reklama

Konec doby kamenné?

Ilustrační foto
Zdroj: Fotografie: Pexels.com

Kultovní seriál z 60. let Flinstounovi (The Flinstones) o takové normální rodince z doby kamenné udává trend městských ulic v období zimy i dnes. Dočká se 60. výročí? Během posledních let od kožešin ustupují i mezinárodně uznávané fashion weeky a návrháři. Letos se v České republice díky kampaním spolků Svoboda zvířat a Obránci zvířat zavřely poslední kožešinové farmy. Přesto módní průmysl chrlí hebounké vestičky, bambulky a límce z kožešiny, nad kterými na sociálních sítích jásají nejen dívky. Díky rozšiřujícímu se trendu odpovědné a etické spotřeby se mnoho žen a dívek odklání od konzumního způsobu života a vyhledává etické, férové a ekologické produkty. 

reklama

Kultovní seriál z 60. let Flinstounovi (The Flinstones) o takové normální rodince z doby kamenné udává trend městských ulic v období zimy i dnes. Dočká se 60. výročí?

Během posledních let od kožešin ustupují i mezinárodně uznávané fashion weeky a návrháři. Letos se v České republice díky kampaním spolků Svoboda zvířat a Obránci zvířat zavřely poslední kožešinové farmy. Přesto módní průmysl chrlí hebounké vestičky, bambulky a límce z kožešiny, nad kterými na sociálních sítích jásají nejen dívky. Díky rozšiřujícímu se trendu odpovědné a etické spotřeby se mnoho žen a dívek odklání od konzumního způsobu života a vyhledává etické, férové a ekologické produkty. 

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Firmy se proto zaměřily na muže. Letos jsme jich potkali mnoho, co měli límec z pravé kožešiny na bundě. Jemné chmýří štěňátek (liška je psovitá šelma a z kůže se stahuje, jako mládě). Často potkáváme v pravé kožešině oděné pejskařky a pejskaře. Lidé v kožichu ze štěněte venčí stěně.

Chundelaté vestičky lákají svými umělými barvami, snaží se zakrýt svůj pravý surový původ, jako byste oblékli plyšáka. Matou etiku estetikou. Matou tak věrně, že některé prodavačky vydávají pravou kožešinu za umělou, zvlášť když se jedná o límec nebo bambuli, které nevyjdou tak draho a záměna je na snadě. Umělé kožešiny se vyrábí z plastu, tedy zvíře neumírá aby se stalo látkou pro kabát. Zvíře umírá, prototože je plné mikroplastů.

Stojí nám to za to? Mně ne. Pokud je motivací koupě ukázka bohatství, doporučuji si nechat ušít kabát rovnou z bankovek.

Ilustrační foto
Ilustrační foto
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

reklama
reklama
Zemřela filmová legenda Hana Maciuchová. Bylo jí 75 let

Kultura

Domácí zpravodajství

Otevírání sjezdovek? Ne. Jsou plné nemocnice a za rohem britská mutace, varuje Hamáček
Šedo: S Blatným jsem za celou dobu mluvil asi patnáct minut, tak se pracovat nedá
Novotný zaútočil na Klause ml. kvůli rouškám: To, co předvádí váš otec, je zločin
Deset tisíc očkovaných denně. Kdy začne fungovat velkokapacitní očkovací centrum?
Další články
reklama
reklama