Navrátilová už měla plán, co stihnout před smrtí. Teď oznámila, že překonala rakovinu

Tenisová legenda Martina Navrátilová oznámila úspěšné vyléčení rakoviny prsu a hrtanu. V rozhovoru s britským novinářem Piersem Morganem promluvila i o svých někdejších obavách, že se nedožije Vánoc. Dokonce již měla napsaný seznam věcí, které chce stihnout před smrtí.

Šestašedesátiletá pražská rodačka, která přijala americké občanství, uvedla, že překonala rakovinu prsu a hrtanu a je jen pár týdnů před úplným ukončením léčby. Boj s nemocí označila za „to nejtěžší v jejím životě“. Z rozhovoru citoval britský web Daily Mail.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: České deblistky ovládly Indian Wells. Krejčíková a Siniaková zkompletovaly sbírku velkých titulů

Navrátilová se svou manželkou Julií Lemigovou kvůli diagnóze odložila plány na adopci dítěte, a dokonce sepsala seznam věcí, které chce stihnout před smrtí. „Možná to bude znít hodně povrchně, ale říkala jsem si: ‚Které nadupané auto chci řídit, když budu žít už jen tak rok?‘“

Během léčby se prý dojala k slzám, když jí sestry při pobytu v nemocnici pouštěly píseň I'm Still Standing od Eltona Johna, kterou jí zpěvák věnoval na koncertě v Paříži během French Open v 80. letech.

Během více než čtyřicetileté kariéry získala tenistka 59 grandslamových titulů, z toho 31 v ženské čtyřhře a 10 ve smíšené čtyřhře. Naposledy vyhrála v roce 2006 na US Open, tehdy ovládla smíšenou čtyřhru s Bobem Bryanem pouhý měsíc před padesátými narozeninami.

Tagy: