Emoce ve studiu: Zakázali mi i parkovat před vládou, štve Dufka. Křeček se vysmál Středulovi

Předseda ČMKOS Josef Středula nemá podporu veřejnosti a nevěnuje se své práci. Ve vysílání CNN Prima NEWS to uvedl ekonom a poradce premiéra Petra Fialy (ODS) Štěpán Křeček. Šéf Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek si během debaty ve studiu stěžoval, že kabinet s odbory nevede dialog. „Zakázali mi parkovat před Úřadem vlády,“ dodal.

„Pan Středula vyhrožuje generální stávkou. Přitom nebyl schopen svolat ani demonstraci, v podstatě mu tam nepřišli žádní lidé. Nedávno také neúspěšně kandidoval na prezidenta. Ukázalo se, že prostě nemá podporu veřejnosti. Nemůže si tak brát celou Českou republiku jako rukojmí a vyhrožovat generální stávkou. To je prostě nepřípustné. Pořád chodí po médiích a nevěnuje se své práci,“ kritizoval Křeček šéfa odborů ve vysílání CNN Prima NEWS.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Ozdravný balíček vlády? Spíš Ibalgin, Fialu a spol. čeká zbytečná válka, shodli se ekonomové

Dufek připustil, že by mohlo ke generální stávce skutečně dojít. Zároveň se ostře pustil do vlády: „V tuto chvíli hovoříme o stávkové pohotovosti. Jsem si vědom velice složité politické situace, za to si ale může vláda sama. Kdyby s námi chtěla opravdu vést kvalitní sociální dialog, tak by tady ani nebylo vyhrožování. Ten dialog je tak ‚kvalitní‘, že mi zakázali parkovat před vládou (budovou Úřadu vlády, pozn. red.).“

Odbory hrozí generální stávkou právě kvůli konsolidačnímu balíčku, který vláda představila 11. května. Vyhlásily stávkovou pohotovost a kabinet vyzvaly k jednání. O dalším postupu by měli odboráři a odborářky z celé republiky rozhodovat v Praze 30. května.

Podívejte se na celý rozhovor se Štěpánem Křečkem a Bohumírem Dufkem v úvodním videu. Hosté diskutovali mimo jiné o vládních opatřeních, pomocí nichž se kabinet snaží ozdravit veřejné finance.

Tagy: