodajství

Skupina Prima zažila v září mimořádný úspěch. CNN Prima NEWS dokonce překonala rekord

Září letošního roku bylo pro skupinu Prima mimořádně úspěšné. Meziročně narostla nejvíc ze všech televizních skupin, a to ve všech strategických cílových skupinách. U dospělých diváků (CS 15+) zvítězila se share 28,77 % mezi komerčními skupinami. Jednalo se o meziroční nárůst 1,33 procentních bodů. Zpravodajská stanice CNN Prima NEWS pak dosáhla nadprůměrného share 2,15 % v CS 15+.

Cimický znásilnil a vydíral ženy v 28 případech, tvrdí policie. Navrhuje obžalobu

Kriminalisté podali návrh na obžalobu psychiatra a spisovatele Jana Cimického ze znásilnění a vydírání pacientek. Lékař se jich podle nich dopustil v 28 případech. Policie o tom ve čtvrtek informovala na Twitteru. Konkrétní jméno obviněného sice neuvedla, ale z kontextu vyplývá, že jde o Cimického. Podle dřívějších policejních informací je psychiatr podezřelý, že znásilňoval ženy od roku 1980 do roku 2016.