Víkend v Česku proprší, na horách se čeká sníh. Chladno má být i zkraje týdne

V sobotu bude zpočátku polojasno, postupně však oblačno až zataženo. Stejně jako po většinu týdne se očekávají přeháňky, na horách pak večer i sníh. Nejvyšší teploty se budou pohybovat mezi 10 až 14 °C. Chladnější počasí vydrží až do začátku příštího týdne.

Sobota se po většinu dne ponese v duchu oblačné až zatažené oblohy. V Čechách od severozápadu se pak na většině území připojí přeháňky, na horách večer i srážky smíšené – tedy déšť se sněhem. Podle meteorologů může napadnout ve výšce nad 1 100 metrů až pět centimetrů sněhu. Naopak na Moravě a ve Slezsku se srážky místy očekávají až později odpoledne a večer. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 10 až 14 °C.

V noci na neděli bude do Česka proudit studený a vlhký vzduch, a to od severozápadu až severu. To ovlivní i počasí v noci a přes den. Bude oblačno až zataženo, očekávají se místy přeháňky nebo občasný déšť. Na horách by se měly objevit srážky buď smíšené nebo čistě sněhové. K ránu by navíc mělo srážek přibývat. Teploty spadnou poměrně nízko, k 9 až 5 °C.

Během dne bude situace obdobná. Na většině území se v neděli očekávají přeháňky či občasný déšť. Na horách srážky smíšené nebo sněhové. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 9 až 13 °C, na jihu Moravy vystoupají až k 15 °C. Vát bude západní vítr o síle 4 až 9 m/s s nárazy kolem 15 m/s, k večeru by však měl částečně slábnout.

V následujícím týdnu bude počasí podobné jako o víkendu. V pondělí se očekává velká oblačnost, přeháňky nebo občasný déšť. Na horách opět spadne sníh. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 11 až 15 °C. Úterý bude totožné – na většině území se očekávají přeháňky, k večeru by však srážek mělo ubývat. Teploty se budou znovu pohybovat mezi 11 až 15 °C.

Tagy:

Hlavní zprávy

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
00:36

Při střelbě ve škole v ruském Iževsku zemřelo 17 lidí, z toho 11 dětí

00:12

V plynovodech Nord Stream 1 a Nord Stream 2 prudce klesl tlak

23:38

V ruské Rjazani se pokusil upálit muž. Křičel, že nechce bojovat na Ukrajině

23:05

USA nikdy neuznají výsledky falešných referend vedených okupačními silami Ruské federace na Ukrajině

Žádný trik, pouze zodpovědnost. Novinář přiblížil vítězství Meloniové i její vztah k Rusku

Stefano Magni je italský novinář, spisovatel a překladatel. Žije a pracuje v Miláně, píše především pro on-line deník La Nuova Bussola Quotidiana. Zahraniční média podle něj vítězku italských voleb Giorgii Meloniovou vykreslují jako extremistku jednoduše proto, že o ní nic nevědí a její existenci zaznamenaly až nedávno. I přes její problematickou minulost jí považuje za zodpovědnou političku.

Piráti a Spolu se zatím na koalici v Praze neshodli. Hřib vypočítal podmínky

Komunální volby v hlavním městě vyhrála koalice Spolu pro Prahu, získala 19 mandátů v zastupitelstvu, které má 65 členů. Druhé skončilo ANO se 14 mandáty. Třetí Piráti budou mít 13 zastupitelů. Mandát v Senátu získal v prvním kole ve volebním obvodu Praha 6 Jiří Růžička (TOP 09), na Bruntálsku Ladislav Václavec (za ANO) a na Orlickoústecku jmenovec premiéra Petr Fiala (za KDU-ČSL). Pražský městský soud mezitím bude pokračovat v projednávání kauzy dotačního podvodu u projektu kongresového areálu Čapí hnízdo.

Vláda schválila rozpočet na příští rok. Navržený schodek nově činí 295 miliard korun

Vláda premiéra Petra Fialy (ODS) schválila návrh státního rozpočtu na příští rok. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) ve finální podobě představil schodek 295 miliard. To je o téměř 30 miliard více, než byl původně plánovaný deficit. Důvodem jsou kompenzace spojené s vysokými cenami energií. Kabinet projednával také zvýšení důchodů. Průměrná starobní penze by se měla zvýšit o 825 korun.

Vědci otestují vesmírnou obranu Země. Kosmická loď se chystá na srážku s asteroidem

Kosmická loď americké vesmírné agentury se v pondělí srazí s planetkou o průměru 160 metrů. Plánovaná kolize má vesmírné těleso vychýlit z kurzu a otestovat tak nový systém planetární obrany. Experiment má prokázat, zda by vědci dokázali Zemi ochránit před možným nárazem asteroidu. Ten by totiž mohl představovat výrazné ohrožení pro lidský život. Veřejnost může srážku sledovat živě na internetu.

Domácí zpravodajství

Hádka jako v družině. Jste trapný, vmetl Jurečka Okamurovi. Ne, to jste vy, opáčil šéf SPD

Ostrá slova kvůli Rusku, skákání do řeči i slovní útoky. Diváci povolební Partie Terezie Tománkové v lánském zámku byli svědky několika hádek mezi vládními politiky a šéfem opozičního hnutí SPD Tomiem Okamurou. Zatímco ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečku (KDU-ČSL) osočil ze lži, šéfa Senátu Miloše Vystrčila kritizoval za údajné překrucování slov. Koaliční politici mu ostrá slova vrátili – Okamura si vyslechl, že se chová trapně a že chce vyjednávat s nepřátelským Ruskem ohledně plynu.