Smrtelná nehoda 18letého motorkáře ve Zvánovicích: Přehlédl řetěz natažený přes cestu

Teprve osmnáctiletý motorkář zemřel poté, co si ve středočeských Zvánovicích nevšiml řetězu nataženého přes cestu. Policisté teď zjišťují, jestli šlo o nehodu, nebo je viníkem ten, kdo na silnici řetěz umístil.

Policisté ve středočeských Zvánovicích od středy vyšetřují tragickou nehodu. Teprve osmnáctiletý motorkář jel po silnici, která se následně mění v lesní cestu. Nevšiml si ale, že je přes ni natažený řetěz, a v plné rychlosti naboural. „Osmnáctiletého těžce zraněného muže nejprve resuscitovali lidé na místě. Na jejich úsilí poté navázaly naše posádky. Bohužel muž utrpěl zranění natolik závažná, že jim na místě podlehl,“ uvedla mluvčí ZZS Středočeského kraje Monika Nováková.

Případem se nyní zabývá policie. „Kriminalisté u zemřelého nařídili soudní pitvu. Budou prověřovat i to, zda zábrana byla na místě oprávněně a kdo ji tam umístil,“ sdělila mluvčí Policie ČR Středočeského kraje Michaela Richterová.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Chvíle hrůzy Dominiky za volantem. Její auto náhle vzplálo, uvnitř seděl roční syn

Podle advokáta Jana Černého je ale viník nehody jasný. „Tímto skutkem byl rozhodně spáchán trestný čin. Nemyslím si, že někdo chtěl někoho úmyslně zabít, proto se kloním k tomu, že to byl některý z nedbalostních trestných činů,“ popsal Černý. Dodal, že v případu vidí skutkovou podstatu trestného činu usmrcení z nedbalosti a obecného ohrožení z nedbalosti. „Pachateli hrozí až tři roky odnětí svobody,“ dodal advokát.

Cesta podle katastru patří obci. Na uvedené telefonní kontakty ale nikdo nereaguje. Podle místních ale řetěz nebyl na cestě poprvé. „Kolikrát, když jedu domů autem, tak řetěz také nevidím. Vím, že tam chvíli byla odrazová vesta, ale ta už tam není,“ popsal jeden z místních obyvatel.

Kousek od místa nehody vzniklo improvizované pietní místo, na které kamarádi zemřelého nosí květiny a zapalují svíčky.

Tagy:
nehoda silnice motorkář Středočeský kraj úmrtí trestný čin krimi řetěz Policie České republiky Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje