V zoufalství vyskakovali z desetipatrových budov. Při požáru kasina v Kambodži zemřelo 19 lidí

V kambodžském městě Poipet došlo k mohutnému požáru jednoho z tamních kasin a hotelů, který si vyžádal 19 mrtvých a 50 zraněných. Další lidé jsou stále pohřešováni, bilance obětí tak zřejmě dále poroste, až se hasiči a záchranáři dostanou do zatím nepřístupných částí budov. Řada zraněných je navíc ve velmi vážném až kritickém stavu, informovala agentura AP s odvoláním na kambodžskou policii.

„V této fázi máme potvrzených 19 mrtvých. Celkový počet obětí se může ještě zvyšovat,“ řekl AFP Sek Sokhomm, ředitel informační služby kambodžské provincie Banteaymeanchey.

Požár, který v podniku Grand Diamond City vypukl po půlnoci místního času, se hasičům podařilo uhasit až ve čtvrtek ve dvě hodiny odpoledne. „Požár je mohutný a vypukl v kasinu, kam je pro naše vodní děla těžké se dostat. Proto trvalo jeho hašení tak dlouhou dobu,“ vysvětlil agentuře AP jeden z hasičů.

Příčiny požáru zatím nejsou známy. Na místě podle úřadů zasahovaly posádky jedenácti hasičských vozů a 360 záchranářů, pomáhají také hasiči ze sousedního Thajska. Podle kambodžské policie pracuje v kasinu přibližně 400 lidí a podle místních médií se v době vypuknutí požáru v budově nacházeli také cizinci. V komplexu zůstalo uvězněno na 50 Thajců, personálu i hostů, informovala thajská televizní stanice PBS.

Snímky zveřejněné na sociálních sítích ukazují obrovský komplex zachvácený plameny. Na videích je vidět, jak lidé zřejmě skáčou z oken a střech více než desetipodlažních budov poté, co je oheň uvěznil uvnitř.

„Nyní se snažíme dostat ven z budovy mrtvá těla. Nemyslíme si, že uvnitř někdo přežil, protože je tam hodně hustý kouř. I záchranáři musí mít odpovídající vybavení, jinak by uvnitř nemohli vůbec dýchat,“ vylíčil jeden z členů záchranného týmu.

Tagy: