reklama

Konec doby kamenné?

Ilustrační foto
Foto: Fotografie: Pexels.com

Kultovní seriál z 60. let Flinstounovi (The Flinstones) o takové normální rodince z doby kamenné udává trend městských ulic v období zimy i dnes. Dočká se 60. výročí? Během posledních let od kožešin ustupují i mezinárodně uznávané fashion weeky a návrháři. Letos se v České republice díky kampaním spolků Svoboda zvířat a Obránci zvířat zavřely poslední kožešinové farmy. Přesto módní průmysl chrlí hebounké vestičky, bambulky a límce z kožešiny, nad kterými na sociálních sítích jásají nejen dívky. Díky rozšiřujícímu se trendu odpovědné a etické spotřeby se mnoho žen a dívek odklání od konzumního způsobu života a vyhledává etické, férové a ekologické produkty. 

reklama

Kultovní seriál z 60. let Flinstounovi (The Flinstones) o takové normální rodince z doby kamenné udává trend městských ulic v období zimy i dnes. Dočká se 60. výročí?

Během posledních let od kožešin ustupují i mezinárodně uznávané fashion weeky a návrháři. Letos se v České republice díky kampaním spolků Svoboda zvířat a Obránci zvířat zavřely poslední kožešinové farmy. Přesto módní průmysl chrlí hebounké vestičky, bambulky a límce z kožešiny, nad kterými na sociálních sítích jásají nejen dívky. Díky rozšiřujícímu se trendu odpovědné a etické spotřeby se mnoho žen a dívek odklání od konzumního způsobu života a vyhledává etické, férové a ekologické produkty. 

Firmy se proto zaměřily na muže. Letos jsme jich potkali mnoho, co měli límec z pravé kožešiny na bundě. Jemné chmýří štěňátek (liška je psovitá šelma a z kůže se stahuje, jako mládě). Často potkáváme v pravé kožešině oděné pejskařky a pejskaře. Lidé v kožichu ze štěněte venčí stěně.

Chundelaté vestičky lákají svými umělými barvami, snaží se zakrýt svůj pravý surový původ, jako byste oblékli plyšáka. Matou etiku estetikou. Matou tak věrně, že některé prodavačky vydávají pravou kožešinu za umělou, zvlášť když se jedná o límec nebo bambuli, které nevyjdou tak draho a záměna je na snadě. Umělé kožešiny se vyrábí z plastu, tedy zvíře neumírá aby se stalo látkou pro kabát. Zvíře umírá, prototože je plné mikroplastů.

Stojí nám to za to? Mně ne. Pokud je motivací koupě ukázka bohatství, doporučuji si nechat ušít kabát rovnou z bankovek.

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Slovensko

Čaputová: Čelíme strachu, na který nemáme manuál. Mou úlohou je posilovat naději lidí

Čaputová: Čelíme strachu, na který nemáme manuál. Mou úlohou je posilovat naději lidí

Situace v Česku je podle slovenské prezidentky Zuzany Čaputové velmi vážná a Slovensko se z toho podle ní musí poučit. Občané čelí emoci strachu a je to stav, na který není manuál. Prohlásila to ve speciálním vysílání na CNN Prima NEWS v rozhovoru, který s ní vedla Terezie Tománková. Sama osobně vládu podporuje v nařízeních směřujících k omezení pohybu osob, naopak má výhrady k celoplošnému testování, na které se Slovensko připravuje. Vyjádřila se i k odvolání českého ministra zdravotnictví Romana Prymuly, považuje to za logický důsledek jeho chování.

reklama
Nápor nakažených nepolevuje ani o svátku, do večera přibylo přes 8000 případů
Zeman vyznamenal Prymulu či Rychetského. In memorian se dočkají i Gott s generálem Píkou
Začíná platit zákaz nočního vycházení: Jak se nové opatření dotkne bezdomovců?
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Začala platit dosud nejtvrdší opatření. Výjimku mají pejskaři. Kdo další?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Požár v Praze prakticky zničil vzácný dřevěný kostel sv. Michala. Zbyly jen ohořelé trosky
V Praze proběhly na několika místech demonstrace. Policie musela řešit konflikty
Další články
reklama
reklama