reklama

Máte dva měsíce života, řekli lékaři matce dvou dětí. Boj s rakovinou přesto nevzdává

Británie žije smutným příběhem 28leté matky dvou malých dětí. Lauren Oliveové lékaři diagnostikovali rakovinu v pokročilém stadiu. Její poslední šancí na záchranu života je alternativní léčba v Mexiku. I když samoživitelka nastřádala potřebnou částku, nikam nepoletí. Doktoři jí totiž cestu letadlem kvůli riziku krevních sraženin nedoporučili.

reklama

Život se Oliveové začal hroutit na začátku roku 2019, když si na prsu nahmatala bulku o velikosti hrášku. Lékaři tehdy problém chybně připsali angíně, kterou neustále trpěla. Následnou únavu žena vyhodnotila jako důsledek stresu z rozvodu a péče o dvě děti. Jenže potíží začalo přibývat. U Oliveové propuklo vitiligo (neinfekční kožní porucha, kdy se na kůži nemocného začnou objevovat světlé skvrny nepravidelných tvarů, pozn. red.). A pak přišel šok.

V listopadu 2019, kdy už měla bulka na prsu čtyři centimetry, prokázalo vyšetření pokročilé stadium rakoviny. Ortel lékařů byl krutý: Matce dvou dětí zbývají měsíce života. Letos v červnu pak přišla další zdrcující zpráva. Nevyléčitelná forma rakoviny se rychle rozšířila i do jejích kostí a napadla také játra, pánev a míchu. Lékaři Oliveové sdělili, aby své děti připravila na to, že jí zbývají poslední dva měsíce života.

Rodina i přátelé se ale odmítli s tímto osudem smířit a dokázali dát dohromady 50 tisíc liber (1,5 milionu korun) na léčbu alternativní terapií, která by ženě teoreticky mohla zachránit život. Problém ale je, že onkologická klinika, která léčbu nabízí, se nachází v Mexiku a britští lékaři Oliveové nedoporučili letět, protože cestu letadlem by v tomto zdravotním stavu nemusela přežít.

„Udělám vše, abych dostala další šanci. Musím tu být pro své děti. Teď mi řekli, že nemůžu letět kvůli riziku krevních sraženin,“ řekla zoufalá matka 7leté Penny a 4letého Arthura pro Daily Mail. „Jsem úplně zničená. Ta neuvěřitelná podpora a finanční dary od cizích lidí, abych měla peníze na léčbu, která nakonec nebude. Ale to rozhodně nemohu přijmout,“ pokračovala.

Naděje pomalu zhasíná

Jedinou nadějí Lauren tak je najít alternativní léčbu někde blíže. „Prosím všechny, kteří to čtou a vědí o nějakém takovém místě, kontaktujte mě. Dochází mi čas a nechci svým dětem říct, že už tu s nimi maminka nebude. Cítím, že umírám, ale musím přežít pro své děti. Jsem zoufalá, zachraňte mi prosím život.“

Šance, že Lauren Oliveová najde místo, kde by se mohla vyléčit, je ale malá. Britské úřady už dříve oznámily, že veškeré možnosti léčby dostupné v ostrovní zemi už byly vyčerpány. Alternativní léčbu, kterou nabízí onkologická klinika v mexické Tijuaně, totiž britský zdravotnický systém neumožňuje.

Tagy:
Předsedkyně Trikolóry o oponentech: Skopečka z ODS si vážím, Foldyna mě baví
360°

Předsedkyně Trikolóry o oponentech: Skopečka z ODS si vážím, Foldyna mě baví

Zuzana Majerová Zahradníková věří, že krize v hnutí Trikolóra už byla zažehnána, ve volbách by jí udělal radost dvouciferný výsledek. V úctě má některé konkurenční poslance, třebaže jsou názorově jinde. Dobré vztahy má například s Janem Skopečkem z ODS, po lidské rovině jí nevadí Pirát Ondřej Polanský a humorem ji baví Jaroslav Foldyna z SPD, řekla ve speciálu 360° Pavlíny Wolfové.

Babiš mladší se Kalouskovi omluvil za otcovy urážky. Půjdou spolu na pivo
Politika

Babiš mladší se Kalouskovi omluvil za otcovy urážky. Půjdou spolu na pivo

Protože se bývalý poslanec Miroslav Kalousek (TOP 09) omluvy od premiéra Andreje Babiše (ANO) nedomohl ani soudní cestou, rozhodl se vzít pokoru do svých rukou Babišův syn. Ten už někdejšímu ministrovi financí omluvu za „ožralu“, „zloděje zlodějského“ a další hanlivé výroky, které padly z úst jeho otce, napsal. Zároveň junior pozval Kalouska na pivo. Expředseda TOP 09 na nápad kývl.

Synové, manžel, táta, kocouři a psi. Jsem obklopena samci, říká šéfka Trikolóry

Zuzana Majerová Zahradníková neměla jednoduchý nástup do čela hnutí Trikolóra. Nevadilo jí být ve stínu Václava Klause mladšího, když se ale dostala do vedení hnutí, ne všichni se s ní dokázali ztotožnit a musela ustát okopávání kotníků. I v soukromí je obklopena muži – doma má manžela, otce, syny, dva psy a čtyři kocoury, řekla ve speciálním vysílání 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS.

Prymula: Protilátky by měly být brány v potaz. V létě za mě stačí klasické roušky

Vláda by měla brát v potaz hodnoty protilátek. Jejich vysoká hladina stačí k tomu, aby se lidé znovu nenakazili, důkazů je dostatek, myslí si exministr zdravotnictví a epidemiolog Roman Prymula. Stejně by ocenil, kdyby se v létě mohly vyměnit respirátory za klasické roušky, řekl v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS. Vláda kromě toho schválila placené volno pro očkované státní zaměstnance, podle opozičních politiků by se ale spíše měla zaměřit na fakt, že očkování u praktiků je pomalé.

reklama

Domácí zpravodajství

Manžel šéfky Trikolóry: Jsem vášnivý cyklista, Zuzka má ale moc dioptrií. Skončila i v díře

Jan Majer má pro svou ženu a předsedkyni Trikolóry hlavně slova chvály. Zuzana Majerová Zahradníková se podle něj umí obětovat i pro jeho koníčky – sám je vášnivý cyklista a spolu jezdili na kole. Protože má ale jeho manželka hodně dioptrií, jednou skončila i v díře. O svém muži mluví pochvalně i poslankyně. Ta se těší, až se po volbách sbalí a pojedou si vyčistit hlavu do hor, řekla šéfka hnutí ve speciálu pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

Volby by v červenci vyhrálo hnutí ANO. Koalice Spolu těsně předstihla Piráty a STAN

Volby do Poslanecké sněmovny by nyní vyhrálo hnutí ANO s 23,5 procenta hlasů. Koalice Spolu tvořená ODS, TOP 09 a KDU-ČSL by skončila na druhém místě s 21,5 procenta hlasů a o půl procenta by předstihla koalici Pirátů se STAN. Vyplývá to z červencového volebního modelu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Rozdíl mezi těmito třemi uskupeními ale podle CVVM není statisticky významný a nelze s naprostou jistotou říci, které z nich mělo v době měření největší podporu. Volby se uskuteční 8. a 9. října.

reklama