Na Česko se znovu žene silný vítr, ČHMÚ upravil výstrahu. Podívejte se, kde bude nejhůř

V úterý pozdě odpoledne až do půlnoci má v Česku znovu silně foukat, v nárazech až rychlostí kolem 70 kilometrů v hodině. Výstraha meteorologů platí pro celou Českou republiku s výjimkou Moravskoslezského kraje a východu Moravy. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Varování před větrem v noci na úterý prodloužil do 07:00.

„Výstrahu před silným větrem pro sever a severovýchod území prodlužujeme až do úterního rána. Zároveň vyhlašujeme výstrahu před silným větrem pro úterní večer a první polovinu noci na středu pro Čechy a západ Moravy a Slezska,“ uvedli meteorologové. Vítr by se měl v úterý utišit mezi 07:00 a 16:00.

ČTĚTE TAKÉ: Popadané stromy v kolejích a nehody kamionů. Prudký vítr a sníh ochromily dopravu v Česku

Pozn.: Rozklikněte na radaru v pravém horním rohu kategorii Vítr.

Nyní platné varování před silným větrem se týká především Slezska a severu Moravy, konkrétně celého Moravskoslezského kraje a okresů Jeseník a Šumperk v Olomouckém kraji. V Čechách by mělo silně foukat na Frýdlantsku. Vítr s nárazy až kolem 65 kilometrů v hodině měl podle dosavadní výstrahy ustávat kolem 04:00, nové varování platí o tři hodiny déle.

„V úterý večer a v první polovině noci na středu vítr při přechodu studené fronty opět krátkodobě zesílí a bude doprovázen nárazy kolem 20 m/s (70 km/h),“ varovali meteorologové. Týká se to velké většiny Česka, výstraha neplatí v Moravskoslezském kraji, ve Zlínském s výjimkou Kroměřížska a na jihovýchodě Moravy v okolí Hodonína, Kyjova a Veselí nad Moravou.

Velmi větrná byla v Česku páteční noc a sobota. Hasiči v krajích museli vyjíždět k desítkám případů zlomených větví a popadaných stromů. Bez proudu byly kvůli poruchám na vedení tisíce odběratelů. Vítr provázený sněžením působil problémy i na železnici a na silnicích.