Marketingový expert o Putinovi: Osamělec napíchaný botoxem, na rukou má dětskou krev

Vystoupení ruského prezidenta Vladimira Putina na stadionu v Lužnikách před téměř 100 tisíci Rusy skončilo aplausem. Podle odborníka na politický marketing Oty Klempíře je pro Rusy šéf Kremlu vynikající. „Je jako bohatýr, který je zachránil. Pro nás tam ale stál osamělec, který je napíchaný botoxem. Víme, že má na rukou krev dětí, civilistů a nevinných,“ prohlásil v pořadu 360° v reakci na Putinův projev při oslavách připojení Krymu k Rusku. Psychiatrička Džamila Stehlíková s ním souhlasila.

Putin v pátek pronesl projev před téměř 100 tisíci Rusy. Ačkoliv televize Rossija 24 jeho přednes přerušila, údajně kvůli technickým potížím, ze záznamu divákům nabídla i závěrečné ovace. Podle Klempíře je pro Rusy šéf Kremlu vynikající. „Je jako bohatýr, který je zachránil. Pro nás tam stál osamělec, který je napíchaný botoxem. Víme, že na rukou má dětskou krev, stejně jako krev civilistů a nevinných,“ zhodnotil.

Dodal, že s Ruskem se nyní přátelí pouze Čína, a to navíc velmi opatrně. „Připomíná mi to paralelu za Saddáma Husajna, který vlastní lidi poslal do války s Íránem. Jako Putin posílá své kluky do války s Ukrajinou. Vraždí bratrský národ, jako Husajn vraždil Kurdy,“ pokračoval. Pro Rusy je ale Putin neocenitelnou ikonou. „Jinou ani nemají. Lavrov je tygr s lidskou tváří, umí vyjednávat, ale Putin je ten, kdo se nezastaví, jde za vítězstvím a velkoruským snem, který mu lidé věří,“ podotkl.

Stehlíkové projev Putina připomněl norimberský stadion „říznutý SSSR“. „Putin žije v psychóze, bludu, že Západ útočí na Rusko. Je v tak psychotickém stavu, že to je nakažlivé. Jenže zároveň jsou všichni spoluviníci, každý Rus za ty zločiny může. Když spolu jedou v krvavé vlně, tak se z toho nevyvlíknou,“ zdůraznila.

Klempíř následně vysvětlil, proč kromě vlasteneckých písní v Lužnikách zněla i upravená verze písně Born in the USA od Bruce Springsteena. „Je to lehké, Springsteen má přezdívku boss, a ten je vždy jen jeden. Je víc než lídr, boss poroučí. Vybrali si píseň, která je hrdá a emocionální. Někde jste se narodil a to vám nikdo nevezme, hrdě to ponesete až do smrti,“ dodal marketingový expert.

Tagy:

Hlavní zprávy

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
23:35

Na Rudém náměstí proběhly obří oslavy anexe čtyř ukrajinských území

23:09

Na Donbasu do týdne zavlají další ukrajinské vlajky, řekl Zelenskyj

22:37

V Lymanu, kde dnes zavlála ukrajinská vlajka, se ještě bojuje, ale už tam nejsou ani stopy po pseudoreferendu uspořádaném Ruskem, řekl Zelenskyj.

21:39

Lyman definitivně dobytý, vojáci vyvěsily vlajky na tamní radnici

Živě
ON-LINE: Z letiště na Krymu se ozval výbuch. Podle proruské správy vzplálo letadlo

Ruský prezident Vladimir Putin podepsal smlouvy o připojení čtyř ukrajinských regionů k Ruské federaci. Kyjev a Západ anexi odmítají. Na frontě hlásí vojáci obránců další úspěch, na jihu prý zničili ruský plamenometný systém, tři tanky, vrtulník a další techniku. Na letišti Belbek na Ruskem obsazeném poloostrově Krym se v sobotu večer ozval výbuch, uvedla agentura Unian, údajně tam vzplálo letadlo.

Sledujte Partii s Kupkou a Havlíčkem: Jak výsledky voleb ovlivnila energetická krize?

Česko po volbách. Kdo s kým a proč? V nedělní Partii Terezie Tománkové budou diskutovat ministr dopravy a místopředseda ODS Martin Kupka a místopředseda Sněmovny za hnutí ANO Karel Havlíček. Ve druhé části přijde na řadu velká politická diskuse, jejími aktéry budou: místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková, senátor Zdeněk Hraba a poslanci Aleš Juchelka z ANO a Radim Fiala z SPD.

Babiš: Druhé kolo voleb jsme prohráli. Vystrčil ale lhal a na kampaň v Jihlavě pršelo

Druhé kolo senátních voleb jsme prohráli, není to úspěch ANO, řekl v sobotu na tiskové konferenci šéf hnutí Andrej Babiš. Zároveň přiznal, že čekal lepší výsledek. Z ANO se totiž do horní komory Parlamentu nakonec dostali jen tři kandidáti. Neúspěch omlouval částečně tím, že když dělal kampaň s Janou Nagyovou (ANO) v Jihlavě, tak „strašně pršelo“. Současný předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) navíc podle Babiše „celou dobu lhal“.

Indie a Čína opouštějí Vladimira Putina. Chtějí, aby ukončil válku na Ukrajině

Indie a Čína zvýšily tlak na Vladimira Putina, aby ukončil válku na Ukrajině. Obávají se totiž přelití konfliktu do dalších zemí. Čínský ministr zahraničí Wang I na Valném shromáždění Organizace spojených národů (OSN) vyzval k mírovému řešení konfliktu. Indický premiér Naréndra Módí na šéfa Kremlu již dříve naléhal, aby vojska z Ukrajiny stáhl a válku tak ukončil.

Domácí zpravodajství

GLOSA: Smrkáte? Jasně, přistupte v metru ještě blíž aneb Covid nás vyškolil pořád málo

Smrkáte a prskáte? Jasně, přistupte, budeme smrkat a prskat spolu. I takhle vypadá cesta pražskou MHD na startu chřipkové a covidové sezóny. Metro plné sobeckých cestujících bez respirátorů, kteří zjevně čekají, až bude vybrán nový primátor. Zdá se totiž, že mnozí Češi asi nejsou schopni sami bez nařízení politiků vyhodnotit, zda je v jejich zájmu ochranu nosu a úst nosit.

Převaděč u Břeclavi ujížděl policii. Vůz s migranty naboural, zraněno je 21 lidí včetně dětí

Aktualizováno

Převaděč s dodávkou, v níž převážel 29 migrantů ze Sýrie, v sobotu ráno havaroval na kraji Břeclavi poté, co se snažil ujet policejní hlídce. Dodávka narazila do zaparkovaných aut a do domu, zranilo se 21 lidí, z toho šest těžce a 15 středně těžce a lehce. Bylo mezi nimi i pět děti. Uvedla to mluvčí záchranářů Michaela Bothová.