reklama

Lucie Zárubová: Jediná lékařka v Česku, která dokáže odstranit nádor v prsu a zároveň udělat prsa nová

Lucie Zárubová je uznávanou specialistkou onkochirurgie prsu světové úrovně a přednáší na mezinárodních a českých kongresech. Díky své dvacetileté praxi navíc propaguje tzv. okamžitou rekonstrukci. A právě Lucie je hostem našeho pořadu Úspěšní.

reklama

Lékařka Lucie Zárubová se zabývá léčbou karcinomu prsu. Jako jediná v České republice dokáže během jedné operace odoperovat jak nádor prsu, tak prsa i vymodelovat. Pacientky tedy nikdy nezažijí období bez ňader.

„Karcinom prsu je nejčastější nádor u žen. V průběhu života jím onemocní každá desátá žena. Když si odstranění prsu udělám sama, jakožto chirurg, zároveň počítám s tím, že ho budu muset rekonstruovat. Tento výkon je pro mě technicky méně náročný, než když se musím setkávat s tím, že někdo prs odstranil. A já ho musím kompletně rekonstruovat," říká Lucie. Dle jejích slov je právě okamžitá rekonstrukce ta nejlepší možnost, jak ženám v co nejkratší době vrátit stejnou kvalitu života, kterou měly před onemocněním...

Příběh pacientky

Pacientka doktorky, Kateřina Princová, se dozvěděla o karcinomu prsu před dvěma lety. „První jsem nastoupila na léčbu chemoterapií a velmi rychle jsem se dozvěděla přes kamaráda o Lucii Zárubový. Podstoupila jsem operaci obou prsů s celkovou rekonstrukcí. Což není tak moc obvyklé v ČR, to jsem se ale dozvěděla až v průběhu procesu. Nezažila jsem období bez prsou a jsem za to ráda. Lucii Zárubová jsem hodně vděčná," svěřila se Kateřina, která teď žije plnohodnotný život bez jakéhokoli omezení.

"Kvalita života znamená, že manžel, partner se na vás nedívá skrz prsty. A nejen to. I všechny pro nás běžné činnosti, jako jít si venku v horku po ulici v tričku. To ženy bez prsu nemají. Opravdu lpíme na tom, abychom jim dávali zpět tu kvalitu života. Tedy, aby mohly byť s náhradou, žít stejně kvalitní život jako zdravé ženy," říká MUDr. Lucie Zárubová.

Sledujte pořad Úspěšní!..

Zdolávání nekonečných překážek, mnoho prožitých zklamání a přesvědčování od ostatních, že to nedokážou. I tak vypadá cesta k úspěchu. I tak vypadá život hrdinů v příbězích pořadu Úspěšní!

Poznejte ženy a muže různých profesí, kteří mají jedno společné – silný životní příběh, nezdolnou vůli a touhu uspět. Mnoho z nás se s nimi ztotožňuje a prožívá podobně těžké životní situace. Teď se můžeme inspirovat od těch, kteří to nevzdali a dosáhli svého. Všechny díly pořadu najdete ZDE.

Děkujeme módní návrhářka Hermina Khalaf Pogosyan za výpůjčku oblečení pro moderátorku pořadu Úspěšní.

Tagy:
rakovina příběh rakovina prsu pořady Navzdory osudu Úspěšní Lucie Zárubová onkochirurgie

Hlavní zprávy

Omikronová vlna v Česku nabírá na síle. Co odborníci čekají od příštích týdnů?
Koronavirus

Omikronová vlna v Česku nabírá na síle. Co odborníci čekají od příštích týdnů?

V neděli v Česku převládne varianta omikron, varoval již koncem uplynulého týdne ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09), zda je tomu tak, ukážou data z následujících dnů. Jedno je však jisté, omikronová vlna už v České republice nabírá na síle, což dokazují počty nově nakažených z posledních dní. Co tedy od nadcházející vlny očekávají čeští odborníci?

Sledujte ŽIVĚ přílet Djokoviče do Srbska: Jakého se mu dostane přivítání?
Tenis

Sledujte ŽIVĚ přílet Djokoviče do Srbska: Jakého se mu dostane přivítání?

Začalo Australian Open a mužská světová jednička Novak Djokovič u toho není. Tenista prohrál dlouhé tahanice o vízum a musel nehostinné Melbourne opustit. Krátce po finálním verdiktu soudu nasedl v neděli do letadla a o zhruba 24 hodin později má přistát v rodném Bělehradě. Na CNN Prima NEWS můžete sledovat, jak byl 20násobný grandslamový šampion na domácí půdě přivítán.

Hlasování mezi polévkou a rizotem či čtení pejska a kočičky. Co padlo v nedělní Partii

Hlasování o důvěře vlády mezi polévkou a rizotem či ministři, kteří si nemohli ani odskočit na toaletu. Jaké nejlepší hlášky zazněly v nedělní Partii Terezie Tománkové? V první části debaty se střetl ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) s předsedou ČSSD Michalem Šmardou. Ve druhé části zase diskutovali místopředsedkyně Sněmovny Věra Kovářová (STAN), bývalý předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO), předseda poslaneckého klubu SPD Radim Fiala a předseda poslaneckého klubu TOP 09 Jan Jakob. A kritikou či ostrými slovy nešetřili.

Blažkův náměstek Daňhel zpracovával účetnictví firmě zapojené do daňových podvodů

Radomír Daňhel, politický náměstek ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS), zpracovával účetnictví firmě, která byla zapojená do stamilionových daňových podvodů. Podnikatelé Hussein Rekhem a Saman El-Talabani za ně loni dostali několikaleté tresty. Daňhel v kauze figuroval jen jako svědek. O podvodech podle svého vyjádření nevěděl. Podle odborníků si ale podezřelého jednání svých klientů všimnout musel. Uvedly to Hospodářské noviny (HN) a server Aktuálně.cz.

Z vyhnanství do kraje, kde je milován. Srbové natěšeně očekávají přílet Djokoviče

Na začátek roku 2022 rozhodně nebude Novak Djokovič vzpomínat v dobrém. Mise Australian Open se u neočkovaného tenisty zvrtla dávno před startem turnaje. Bylo mu sebráno vízum a u Australanů se stal od příletu veřejným nepřítelem. To u Srbů se status miláčka národa vzhledem ke strastem, které v posledních dnech prožil, ještě posílil. A deportované světové jedničce chtějí přichystat co nejlepší návrat do vlasti.

Občas dobrý sluha, většinou ale zlý pán. Kdo je a odkud se bere démon zvaný inflace

Inflace v Česku je nejvyšší od roku 2008. Inflace znehodnocuje úspory a snižuje kupní sílu mezd. Rozumně vysoká inflace je pro ekonomiku zdravá. Inflace je přijatelnější než deflace, ale zase se nesmí vymknout kontrole. O inflaci koluje celá řada omylů, polopravd a mýtů, a tak je třeba uvést různá tvrzení na pravou míru. Co je její příčinou, kdy vadí a kdy naopak může prospívat?

reklama

Domácí zpravodajství

Ministr Baxa položil funkci primátora Plzně. Nástupcem je dosavadní náměstek Šindelář

Novým primátorem Plzně se v pondělí stal jednačtyřicetiletý dosavadní technický náměstek Pavel Šindelář (ODS). Primátora volili zastupitelé poté, co předtím na funkci rezignoval dosavadní primátor, ministr kultury Martin Baxa (ODS). Podle koaliční dohody post v čele čtvrtého největšího města v Česku připadá ODS. Šindelář byl jediným navrženým kandidátem. V tajné volbě dostal 33 z 37 hlasů.

Vondráček: Farský nám zavařil. Jeho odlet odneseme všichni, dopadne na Sněmovnu

Poslanec Jan Farský (STAN) nám svým odletem do USA zavařil, dopadne to na nás všechny a odnese to i Sněmovna, varoval v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS bývalý šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Farský do USA odletěl na půlroční stáž, přesto zůstal poslancem. Podle šéfa klubu SPD Radima Fialy je to faul na voliče. Farský ale slíbil, že z USA bude svou práci vykonávat a do Česka bude létat na důležitá hlasování.

reklama