Rap mi zachránil život, nevím kde bych dneska byl! Říká bronzový slavík Raego

Rapper Raego, vlastním jménem Ladislav Pham sklízí jeden úspěch za druhým. Nedávno vydal duet se zpěvačkou Lucií Vondráčkovou nebo Natálií Grossovou. Navíc letos vyhrál i bronzového slavíka. O svém životě a rapu promluvil v pořadu Úspěšní.

Přezdívka Raego vznikla náhodně, když bylo Vladislavovi šestnáct let. „Název jsem nejprve našel ve slovníku a to slovo mělo znamenat v překladu bouři. Později jsem to hledal znovu. Už jsem ho tam ale nenašel. Řekl jsem si, že je to asi nějaký vyšší signál a má to být mé jméno.“

Raegova dráha zpěváka začala v Americe, kde byl jako student na výměnném pobytu. „Seznámil jsem se tam klukem, který měl rád rap. Zpívalo se v něm hodně o životních příbězích, a to mě hodně oslovilo. To, že jsem se mohl najednou s něčím ztotožnil, mi v podstatě zachránilo život,“ dodává s tím, že se v Americe lidé hodně navzájem podporují. A to mu dodalo kuráž zkusit dráhu zpěváka.

„Vůbec mi to ze začátku nešlo, ale kluci mě slepě podporovali. Poprvé jsem zažil, že mě někdo chválil,“ říká.

Raego má za sebou nelehký osud. Na škole ho spolužáci šikanovali. Posmívali se mu za vzhled cizince, ale i velkou nadváhu. Jak ale on sám tvrdí, takový život žít nechtěl a byl rozhodnutý udělat všechno proto, aby ho změnil. „Hlavní motivací bylo, abych se líbil holkám. V Americe jsem se zamiloval a chtěl jsem se svým vzhledem něco začít dělat,“ dodává s úsměvem. Postupem času zhubnul téměř šedesát kilo a stále na sobě pracuje. „Chodím pravidelně cvičit a opravdu to tvrdě dodržuji,“ zdůrazňuje.

Kariéra rappera

Zpočátku Raego pořádal své vlastní koncerty. Nechtěl totiž vystupoval v ranních hodinách na akcích jiných zpěváků. Zval známější kapely a vystupoval jako předskokan. Tím pomalu získával malé publikum. „Jednou mi na koncert přišlo jen 16 lidí, to byl pro mě signál, že musím něco změnit,“ vzpomíná a dodává, že jeho cesta byla opravdu trnitá.

Ladislav na sobě léta pracoval a věděl, že chce jít za svým snem, stát se rapperem. Hudba je pro něj nejen prací, ale i koníčkem. I to je podle něj důvod, proč si letos došel pro své první ocenění v České anketě.

Rapper získal bronzového slavíka v kategorii hip hop a rap. Výhru vnímá jako jeden z největších úspěchů své kariéry. „V loňských letech jsem si přál získat Slavíka za skokana roku, a to se mi nepovedlo. Letos, když jsem stál na pódiu s bronzovým slavíkem, vůbec jsem nechápal. Jsem za to nesmírně vděčný,“ dodává.

Interpret nedávno vydal duet společně s Lucií Vondráčkovou nebo Natálií Grossovou. „Chci stále tvrdě pracovat a nepřestávat. Tomu i odpovídá mé motto.

Věř, běž a dokážeš.“ - motto rappera Raega

Sledujte pořad Úspěšní

Poznejte ženy a muže různých profesí, kteří mají jedno společné – silný životní příběh, nezdolnou vůli a touhu uspět. Mnozí z nás se s nimi ztotožňují a prožívají podobně těžké životní situace. Teď se můžeme inspirovat od těch, kteří to nevzdali a dosáhli svého. Všechny díly pořadu najdete ZDE.

Tagy: