reklama

Lucie Zárubová: Jediná lékařka v Česku, která dokáže odstranit nádor v prsu a zároveň udělat prsa nová

Lucie Zárubová je uznávanou specialistkou onkochirurgie prsu světové úrovně a přednáší na mezinárodních a českých kongresech. Díky své dvacetileté praxi navíc propaguje tzv. okamžitou rekonstrukci. A právě Lucie je hostem našeho pořadu Úspěšní.

reklama

Lékařka Lucie Zárubová se zabývá léčbou karcinomu prsu. Jako jediná v České republice dokáže během jedné operace odoperovat jak nádor prsu, tak prsa i vymodelovat. Pacientky tedy nikdy nezažijí období bez ňader.

„Karcinom prsu je nejčastější nádor u žen. V průběhu života jím onemocní každá desátá žena. Když si odstranění prsu udělám sama, jakožto chirurg, zároveň počítám s tím, že ho budu muset rekonstruovat. Tento výkon je pro mě technicky méně náročný, než když se musím setkávat s tím, že někdo prs odstranil. A já ho musím kompletně rekonstruovat," říká Lucie. Dle jejích slov je právě okamžitá rekonstrukce ta nejlepší možnost, jak ženám v co nejkratší době vrátit stejnou kvalitu života, kterou měly před onemocněním...

Příběh pacientky

Pacientka doktorky, Kateřina Princová, se dozvěděla o karcinomu prsu před dvěma lety. „První jsem nastoupila na léčbu chemoterapií a velmi rychle jsem se dozvěděla přes kamaráda o Lucii Zárubový. Podstoupila jsem operaci obou prsů s celkovou rekonstrukcí. Což není tak moc obvyklé v ČR, to jsem se ale dozvěděla až v průběhu procesu. Nezažila jsem období bez prsou a jsem za to ráda. Lucii Zárubová jsem hodně vděčná," svěřila se Kateřina, která teď žije plnohodnotný život bez jakéhokoli omezení.

"Kvalita života znamená, že manžel, partner se na vás nedívá skrz prsty. A nejen to. I všechny pro nás běžné činnosti, jako jít si venku v horku po ulici v tričku. To ženy bez prsu nemají. Opravdu lpíme na tom, abychom jim dávali zpět tu kvalitu života. Tedy, aby mohly byť s náhradou, žít stejně kvalitní život jako zdravé ženy," říká MUDr. Lucie Zárubová.

Sledujte pořad Úspěšní!..

Zdolávání nekonečných překážek, mnoho prožitých zklamání a přesvědčování od ostatních, že to nedokážou. I tak vypadá cesta k úspěchu. I tak vypadá život hrdinů v příbězích pořadu Úspěšní!Poznejte ženy a muže různých profesí, kteří mají jedno společné – silný životní příběh, nezdolnou vůli a touhu uspět. Mnoho z nás se s nimi ztotožňuje a prožívá podobně těžké životní situace. Teď se můžeme inspirovat od těch, kteří to nevzdali a dosáhli svého. Všechny díly pořadu najdete ZDE.

Děkujeme módní návrhářka Hermina Khalaf Pogosyan za výpůjčku oblečení pro moderátorku pořadu Úspěšní.

Tagy:
rakovina příběh rakovina prsu pořady Navzdory osudu Úspěšní Lucie Zárubová onkochirurgie
Podivná zranění a zmizelé doklady. Smrt aktivisty Šyšova policie vyšetřuje jako vraždu
Zahraničí

Podivná zranění a zmizelé doklady. Smrt aktivisty Šyšova policie vyšetřuje jako vraždu

Šéfa ukrajinské organizace, která pomáhá uprchlým Bělorusům, našli oběšeného v Kyjevském parku. Vital Šyšov se ztratil v neděli při ranním běhu. Podle ukrajinské policie mu někdo ukradl mobil a doklady. Detektivové tak začali případ vyšetřovat jako úkladnou vraždu, která měla být maskovaná sebevraždou. Za jeho smrtí podle nevládních organizací může stát režim v Bělorusku.

Jsme ve válce, tvrdí Litva. Běloruská „cestovka“ sváží do země tisíce uprchlíků

Nová migrační krize na hranici Evropské unie. Bělorusko pod taktovkou diktátora Lukašenka stupňuje prostřednictvím migrantů z Iráku tlak na sousední Litvu. Ta už letos zadržela téměř čtyři tisíce běženců. To je asi padesátkrát více než loni. Minsk mezitím nadále posiluje letecké spojení s Irákem a litevští politici otevřeně mluví o hybridní válce.

Nové seriály i programové schéma. Prima odstartovala Hvězdnou sezónu ve velkém stylu

Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala opravdu hvězdný program. Novinkou mezi seriály je 1. MISE, která představí výcvik dvanácti mladých lékařů určených pro nasazení do prestižního mezinárodního oddílu. Další nový počin je komediální krimiseriál Dvojka na zabití, neméně atraktivní bude i vesnická romance Hvězdy nad hlavou. Sezónu zahájila ve velkém stylu speciální tiskovou konferencí.

Odložené výlety i samotka pro nakažené. Školy dostaly doporučení na nový školní rok

Celý uplynulý školní rok byl zcela odlišný od těch, na které jsou žáci zvyklí. Pandemie koronaviru způsobila studentům všech úrovní vleklé těžkosti. Řada z nich si dlouhé měsíce musela vystačit s domácí výukou. A když už se dostali do lavic, tak za velmi přísných podmínek jako je nepřetržité nošení roušek a respirátorů či povinnost nechat se testovat. Stejně tak trpěli i učitelé. Jak bude vypadat nadcházející školní rok?

Znepokojivý průzkum: Očkovaní senioři mají po půl roce jen minimum protilátek

Po půl roce od očkování proti koronaviru má podle předběžných výsledků výzkumu až 60 procent seniorů výrazně nižší nebo žádné množství protilátek. V tiskové zprávě to uvedla společnost Podané ruce, která analýzu provedla na více než 620 lidech. Podle ní bude v brzké době potřeba přeočkování třetí dávkou zranitelných skupin a také bude nutné navýšit kapacity preventivního testování pracovníků i klientů v sociálních službách.

Sparta podlehla Monaku 0:2. Zápas byl přerušen kvůli rasistickým urážkám z publika

Historicky první pohárové utkání pražské Sparty proti AS Monako skončilo porážkou. Knížecký klub v úvodním utkání 3. předkola Ligy mistrů vyhrál na hřišti Sparty 2:0. V prvním poločase skóroval Aurélien Tchouaméni (37). Domácí ultras si následně neodpustili rasistické urážky na účet záložníka tmavé pleti. Na hřiště létaly i kelímky s pivem a zápas byl na několik minut přerušen. 14 minut po začátku druhého poločasu pak vedení Monaka navýšil Kevin Volland. Odveta v Monaku je na programu příští úterý.

Zatuchlý rybník s operátory. Češi mají druhý nejdražší mobilní internet v Evropě

Příčka, která Čechy nepotěší. Podle průzkumu nezávislého britského portálu, který sleduje ceny internetu v mobilu ve světě, mají Češi druhá nejdražší data v Evropě. Podle českých ekonomů v Tuzemsku chybí konkurenční prostředí a ceny nahoře drží velcí operátoři. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) naopak tvrdí, že operátoři zlevňují a že průzkumy nepočítají s neomezenými balíčky.

reklama

Domácí zpravodajství

Do Sněmovny kandiduje 22 stran a hnutí. Největší výběr bude v Praze a na jižní Moravě

K letošním volbám do Sněmovny předložilo kandidátní listiny 22 volebních seskupení. Je jich zhruba o třetinu méně než při minulých volbách před čtyřmi roky. Tehdy dodalo kandidátky 31 stran a hnutí. Vyplývá to z informací od krajských úřadů a pražského magistrátu. Lhůta pro nominace skončila v úterý v 16:00. Podobně jako v minulých letech ne všechna seskupení přihlásila své adepty na poslance ve všech krajích.

reklama